Devlet Bahçeli Alaattin Çakıcı olayında öyle bir hata yaptı ki… “MHP kapatılabilir”

Eminağaoğlu, MHP'nin şiddeti öven çizgisi nedeniyle Siyasi Partiler Kanunu uyarınca kapatılabileceğini hatta Avrupa mevzuatı kararlarında yığınla örnek olduğunu belirtti.

Yargıçlar ve Savcılar Sendikası (YARSAV) kurucusu ve eski başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı’nın CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik tehditlerine sahip çıkmasının ve bunu sürdürmeye devam etmesinin partisini kapanmaya götürebileceğini söyledi.

Eminağaoğlu, MHP’nin şiddeti öven çizgisi nedeniyle Siyasi Partiler Kanunu uyarınca kapatılabileceğini hatta Avrupa mevzuatı kararlarında yığınla örnek olduğunu belirtti.

Deneyimli hukukçu AKP iktidarı tarafından dile getirilen “Yargı reformu” söylemine de önemli eleştirilerde bulundu. AKP iktidarının yargıda gerçekleştirdiği her değişikliğin felaket getirdiğini hatırlatan Eminağaoğlu tepkisini “Reform meform yapmasınlar adil ve bağımsız yargı için hakimleri serbest bıraksınlar” sözleriyle gösterdi.

Yargıda yeni göreve başlayan hakim ve savcıların büyük çoğunluğunun AKP ve MHP kökenli olduğunu savunan Eminağaoğlu, “Yargı’da Cumhur İttifakı var” dedi.

Son Haberler