Cumhurbaşkanı Erdoğan yandaş vakıfları böyle savundu: İETT’de tüm sakallıları toplayıp kesmişlerdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Malatya İnönü Üniversitesi'nde konuştu. Erdoğan konuşmasında İBB'nin talimatı ile aralarında Ensar, TÜRGEV ve TÜGVA'nın da bulunduğu dernek ve vakıflarla para aktarımının kesilmesine tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Malatya İnönü Üniversitesi’nde Önder İmam Hatipliler Buluşması’nda konuşuyor. İşte Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkan başlıklar;

-Bazı çevrelerde imam hatip hazımsızlığı nüksediyor.

-Son seçimlerde bazı şehirlerdeki sonuçların ardından İmam Hatip hazımsızlığı gözlemliyoruz, İstanbul Belediyesi’nde 28 Şubat uygulamalarına başvuruluyor.

-Seçimden önce öğrencilere burs vermekten, ücretsiz yurt sağlamaktan bahsedenler koltuğa oturur oturmaz, işe öğrencilere hizmet veren vakıf ve derneklere saldırmaktan başladılar. İşte şimdi de İstanbul’da İETT’de sakallılarla uğraşmaya başladılar.

-İstanbul büyükşehir ve uzun dönem sonra el değiştiren belediyeler uzun zaman sonra öc almak amaçlı iftira kampanyalar yürütülüyor. FETÖ taktiği kullanılıyor. Basın yayın organlarında, sosyal medyada kuruluşlarımıza itibar suikastleri düzenleniyor. Seçimden önce ücretsiz yurt sözü verenler, inançlardan dem vuranlar şimdi tersini yapıyor. Bunu biz 12 Eylül’de yaşadık.

-Bunu ben İEET’de yaşadım. Ne kadar sakkallı varsa toplayıp kestiler. Beni çağırdılar. ‘Ya sakal ya istifa’ dediler. Hemen istifamı verdim.

-Taksim’de Taksim’de 12-13 ağacın yeri değiştiriliyor diye kıyametler koparanlar… Ormanlarımız yakıldı. PKK bu ormanların yakılışını üstlendi mi, üstlendi. Peki bu ormanların yakılışını üstlenen PKK’ya karşı acaba şu anda çevre dostları niçin kalkıp da bunlara karşı ‘Durun’ demiyorlar? Dürüst değiller, samimi değiller.

-Biz Diyarbakır’daki HDP’nin önündeki annelerin yanındayız, takipçisiyiz.

-İmam Hatip’ler için ordan gassal (ölü yıkayıcı) çıkar dediler. Bakın Başbakan çıktı, Cumhurbaşkanı çıktı.

-Artık kat sayı gibi ucubelerle uğraşmak zorunda değiliz.

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Ev hanımı iki teyze İmamoğlu’nu hedef alan Erdoğan’ı böyle eleştirdi: Diploma şart!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Ekrem İmamoğlu'na yönelik "Sen otur işine bak" sözleri vatandaşa soruldu. 

Türkiye Yazarlar Sendikası İzzetbegoviç ve Erdoğan âşığı mı? 

Nobel Edebiyat Ödülü sahibi Peter Handke'ye en çok tepki gösteren yazar örgütlerinden biri de TYS oldu. Gazeteci-yazar Osman Çutsay, bu tepkinin “çok kirli bir telaşın belirtisi” olduğunu ileri sürdü ve TYS yönetimine ağır suçlamalarda bulundu.  

Ve Ekrem İmamoğlu mafyaya savaş açtı!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, güne zabıta ve itfaiye ziyaretleriyle başladı. İmamoğlu, Zabıta Daire Başkanı Engin Ulusoy’un, sunumunda belirttiği, İBB’ye ait bazı gayrimenkullerde çok sayıda işgalci bulunduğu saptamasına ayrı bir paragraf açtı.

Vatandaşın parasını masaja yatıran Melih Gökçek’e Ankaralı tepkisi: Hamuduyla götürmüş… Allah-bismillah deyip çaldılar

Melih Gökçek hakkındaki soruları yanıtlayan Ankaralı vatandaşlardan birinin söyledikleri durumu özetledi. 

Madde madde Katar’ın Türkiye yatırımları

Önceki gün Katar Emiri'nin annesinin Kanal İstanbul projesi güzergahında satın aldığı arazi gözleri yeniden Katar'a çevirdi. CHP’li Gürsel Tekin “Katarlılar özel ve ayrıcalıklı uygulamalara...
210,469BeğenenlerBeğen
4,593TakipçilerTakip Et