Salı / 25 Mayıs 2021

Der Spiegel’in hedefinde yine Erdoğan var

Der Spiegel’in bugün satışa çıkan 51 numaralı sayısının gündem konularından biri yine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan...

Almanların dünyaca ünlü haftalık haber dergisi Der Spiegel’in bugün satışa çıkan 51 numaralı sayısının gündem konularından biri yine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan.

Etkili derginin yeni Türkiye muhabiri Maximilian Popp imzalı haber, ikinci bir Böhmermann krizi çıkaracak gibi. Ünlü çizer Simon Prades’in resmettiği Erdoğan, Trump ve Trump’ın iki eski ortağının illüstrasyonlarıyla  başlayan 14 sayfalık özel haber, “futbol-leaks” serisinin üçüncü bölümü içinde yer alıyor. “Olga, müşteri seks istiyor” başlığını taşıyor.

Doğan Haber Ajansı’nın 2010’un eylül ayında servise koyduğu jandarma eşliğinde Savanora yatından alınan genç kızları gösteren fotoğrafın da kullanıldığı haberde, film senaryolarını andıran her şey var: Seks, futbol, savcı, soruşturma, bir zamanlar Atatürk’ün kullandığı yatı Savanora, lüks oteller, eskort kızlar, milyarder iş adamları, doğal gaz, özel jet, pezevenkler, şahitler, hakimler, demokrasi ve İslam…

Maximilian Popp, haberini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile beraber bir fotoğraf karesinde gözüken Kazak asıllı bir Türk işadamının resminin yanında yer alan bir whatsapp mesajından alıntı ile bitiriyor. Mesajda şunlar yazıyor: “Demokrasiyi alsınlar g.tlerine soksunlar, bize İslam’ı ve enerji (kaynaklarını) geri versinler.”

Spiegel’deki yer yer “galiz ifadeler” de içeren bu haberin Almanya’da yeni bir “Erdoğan’a hakaret davası”na yol açıp açmayacağı merakla bekleniyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Alman komedyen Jan Böhmermann’a kendisine hakaret içeren şiiri nedeniyle dava açmıştı.

Son Haberler