Pazartesi / 21 Eylül 2020

“Dikkat ettiyseniz MHP’nin ortaya attığı erken seçim topuna AKP genel başkanı Erdoğan girmiyor…”

Türkiye, dünyayı sarsan koronavirüste normalleşme adımları atarken, bir yandan da iç siyasette erken seçim tartışmaları başladı. MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın’ın MHP lideri Devlet Bahçeli’ye ilişkin "Kararsızlığın, inançsızlığın, gecikmenin ve tembelliğin başarısızlığı hazırlayan unsurlar olduğu şüphesizdir. Üç Hilal'in tek başına iktidarı artık bir zorunluluktur, ihtiyaçtır ve geleceğin lider ülke idealinin gerçekleşmesi buna bağlıdır" sözlerini Twitter’da paylaşması üzerine “Cumhur İttifakı’nda çatırmada” ve “erken seçim mi olacak” tartışmaları yaşanıyor.

205,725BeğenenlerBeğen
8,580TakipçilerTakip Et

Türkiye, dünyayı sarsan koronavirüste normalleşme adımları atarken, bir yandan da iç siyasette erken seçim tartışmaları başladı. MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın’ın MHP lideri Devlet Bahçeli’ye ilişkin “Kararsızlığın, inançsızlığın, gecikmenin ve tembelliğin başarısızlığı hazırlayan unsurlar olduğu şüphesizdir. Üç Hilal’in tek başına iktidarı artık bir zorunluluktur, ihtiyaçtır ve geleceğin lider ülke idealinin gerçekleşmesi buna bağlıdır” sözlerini Twitter’da paylaşması üzerine “Cumhur İttifakı’nda çatırmada” ve “erken seçim mi olacak” tartışmaları yaşanıyor.

Yeniçağ yazarı Orhan Uğuroğlu, bugünkü yazısında “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı üzecek iki gelişme”ye dikkat çekiyor.

Erken seçime karar verecek kişinin “Erdoğan olmadığını” belirten Uğuroğlu, “AKP Genel Başkanı Erdoğan her ne kadar ‘siyasetin ustasıyım, reisiyim’ dese de erken seçime karar verecek kişi sadece kendisi değildir. Bu iradenin bir diğer sahibinin AKP’ye bugün için kayıtsız şartsız destek veren MHP genel başkanı Bahçeli olduğunun ilk sinyalidir Semih Yalçın’ın paylaşımı” ifadelerini kullanıyor.

Her geçen gün Millet İttifakı’nın güçlendiğine dikkat çeken Uğuroğlu, “CHP’li 11’in büyükşehir 220 belediyesinin halka verdiği çok önemli hizmetlerdir. AKP’nin ve Erdoğan hükümetinin CHP’li belediyelerin bağış kampanyalarını durdurma hatasıdır. Millete üç kuruşluk maskeyi dağıtamamasıdır. Dış kredi bulamaması, enflasyonu ve işsizliği önleyememesidir. – Ve Ahmet Davutoğlu’nun Gelecek, Ali Babacan’ın Demokrasi ve Atılım Partisi DEVA’dır” diyor.

Uğuroğlu, “Erdoğan’ı üzecek iki gelişme”ye ilişkin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’yla yaptığı görüşmeyi aktarıyor. Buna göre Kılıçdaroğlu, “Baskın erken Seçimde İYİ Partiye yaptığınız gibi Gelecek ve Dev Partilerine de grup kurma desteği verir misiniz?” sorusuna şöyle yanıt veriyor:

“Demokrasi için elbette veririz. Seçim barajının kaldırılmasını bu yüzden istiyoruz. Meclis’te her parti temsil edilmeli…”

Uğuroğlu, Erdoğan’ı üzecek ikinci gelişmenin ise Gelecek ve DEVA partilerinin Millet İttifakı’na katılacak olması olduğuna dikkat çekiyor.

Uğuroğlu, şöyle devam ediyor:

“Çünkü bu iki partinin liderleri Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan AKP’nin de Erdoğan’ın güçlü ve zayıf noktalarını çok iyi bilirler ve AKP’den büyük miktarda seçmen koparırlar… Onlar da güçlendirilmiş parlamenter rejimden yanalar… İki yıla yaklaşan sürede çöken partili cumhurbaşkanı yani tek adam rejiminin savunucusu cumhur ittifakıdır. Ki bu noktada Bahçeli’nin, ‘Ben yokum, haydi erken seçim yapalım’ demesi inanın hiçbir partiye sürpriz olmayacaktır. Dikkat ettiyseniz MHP’nin ortaya attığı erken seçim topuna AKP genel başkanı Erdoğan girmiyor…”

En çok okunanlar

Gündem

Ahmet Hakan’dan, Cübbeli Ahmet çağrısı: Savcıların harekete geçmesi lazım

Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, bugünkü yazısında, "Türkiye’de 2 bin selefi derneği var. Şahıslar pompalı pompalı. İç savaşa hazırlanıyorlar" diyen Cübbeli Ahmet'in savcılık tarafından dinlenmesi gerektiğini söyledi.

Oyuncu Rutkay Aziz aldığı ödülü Türk Tabipleri Birliği’ne adadı

Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali Ödül Töreni’nde onur ödülü verilen Rutkay Aziz, yaptığı konuşmada ödülünü Türk Tabipleri Birliği'ne ve tüm sağlık emekçilerine adadı.

Meral Akşener’den teşekkür mesajı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin 2'nci Olağan Kurultayı'nda yeniden genel başkan seçilmesi dolayısıyla partililere teşekkür etti.

Rasim Öztekin ‘Kavuğu’ Şevket Çoruh’a devretti

Türk tiyatrosunun geleneği olan ‘Kavuk’, bu akşam düzenlenen bir törenle Rasim Öztekin’den Şevket Çoruh’a devredildi. Çoruh, "Bu kavuğu Anadolu’da zor şartlarda tiyatro açmaya çalışan tüm tiyatro emekçileri adına kabul ediyorum" dedi.