Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Trump’ın küstah mektubunun sızdırılmasının ardından kabul ettiği ABD’lileri kimler protesto etti?

Halkın Kurtuluş Partisi (HKP),ABD’li heyetin Türkiye’ye gelişini protesto etti.

207,611BeğenenlerBeğen
7,892TakipçilerTakip Et

ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence, ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, ABD’nin Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey ve Ulusal Güvenlik Danışmanı Robert O’Biren’in Barış Pınarı Harekâtı ile ilgili Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bugün Ankara’da bulunan Cumhurbaşkanlığı Sarayında görüşmek üzere Ankara’ya geldi.

Halkın Kurtuluş Partisi (HKP), ABD’li heyetin Ankara’ya gelişini protesto etmek için ABD Büyükelçiliği önünde eylem gerçekleştirdi. ABD Büyükelçiliği önünde bir araya gelen HKP üyeleri, “Yankee Go Home! ABD Emperyalizminin Eli Kanlı Temsilcileri Ülkemizden Defolun!” yazılı pankart açtı. Mustafa Kemal Atatürk’ün kalpaklı portresinin bulunduğu, “Emperyalistler, İşbirlikçiler, Geldikleri Gibi Gidecekler” ve “Bağımsızlık Benim Karakterimdir” sözlerinin bulunduğu bayrakları açtı. Eylemde, “Kahrolsun ABD-AB Emperyalizmi”, “Yankee Go Home”, “Katil ABD Ortadoğu’dan Defol!”, “Gün Gelecek Devran Dönecek AB-ABD Halklara Hesap Verecek”, “Emperyalistler, İşbirlikçiler, Geldikleri Gibi Gidecekler” gibi sloganlar atıldı.

Basın açıklamasını HKP Genel Sekreter Yardımcısı, Ankara İl Başkanı Sait Kıran yaptı. Kıran açıklamada, “İşte kanlı zalimin insanlıktan çıkmış sözcüleri Pence ve Pompeo bütün bu emirleri taşeronlarının yüzlerine karşı da söylemek için geliyorlar. Yiğit Beşşar Esad Hükümetiyle anlaşıp bu Suriye Cehenneminden en az zararla çıkma olasılığını önlemek için geliyorlar. Suriye Halklarıyla Türkiye Halklarının kardeşleşme olasılığını ortadan kaldırmak için geliyorlar. Çözüm için değil, çözümsüzlük için, Mehmetler ölmesin diye değil, biz efendilerinin çıkarlarına bir halel gelmesin diye geliyorlar ” ifadelerine yer verildi.


İşte o açıklama:

ABD Emperyalizminin eli kanlı temsilcileri, ülkemizden, bölgemizden defolun!
Şeytan işi sağlama alıyor, tek tek sözcülerini göndermek kesmiyor, heyet gönderiyor verdiği emirleri denetlemeye

Faşist manyak Trump açıklıyor: “Türkiye’ye ve diğerlerine karşı sert davranacağız. Barış ve güvenliği sürdürmek zorundalar. Neler olacağını göreceğiz. Pence ve Pompeo’nun yer aldığı heyet, Türkiye’den ateşkes talep edecek.”

El insaf…

Dünyada son 70 yıldır meydana gelen bütün kötülüklerin kaynağı ABD Emperyalizmi değilmiş gibi konuşuyor Bunak Trump. Dünya Halklarını birbirine düşüren, birbirine boğazlatan, birbirine düşmanlaştıran kendileri değil sanki. Bin ülkeli bir dünya kurmak için, dünyayı site devletçiklerine dönüştürmek için Ortadoğu’yu kan gölüne çeviren, özgürlük götürüyoruz diyerek ölüm meleğini yanlarında götüren, halk düşmanı projelerine eşbaşkanlık yapabilecek yerli işbirlikçileri devşirip halkların başına bela eden sanki kendileri değil de başkaları.

Bir de ne diyor bunak?

“Sert davranacağız.”

ABD Emperyalizmi mazlum halkların hangisine yumuşak davrandı acaba, Tarih yazmış mıdır?

ABD Emperyalistlerinin ne kadar “yumuşak”, ne kadar “sevecen”, ne kadar “insancıl” olduğunu Vietnam Halkı çok iyi bilir, Irak Halkı, Afgan Halk, bütün Ortadoğu Halkları, Ortadoğu’nun Müslüman kadınları çok iyi bilir. Ve ABD’nin gerçek sahipleri yerli Kızılderililer çok iyi bilir.

ABD Emperyalistlerinin müdahalesine kadar topraklarında halkları kardeşçe, barış içinde yaşayan, ekonomik olarak belirli bir refah düzeyini yakalamış ve ABD Emperyalizminin Bekçi Köpeği İsrail’e karşı en net tutumu takınan Suriye’de barışı bozan, güvenliği ortadan kaldıran AB-D Emperyalistleri ve bölgedeki ruhlarını efendilerine satan yerli taşeronlarıdır.

Suriye Hükümeti ve Halkı Beşşar Esad önderliğinde sekiz yıldan bu yana yiğitçe direniyor ABD-AB Emperyalistlerine, onun bölgedeki Suudi Arabistan, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri, Türkiye, Ürdün, Kuveyt ve PKK gibi yerel taşeronlarının saldırılarına karşı.

Suriye Cehenneminin senaryosunu yazan AB-D Emperyalistleri, Beşşar Esad önderliğinde Suriye Halkının yiğitçe direnişi karşısında topuklarken, cehennemin yaratılmasında lojistik destek sağlama, dünyanın dört bir tarafından özel olarak seçilmiş Ortaçağcı, meczuplaştırılmış, vicdan ve insanlık yoksunu canileri eğitme, donatma ve ordulaştırma emri verdiği Türkiye’ye şimdi de; kendi yarattıkları bu IŞİD canavarlarına gardiyanlık yapma görev emrini tebliğ ediyor.

Biz uğraşmayalım bu sapıklarla siz uğraşın artık, diyorlar.

Mültecilerle biz uğraşmayalım siz uğraşın, diyorlar.
Bizim askerlerimiz ölmesin, canları tatlıdır, Mehmetçikler ölsün, diyorlar.
O yüzden size olur verdik operasyon için, tamam kandırmak için Türkiye Halkını “PKK, PYD terör örgütlerini temizlemek için girdik” deyin ama daha ileriye gitmeyin, diyorlar.
Ve arkasından tehditlerini sıralıyorlar alçak emperyalistler, ekonominiz benim elimde mahvederim, diyorlar. Ve mutlaka hatırlatıyorlardır işbirlikçi hainlere, oturdukları koltuklara nasıl oturtulduklarını. Kendilerini iktidarlara taşıyanların kim olduklarını mutlaka hatırlatıyorlardır.

İşte kanlı zalimin insanlıktan çıkmış sözcüleri Pence ve Pompeo bütün bu emirleri taşeronlarının yüzlerine karşı da söylemek için geliyorlar. Yiğit Beşşar Esad Hükümetiyle anlaşıp bu Suriye Cehenneminden en az zararla çıkma olasılığını önlemek için geliyorlar.
Suriye Halklarıyla Türkiye Halklarının kardeşleşme olasılığını ortadan kaldırmak için geliyorlar. Çözüm için değil, çözümsüzlük için, Mehmetler ölmesin diye değil, biz efendilerinin çıkarlarına bir halel gelmesin diye geliyorlar.

Ne acıdır ki; bu insan soyunun en büyük düşmanları, “Oltada Balık” olduğumuzu hatırlatmaya geliyorlar.

Şu çok açık: AB-D Emperyalistlerinin kanlı örgütü NATO, oltada balık olarak gördüğü bir ülke ile görüş alışverişinde bulunmaz, görüş istemez, düşüncesini sormaz. Bu zalimler topraklarımıza sadece emir ve talimatlarını vermek için gelirler. İşbirlikçilerine ayar vermek için, size çizdiğimiz plan ve programın dışın çıkmayın, yoksa haliniz duman olur, demek için kirletirler kanlı ayaklarıyla topraklarımızı.

Biz Halkın Kurtuluş Partisi olarak hiç vazgeçmeyeceğiz “Katil ABD Ortadoğu’dan, Ülkemizden Defol!” sloganını haykırmaktan.

Hep haykıracağız, özellikle her şeyin ayan beyan ortaya çıktığı 2019 yılının bugünlerinde; “Katil Amerika, Ortadoğu’dan defol!” diyemeyen her siyasi, her aydın, her akademisyen, her sanatçı, her gazeteci ya korkaktır, ya da haindir…” diye.

Ta ki; Ortadoğu Halklarına yönelik AB-D Emperyalistlerinin yaptığı bütün aşağılık planlar, Ortadoğu Halkları tarafından parçalanıp atılıncaya, Emperyalistlerin Yeni Sevr Planı parçalanıp, bu aşağılık hevesleri kursaklarında bırakılıncaya, AB-D Emperyalistleri ve yerli işbirlikçileri, Tarihin çöplüğüne atılıncaya kadar susmayacağız!

Haykıracağız!

Direneceğiz!

Mücadele edeceğiz ve yeneceğiz!

Bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın.

AB-D Emperyalistleri ve yerli işbirlikçiler bunu hiç akıllarından çıkartmasınlar.
Mazlum Halklar umutlarını hiç kaybetmesinler.

97 yıl önce başardı Mustafa Kemal önderliğinde Birinci Kuvayimilliyeciler.

İkinci Kurtuluş Savaşçıları olarak yine başaracağız.

Ama bu sefer sosyal kurtuluşla taçlandıracağız, 97 yıl önce Kuvayimilliyeci atalarımızın zaferini.

Buna olan inancımızla, bilincimizle, kararlılığımızla, bize yön veren, bilinçli, inançlı ve kararlı olmamızı sağlayan bilimimizle ve hepsinin üstünde insan, hayvan, doğa sevgisiyle mücadele ettik, nihai zafere kadar da mücadele etmeye devam edeceğiz.

Halkın Kurtuluş Partisi
Genel Merkezi

loading...

1 Yorum

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Ahmet Hakan’dan aç-kapa rezaletini aklama yazısı: Biliyorum, bazılarını kesmeyecek bu hikâye

İktidarın bile tam olarak açıklayamadığı sokağa çıkma skandalını aklamaya çalışan Ahmet Hakan, yaşanan 48 saatin hikayesini, 'Biliyorum, bazılarını kesmeyecek bu hikâye' diye kaleme aldı.

Bu iki fotoğraf siyasetin saflaşma kutuplarını oluşturacak

Bu iki fotoğraf önümüzdeki dönemde siyasetin saflaşma kutuplarını oluşturacak.

Öztrak’tan kritik sorulara yanıt… CHP Meclis’ten çekilecek mi? Süleyman Soylu’ya ne olacak?

CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak CHP Genel Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Erdoğan’ın Süleyman Soylu’ya attığı golün ardından Davutoğlu’ndan altın vuruş!

AKP'den ayrılarak Gelecek Partisi'ni kuran eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, tutarsız kararların ardından "Bu bir yönetim krizi değilse, nedir?" sorusunu yöneltti. 

Deniz Zeyrek’ten bomba iddia: Süleyman Soylu’nun yerine gelecek ismi açıkladı

Gazeteci Deniz Zeyrek, olası bir kabine değişikliğinde Süleyman Soylu'nun İçişleri Bakanlığı görevinden alınması halinde yerine Hakan Fidan'ın gelebileceğini yazdı.
207,611BeğenenlerBeğen
7,892TakipçilerTakip Et