Cumhurbaşkanı Erdoğan’a zor soru: 136 bin 646 liralık hediyeyi aldınız mı almadınız mı?

HDP Sözcüsü Günay Kubilay, partisinin Genel Merkezinde düzenlediği basın toplantısında gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.

208,768BeğenenlerBeğen
7,616TakipçilerTakip Et

HDP Sözcüsü Günay Kubilay, partisinin Genel Merkezinde düzenlediği basın toplantısında gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.

Diyarbakır, Van ve Mardin belediyelerine atanan kayyumlara karşı tüm engellemelere rağmen direnişlerinin sürdüğünü söyleyen Kubilay, dayanışma içinde olan herkese teşekkür etti.

“İÇİŞLERİ BAKANI RÜŞVETİ İTİRAF ETTİ”
Kayyımlar döneminde belediyelerde inanılmaz boyutlarda yolsuzluklar yaşandığını öne süren Kubilay, “Bu yolsuzlukların ve rüşvetlerin belgeleri tek tek ortaya çıktı. Geçen hafta buradan sormuştum İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya, Mardin kayyımından bu hediyeleri aldınız mı almadınız mı diye? İçişleri Bakanı kendisinin hediye almadığını ancak yapılan harcamaların devlet büyüklerini ağırlamaya yönelik ‘bütçeleme’ olduğunu açıklayarak bu vesileyle rüşveti itiraf etmiş oldu. Tıpkı zamma ‘fiyat ayarlaması, fiyat değişikliği’ dedikleri gibi rüşvete ve yolsuzluğa da ‘bütçeleme’ adını veriyorlar” şeklinde konuştu.

ERDOĞAN’A: 136 BİN LİRALIK HEDİYEYİ ALDINIZ MI ALMADINIZ MI?
Bakanların bir kısmı açıklama yaparken faturalarda adı geçen Cumhurbaşkanından henüz açıklama gelmediğini hatırlatan Kubilay, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a “136 bin 646 liralık hediyeyi aldınız mı almadınız mı” diye sordu.

KAYYIMGATE SKANDALI
Yolsuzlukları Watergate skandalına benzeten Kubilay, “KayyımGate skandalı desek yeridir. Süleyman Soylu dahil faturada adı geçen bakan ve siyasiler, eğer sizler bu hediyeleri almadıysanız valiniz yolsuzluk batağına gömülmüş durumda. Daha kötüsü ise bu vali hâlâ iş başında” dedi.

Kubilay, yetkililere “Bunun hesabını sormayacak mısınız” diye seslenirken, yargının da belgelerle ortaya çıkan yolsuzlukları soruşturması gerektiğini söyledi.

MECLİS’İ OLAĞANÜSTÜ TOPLANMAYA ÇAĞIRACAK
Kayyım darbesine karşı TBMM’yi olağanüstü toplantıya çağıracaklarını belirten Kubilay, öte yandan kapsamlı bir demokrasi ittifakı için görüşmelere başladıklarını hatırlattı.

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Mehmet Ceyhan: Ölüm oranımız Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı gibi 1,58 değil, yüzde 7!

Enfeksiyon Hastalıkları Derneği Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, vatandaşlara dışarı çıkmama çağrısını yenileyerek, “Ölüm oranımız, Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı gibi 1,58 değil. Ölüm oranımız yüzde 7 civarında. Bir süre artan test sayısına rağmen vaka sayısı durduğu zaman o zaman bu iş durdu diyebileceğiz. Şu anda biz işin daha başındayız. Biz 30 bin test yaptığımızda daha çok vaka ile karşılaşacağız” dedi.

CHP’nin doktor vekili Adıgüzel: Eylül’e kadar sürerse 50 milyon insanımız enfekte olacak bir milyon insanımızı kaybedebiliriz.

CHP’li doktor milletvekillerinden Mustafa Adıgüzel, koronavirüs salgınına ilişkin soruları yanıtladı. Adıgüzel, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca hakkında başarılı yorumlarına katılmadığını belirtti. Sürecin başarısız yürütüldüğünü belirten Adıgüzel, "Bence işini yapmaya çalışan bir adam ama başarılı değil." dedi. 

Erdoğan’ın kampanyasında toplanan paranın tutarı belli oldu

İletişim Başkanlığı, Erdoğan'ın duyurduğu kampanya kapsamında şimdiye kadar 846 milyon 606 bin 155 lira bağış toplandığını açıkladı.

Sağlık Bakanı Koca: 79 hastamızı kaybettik, 2456 yeni vaka var

Sağlık Bakanlığı, Kovid-19 nedeniyle son 24 saatte 79 kişinin daha yaşamını yitirdiğini, toplam can kaybının 356'ya ulaştığını bildirdi.

Belediye başkanlarıyla görüşen Erdoğan’dan bağış açıklaması: Kendilerini devletin üstünde görenlere milletimiz hak ettiği cevabı verecektir

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, video konferans ile yapılan belediye başkanları toplantısı sonrası açıklama yaptı.
208,768BeğenenlerBeğen
7,616TakipçilerTakip Et