Davutoğlu’nun partisinden damat açıklaması: Elini nereye attıysa kuruttu, sıra futbolda

Gelecek Partili Cuma İçten, “Maliye Bakanı Berat Albayrak elini neye attıysa kuruttu, el atmadığı bir spor kalmıştı, şimdi ona da el attı. Trabzonspor da, Fenerbahçe de tüm Türkiye’ye mal olmuş değerli klüplerdir. Kimse bunları siyasetine alet etmesin” dedi.

Damat Albayrak’ın, abisi Serhat Albayrak yönetimindeki A Haber’i de arkasına alarak Fenerbahçe camiası ve başkanı Ali Koç’u hedef alması gündemde yerini korurken Medya Notu’na değerlendirmelerde bulunan Gelecek Partisi Politika İzleme Kurulu Gençlik ve Spor Başkanı Cuma İçten, Türk sporunun genel durumu hakkında çok konuşulacak önemli açıklamalarda bulundu.

İşte İçten’in konuşmalarından satır başları:

“AK PARTİ HÜKÜMETİNİN POLİTİZE YAKLAŞIMININ ESERİ”

Fenerbahçe de, Trabzonspor da Türkiye’nin çok değerli klüpleri. Türkiye’ye mal olmuş, milyonlarca taraftarı olan klüpler. Türk futbolunda gelinen nokta AK Parti hükümetinin politize yaklaşımının bir sonucudur. Her kuruma olduğu gibi spora da siyaseti karıştırdılar. Bugün hükümetin spora müdahalesini konuşuyoruz. Merkez Hakem Kurulu’nun da siyasilerin baskılarından etkilendiğini düşünüyorum.

“ELİNİ NEREYE ATTIYSA KURUTTU”

Berat Albayrak bugüne kadar elini nereye attıysa orayı kuruttu. Şimdi de spora el attı ve Türkiye olarak hepimiz bunun sıkıntısını yaşıyoruz. Berat Albayrak’ın spora olan bu ilgisi spor camiasına zarar veriyor. Siyasetin spordan elini çekmesi elzemdir. Kimsenin klüplerimize zarar vermeye hakkı yok. Maliye Bakanı’nın işi futbol klüpleri değildir.

“TRABZONSPOR’UN RAHATSIZ OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM”

Trabzonspor yalnızca Trabzon’un takımı değildir. Bugün Diyarbakır’da da, Ankara’da da, Türkiye’nin dört bir yanında milyonlarca taraftarı olan çok değerli bir klüptür. Türkiye’ye mal olmuştur. Her siyasi görüşten taraftarları vardır. Ben bu çekişmeden Trabzonspor’un da rahatsız olduğunu düşünüyorum. Siyasetin bu müdahalesinden onların da memnun olduğunu zannetmiyorum.

“SPOR BAKANLIĞI, TFF NEREDE?”

Klüplerimizin ne sorunu var, altyapıyla ilgili ne tür yatırımlar yapılıyor, daha kaliteli bir spor adına iktidar neler düşünüyor, mali açıdan bunları nasıl finanse edebiliriz bunları konuşacağımız yerde, siyasilerin spora müdahalesini konuşuyoruz.

Spor Bakanlığı’nı bu konularda düşüncelerini ifade etmeye davet ediyoruz. TFF’nin sorumlu olduğu bu konuda hiçbir açıklaması yok.

İktidarın klüp ayrımı yapmadan Türk sporuna ne gibi katkılar sağladığını ortaya koyması lazım. Misal Güneydoğudaki klüplere, Batıdaki klüplere ne katkılar olmuş, bu katkılar hangi kriterlere göre yapılıyor, bunların ortaya konulması lazım.

1 Yorum

  1. akp ve mhp iyice ülkeyi bitirdi işsizlik yuzde 15 gercek enflasyon yuzde 50 ulkenin bütün kurumlarını arazilerini köprüleri satıp satıp indiriyolar heryerden 5 er 10 maaş alıyolar saray desen yılda masrafı 3.5 milyar tl gizli ödeneği 20 milyar tl kızılayından tutun ensara kadar her yerde haram hırsızlık bağış aldında haram köprüleri kuruldu.sahte hocalar hortladı müslümanlıkla hic birinin bağı olmadığı çapulcular sürüsü geröi diyanet neki hocası ne olsun??emekliye care yokişçi öyle eyt öyle çiftçi tarım yapamıyor.ülkede para kazananlar kim yazalım millet vekilleri saray ve bahcecisi mhp damat biloş cinalinin oğlu cengiz insaat ağaoğlu kendi belediye başkanları il aşkanları yalakalar sahte din tüccarları 88 köşe oldular mşllet perişan kimin umurunda?? ama RABBİMİNDE günü gelecektir cehennemde ateşli irinler haramzadeler sahte müslümanları bekliyor hırsızlar o gün gelecektir siz inanmasanızdaçççç

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözlerine Rusya’dan yalanlama: Putin böyle bir emir vermedi

Kremlin Sözcüsü Dimitri Peskov, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın 'Rusya'nın en üst düzey asker kadrosunun Libya'da Wagner'e bağlı güçleri bizzat yönettiği' yönündeki açıklamalara yanıt verdi.

Yasak soruları açıklayan gazeteci: Abartmıyorum soracağım 20 soruyla Erdoğan’ın en az 6 puanını düşürürüm

Gazeteci yazar Sebahattin Önkibar Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın geçmişte basının sorularından kaçmadığını ama artık iktidarda tutunabilmek için sorulardan kaçındığını aktardı. 

İyi Parti’li vekil Meral Akşener’e zehir zemberek sözleri sonrası istifa etti

İYİ Parti Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, partisindeki tüm görevlerinden istifa etti. Ok, "Emperyalist Soros vakıflarında görev yapanlar, başkanlık divanında en hassas görevlere getirilmişlerdir. Daha da kötüsü Genel Başkan bu durumu bilmesine rağmen Soros'çuların partinin en hassas birimlerinde görevlendirilmesinde bir sakınca görmemiştir" dedi.

FETÖ’cü istihbaratçının akılalmaz kopya düzeneği!

FETÖ firarisi eski İstihbarat Daire Başkan Yardımcısı Coşkun Çakar'ın açık öğretim ortaokul sınavına giren eşi Güler Çakar'ın sınavı geçmesi için istihbarat aracına kopya düzeneği kurdurduğu tespit edildi. Coşkun Çakar ile yanında bulunan şahsın soruların cevaplarını telsiz kulaklık aracılığıyla Gül Çakar'a bildirerek sınavda kopya çekmesini sağladıkları anlaşıldı. Film senaryolarını aratmayan kopya hırsızlığının görüntüleri de Çakar'ın villasında ele geçirilen dijital arşivinden çıktı.

CHP’de “Siyasetin işine, kadının işvesine aldanılmaz” kavgası!

CHP Ankara Kongresi’nde, kongre delegesi Tevfik Koçak’ın, cinsiyetçi söylemi ortalığı karıştırdı. Koçak, “Siyasetin işine, kadının işvesine aldanılmaz” sözünü kullanınca, salonda önce yuh sesleri yükseldi, ardından da Koçak’a pet şişe fırlatıldı.
209,699BeğenenlerBeğen
4,904TakipçilerTakip Et