Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ağlatan 15 Temmuz şehidinin eşi: 250 şehidi kaça sattınız?

208,673BeğenenlerBeğen
7,632TakipçilerTakip Et

Kamuoyunda, nüfuzlu örgüt üyeleri için “FETÖ’ borsası kurulduğu, ‘FETÖ’ şüphelileri hakkında para karşılığı takipsizlik kararı verildiği ve yine bazı ‘FETÖ’ üyelerinin para karşılığı itirafçı adı altında serbest bırakıldığı” iddiaları bir süredir gündemde…

Bu çerçevede ilginç bir gelişme yaşandı. Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu’nda görevli Cumhuriyet Savcısı Lütfi Karabacak ve Faili Meçhul Suçlar Bürosu’na gönderilen Cumhuriyet Savcısı İsmet Bozkurt’un açığa alındığı öğrenildi.

Çanakkale anmasında gerginlik… 15 Temmuz şehidinin babası CHP’lileri hedef aldı

Savcıların, polisin takibe aldığı ‘FETÖ’cülerle konuşmalarının dinlemeye takıldığı, haklarında bir avukatın şikâyette bulunduğu ve takipsizlik kararı için “para pazarlığı yapıldığı” ileri sürüldü.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın konuyla ilgili soruşturma başlattığı, savcıların HSK 2. Dairesi tarafından açığa alındığı öğrenildi. Savcılar hakkındaki soruşturmayı Cumhuriyet Başsavcı Vekili Hasan Yılmaz’ın yürüttüğü belirtiliyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Erol Olçok ve oğlu Abdullah Tayyip’in cenazesinde gözyaşlarına hakim olamamıştı.

EŞİ VE OĞLU ÖLDÜRÜLEN OLÇOK’TAN SERT SÖZLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yol arkadaşı olan eşi Erol Olçok’u ve oğlu Abdullah Tayyip Olçok’u 15 Temmuz’da şehit veren Nihal Olçok konuyla ilgili dikkat çeken bir paylaşım yaptı.

Sosyal medya hesabından kısa bir değerlendirmede bulunan Olçok, “Kaça sattınız, 250 Şehidi? Değdi mi, aldığınız verdiklerinize?” ifadelerini kullandı.

Gazeteci Nedim Şener de Olçok’un bu mesajını sosyal medya hesabında paylaşırken şu notu düştü;

“15 Temmuz şehidi Erol Olçok’un eşi, Abdullah Tayyip Olçok’un annesi. Nihal Olçok‘dan zor soru; “Kaça sattınız 250 şehidi?”

 

Davutoğlu’ndan ‘gizli af’ eleştirisi: Rüşvet alan çıkacak, gazeteci yatacak! Bunu kamu vicdanı kabul eder mi?

Ahmet Davutoğlu, "İlke yok, gizli af var. Devlete karşı suçlarda değil, rüşvet, çete, yolsuzluk suçları için tahliye var. Bu yasada zimmet, gasp, rüşvet, irtikap affediliyor" ifadelerini kullandı.

CHP’li Turan Aydoğan “majestelerinin yargısı” deyip Sedat Peker’in firarını hatırlatınca AKP’liler kudurdu

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Turan Aydoğan Meclis kürsüsünde infaz paketine yönelik eleştiriler dile getirince AKP sıralarından tepkiler yükseldi. Yargı'daki hukuksuzlukları vurgulamak için "majestelerinin yargısı" ifadesini kullanan Aydoğan'a AKP'liler müdahale etmeye çalıştı. 

Koronavirüsten hayatını kaybedenlerin sayısı 908’e çıktı

Türkiye’deki koronavirüs verilerine ilişkin son sayılar açıklandı.

Yine göz boyuyorlar

Tacettin Çolak yazdı...
208,673BeğenenlerBeğen
7,632TakipçilerTakip Et