Davutoğlu’nun manifestosunun ardından Erdoğan’dan sert sözler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kızılcahamam Kampı'nda konuşuyor. Erdoğan, " Biz dışarıyla mücadele verirken içimizde de bize yanlış yapanların olduğunu ifade etmeden geçemeyeceğim" diyerek "Bu davanın adamları olduğunu söyleyenler bütün seçim kampanyası boyunca nereye gittiler?" diye sordu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kızılcahamam Kampı’nda konuşuyor. Erdoğan, ” Biz dışarıyla mücadele verirken içimizde de bize yanlış yapanların olduğunu ifade etmeden geçemeyeceğim” diyerek “Bu davanın adamları olduğunu söyleyenler bütün seçim kampanyası boyunca nereye gittiler?” diye sordu.

Erdoğan’ın konuşmasının ilgili bölümü şu şekilde:

-Bu davanın adamları olduğunu söyleyenler bütün seçim kampanyası boyunca nereye gittiler? Biz herkesin beğendiği isimleri bulma başarısını ne zaman gösterdik ki? Böyle bir şey olabilir mi? Burada yönetim varsa çalışmasını yapar ve karar veririz. Hep birlikte uyarız. Bu teşkilatın ahlakıdır.

-Ama bu teşkilatın ahlakından mahrum olanlar kendilerini anlatamayacaklar. Bilesiniz ki bu teşkilat sadece Ankara’da kabuğuna çekilmiş bir teşkilat değildir. Hangi il, ilçede neler oluyor hepsi bize geliyor. Hepsini biliyoruz. Gün ola harman ola. Bu teşkilatın geleceği için hesap sormasını biliriz. Bunları sırtımızda taşıyacak değiliz.

-10 ay önceki seçimlerde %60 – %70 oy aldığımız yerlerde belediye başkanlıklarını kaybetmiş olmamızın bize anlattığı mesajı gözardı etmiyoruz.

-Değişim hayatın bir gerçeğidir. Adım adım gerçekleştireceğiz. Birileri istediği için değil. Her şeyi toptan alt üst etmek anlamına gelmez.

Son Haberler