Dedeleriniz bu vatan için ne yaptı diyen Osmanlı torununa had bildiren cevap

2. Abdülhamid’in torunu Orhan Osmanoğlu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Osmanlı padişahlarını eleştirenlerden ‘kendi dedelerinin yaptıklarını belgelemelerini’ istedi. Osmanoğlu, “Sizin 4 kuşak önceki dedeleriniz bu vatan için ne yaptı belgeleyin paylaşma sözü veriyoruz sayfamızda” ifadelerini kullandı. Osmanoğlu’na sosyal medyadan yanıt gecikmedi: “İngiliz gemisiyle kaçmadı, dedenin yaptığı borcu kapattı.”

  1. Abdülhamid’in torunu Orhan Osmanoğlu, Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımlarda Osmanlı padişahlarını eleştirenlere tepki gösterdi. Osmanoğlu, padişahları eleştirenlerden ‘dedelerinin yaptıklarını belgelemelerini’ istedi ve şunları söyledi: “Bizim dedelerimizi eleştirenlerden şunu rica ediyoruz, Sizin 4 kuşak önceki dedeleriniz bu vatan için ne yaptı belgeleyin paylaşma sözü veriyoruz sayfamızda.”

2. Abdülhamid’in torunu Osmanoğlu: Sizin 4 kuşak önceki dedeleriniz bu vatan için ne yaptı belgeleyin

Sosyal medya kullanıcıları Osmanoğlu’na verdikleri şu yanıtlarla tepki gösterdi.

 

2 YORUM

  1. dört kuşak önce.dedem,kafkas cephesinde,kardeşi sarıkamışta, şehit olmuş.sen neyin hesabını yapıyorsun.sen değil seni konuşturanlar şerefsizdir asıl.

  2. Bizim köye su (köyün bir kaç mahallesine ortak çeşme ) 1950 yıllarında yapılmış. Elektrik ise 1970 yılında gelmiş. valla bir kuşak öncesi bile beni boğuyor. 4 kuşak öncesini düşünemiyorum. Ha birde babamın dedesi inönü savaşında şehit olmuş. Olur mu ? yayınlar mı? acaba………….daha neler , neler anlatamayacağım şimdi.

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kafede telefonla konuşan gazeteciyi ‘Hükümeti eleştiremezsin’ deyip ihbar ettiler

Uzun yıllardır gazetecilik yapan Y.K., Muğla’da bir kafede telefonla konuşurken, hükümetin Libya ve Suriye politikası ile Kanal İstanbul projesini eleştirdi. iddiaya göre bu sırada Y.K.'nın telefon konuşmalarına kulak misafiri olan iki kişi önce Y.K. ile tartıştı daha sonra da polise ihbarda bulundu. Yapılan şikayet nedeniyle 'devlet büyüklerine hakaret' suçlamasıyla gözaltına alınan Y.K. emniyetteki ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Gazeteci Uğur Mumcu katledilmesinin 27. yılında anılıyor

Türkiye'nin yetiştirdiği gelmiş geçmiş en büyük gazetecilerinden Uğur Mumcu, bombalı bir suikastle öldürülmesinin 27. yılında anılıyor.

Emin Çölaşan: Gördüklerim karşısında şok geçirdim…

Sözcü yazarı Emin Çölaşan bugünkü köşesinde, 24 Ocak 1993’te evinin önündeki bombalı suikaste uğrayarak hayatını kaybeden gazeteci Uğur Mumcu’yu andı. 

Hülya Koçyiğit’in damadı kamuyu 15 milyon zarara uğrattı!

Hülya Koçyiğit’in damadı Ender Alkoçlar’ın şirketinin kamuyu 15 milyon lira zarara soktuğu ortaya çıktı. Söz konusu ihale ve sözleşme Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek tarafından iptal edildi.

Engelli müezzin İyi Parti’ye dua ettiği için işte atıldı

20 yıllık müezzin Zekeriya Bilada, İYİ Parti’nin teşkilat açılışında Kur’an okuduğu için emekliliğine dört ay kala Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından görevinden alındı.
209,942BeğenenlerBeğen
4,672TakipçilerTakip Et