Çarşamba / 20 Ocak 2021

Davutoğlu coştu bir kere: Bre ahlaksızlar, bre utanmazlar!

Gelecek Partisi Genel başkanı Ahmet Davutoğlu haftalık basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Davutoğlu erken seçim gündemine değinen “MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli deklarasyon sayılabilecek 6 maddelik düzenlemelerle yeniden erken seçim gündeminin oluşmasına yol açtı. Sayın Erdoğan’dan bir tepki gelmemesi Bahçeli’nin gündeminin geçmişte olduğu gibi iktidarın gündemi olabileceğine işaret ediyor. Bahçeli iktidara yine istikamet çiziyor” dedi.

Erdoğan ve Bahçeli’yi erken seçim üzerinden eleştiren Davutoğlu “Bu ne telaş? Hiç mi sorumluluk duymuyorsunuz? Biz zamanı ne olursa olsun seçimlerden korkmuyoruz. Hodri meydan. Erken seçim ile milletin gerçek gündemini değiştirmek gibi günü birlik kaygıların peşindeyseniz bu türk ucuz manipülasyonlarla milletimizin enerjisini tüketmekten vazgeçin. Seçimi kazanamamaktan korkuyorsunuz. Artık bir son görünüyorsa onun ertelenmesi mümkün değildir. Bu iktidarın gidişi de görünüyor artık” diye konuştu.

İktidara yakın isimlerin ahlaksız sosyal medya paylaşımlarını anımsatan Davutoğlu elini masaya vurarak çok sert konuştu. Davutoğlu “Güya muhafazakar güya milli hesaplarla utanmaz bir şekilde bu ülkenin kadınlarına kızlarına dair listeler yapmaya başladılar. Bre utanmazlar! Bre ahlaksızlar! Kadınların namusuna mı göz diktiniz! Mübarek Ramazan günlerinde yüreğim sızlayarak bunları izliyorum. Bugünlerde bari utanın!” ifadelerini kullandı.

Davutoğlu HDP belediyelerine kayyum atanmasını da eleştirerek “Açık hukuksuzluk” yorumunda bulundu.

Son Haberler