‘Cumhurbaşkanımız isterse istifa ederim’ diyen TTK Başkanı’na Cumhurbaşkanlığı’ndan yanıt!

FETÖ'cüler ile ilgili söylediği skandal sözler sonrası özür dileyen ve "Cumhurbaşkanımız isterse istifa ederim" diyen Türk Tarih Kurumu Başkanı Ahmet Yaramış'a Cumhurbaşkanlığı'ndan yanıt gecikmedi

FETÖ’cüler ile ilgili söylediği skandal sözler sonrası özür dileyen ve “Cumhurbaşkanımız isterse istifa ederim” diyen Türk Tarih Kurumu Başkanı Ahmet Yaramış‘a Cumhurbaşkanlığı’ndan yanıt gecikmedi.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Türk Tarih Kurumu Başkanı Prof. Dr. Ahmet Yaramış’ın 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili açıklamalarının hatırlatılması üzerine, şu değerlendirmeyi yaptı:

“Türk Tarih Kurumu Başkanı onunla ilgili dün ya da öbür gün bir açıklama yaptı. Kastettiğinin ya da söylediğinin biraz farklı yerlere çekildiğini söyledi. Tabii özellikle 15 Temmuz’un 4. seneidevriyesini andığımız bir günde, tekrar bu duyguların çok güçlü olduğu bir dönemde bu konuyu nasıl ele aldığımızın hassasiyetini de akılda tutmamız gerekiyor. 4 yıl değil, 40 yıl da geçse biz o gün yaşananları unutmayacağız. 251 şehidimizi ve gazilerimizi asla unutmayacağız. Zamana zaman burada ‘FETÖ’yle mücadelede bu bir zaaf mıdır?’ ya da ‘Farklı bir yöntem izlemeli mi?’ gibi değerlendirmelerin yapıldığını biliyoruz.”

Kalın, Türk Tarih Kurumu Başkanı Yaramış’ın darbecilere ilişkin açıklamasına tepki göstererek “Gevşekliğe sevk edecek açıklamaya herkes tepki gösterir. İstifa konusunda bir değerlendirme yok.” dedi.

Son Haberler