Cumhuriyet yazarına “Cahil sensin sen ne anlarsın tarihten” diyen Burhan Kuzu ağzının payını böyle aldı

AKP’li Burhan Kuzu, Lozan Anlaşması’nın 96. yıl dönümünde barış konferansında Türk heyetinin başında olan İsmet İnönü’yü hedef alarak “96 yıl önce bugün, hakkımız olan birçok toprağı İsmet İnönü sayesinde masada bıraktık” dedi.

AKP’li Burhan Kuzu, Lozan Anlaşması’nın 96. yıl dönümünde barış konferansında Türk heyetinin başında olan İsmet İnönü’yü hedef alarak “96 yıl önce bugün, hakkımız olan birçok toprağı İsmet İnönü sayesinde masada bıraktık” dedi.

Kuzu’nun bu sözleri tepki çekti.

Cumhuriyet yazarı Mine Kırıkkanat da Kuzu’ya tepkisini “Cahil oku da öğren” diyerek Cumhuriyet’teki köşesindeki yazıyı okumasını önerdi.

Kuzu ise bu sözlere “Cahil sensin .Dokundu mu gerçrkler.Se ne anlarsın tarihten.Bu bizim işimiz ve mesleğimiz” diyerek yanıt verdi.

Sinan Meydan’dan “Lozan’da İsmet İnönü yüzünden toprak kaybettik” diyen Burhan Kuzu’ya tarih dersi!

Kırıkkanat’tan da yanıt gecikmedi. Kırıkkanat, Kuzu’ya şunları söyledi:

“Hangimizin cahil olduğunu okuyan herkes biliyor. İki tarih kitabı yazdım, kimse yanlış bulamadı. Sizin kaç tarih kitabınız var? Nesiniz siz, Anayasa uzmanı olduğunuz kadar tarih uzmanıysanız, kalsın❗️”

Bahçeli’den Kılıçdaroğlu’na: Savcılığa götür ver, vermiyorsan sana suç duyurusunda bulunacağız

Bahçeli, “Kılıçdaroğlu ‘AKP’de 120-180 arasında ByLock’çu vekil var’ diyor. Şu ByLock’çuları savcılığa götür ver, eğer vermiyorsan biz sana suç duyurusunda bulunacağız; ‘gel tıpış tıpış ayaklarınla ver’ diyeceğiz” dedi.

Milletvekillerine ‘casus ajandası’

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, milletvekillerine ‘akıllı’ uygulamalar içeren özel bir ajanda hediye etti. Söz konusu hediyenin, casusluk filmlerinde yer alan nesnelere benzediği belirtildi.

Özgür Özel’den çok sert İmamoğlu tepkisi: Herkes haddini bilecek

CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, dün Türkiye Belediyeler Birliği toplantısında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na saygısızlık yapıldığını belirterek, yaşananlara tepki gösterdi.

İmamoğlu, Erdoğan’a verdiği mektubun içeriğini açıkladı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, ‘Akıllı Şehirler ve Belediyeler Kongresi’nde AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’a verdiği mektuba ilişkin konuştu.

Binali Yıldırım’ın yeğeninden ‘ayaklanma ve darbe’ çağrısı

Adı her gündeme geldiğinde Binali Yıldırım’ın yeğeni olduğu iddia edilen Ömer Önder Haberdar’ın ayaklanma çağrısı yaptığı ortaya çıktı.
210,048BeğenenlerBeğen
4,674TakipçilerTakip Et