Pazar / 12 Temmuz 2020

Cumhurbaşkanı Erdoğan yandaş vakıfları böyle savundu: İETT’de tüm sakallıları toplayıp kesmişlerdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Malatya İnönü Üniversitesi'nde konuştu. Erdoğan konuşmasında İBB'nin talimatı ile aralarında Ensar, TÜRGEV ve TÜGVA'nın da bulunduğu dernek ve vakıflarla para aktarımının kesilmesine tepki gösterdi.

206,916BeğenenlerBeğen
8,623TakipçilerTakip Et

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Malatya İnönü Üniversitesi’nde Önder İmam Hatipliler Buluşması’nda konuşuyor. İşte Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkan başlıklar;

-Bazı çevrelerde imam hatip hazımsızlığı nüksediyor.

-Son seçimlerde bazı şehirlerdeki sonuçların ardından İmam Hatip hazımsızlığı gözlemliyoruz, İstanbul Belediyesi’nde 28 Şubat uygulamalarına başvuruluyor.

-Seçimden önce öğrencilere burs vermekten, ücretsiz yurt sağlamaktan bahsedenler koltuğa oturur oturmaz, işe öğrencilere hizmet veren vakıf ve derneklere saldırmaktan başladılar. İşte şimdi de İstanbul’da İETT’de sakallılarla uğraşmaya başladılar.

-İstanbul büyükşehir ve uzun dönem sonra el değiştiren belediyeler uzun zaman sonra öc almak amaçlı iftira kampanyalar yürütülüyor. FETÖ taktiği kullanılıyor. Basın yayın organlarında, sosyal medyada kuruluşlarımıza itibar suikastleri düzenleniyor. Seçimden önce ücretsiz yurt sözü verenler, inançlardan dem vuranlar şimdi tersini yapıyor. Bunu biz 12 Eylül’de yaşadık.

-Bunu ben İEET’de yaşadım. Ne kadar sakkallı varsa toplayıp kestiler. Beni çağırdılar. ‘Ya sakal ya istifa’ dediler. Hemen istifamı verdim.

-Taksim’de Taksim’de 12-13 ağacın yeri değiştiriliyor diye kıyametler koparanlar… Ormanlarımız yakıldı. PKK bu ormanların yakılışını üstlendi mi, üstlendi. Peki bu ormanların yakılışını üstlenen PKK’ya karşı acaba şu anda çevre dostları niçin kalkıp da bunlara karşı ‘Durun’ demiyorlar? Dürüst değiller, samimi değiller.

-Biz Diyarbakır’daki HDP’nin önündeki annelerin yanındayız, takipçisiyiz.

-İmam Hatip’ler için ordan gassal (ölü yıkayıcı) çıkar dediler. Bakın Başbakan çıktı, Cumhurbaşkanı çıktı.

-Artık kat sayı gibi ucubelerle uğraşmak zorunda değiliz.

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İBB’nin 565 milyon TL’lik metro kredisine skandal asfalt haczi!

İBB'nin metro projesi için yurt dışından bulduğu ve haczi kabil olmayan krediye, önceki dönemin asfalt şirketi olan Met-Gün İnşaat tarafından haksız şekilde 565 milyon TL'lik haciz uygulandı. Metro parası, eski dönemin asfalt borcuna ödendi.

AKP’nin ucuz hamlesinin ardından Yunanistan böyle tehdit etti: Biz de Atatürk Müzesi’ni dönüştürmeliyiz

"Selanik'teki Atatürk Müzesi'nin (Mustafa Kemal Atatürk’ün doğduğu ev) 'Pontus Rum ya da Helenizm soykırımı müzesine' dönüştürmeliyiz"

Saray konserlerinin ardından Şahan’dan çağrı!

Karantina dönemi sonrasında paylaştığı tatil videoları ile takipçilerinin karşısına çıkan Şahan Gökbakar, bu defa tiyatro emekçileri için bir paylaşımda bulundu. İletişim Başkanlığı koordinasyonunda gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı "İstanbul Yeditepe Konserleri"nde boy gösteren sanatçıların ardından Gökbakar, aynı desteğin tiyatro sanatçılarına da verilmesi gerektiğini belirtti.

‘Ne Ayasofya, ne 15 Temmuz AKP’nin kaçınılmaz düşüşünü önleyemez’

Muhalif ekonomist yazar Mustafa Sönmez'den yeni Ayasofya tweeti.

Güvenlik soruşturması nedir, ne değildir?

İktidar kendisine ve dolayısıyla düzene muhalif kim var, nerededir, ne iş yapar, Emniyet, valilik, MİT ve gayri-resmi kurum ve oluşumlar üzerinden öğreniyor, bunları kayıt...
206,916BeğenenlerBeğen
8,623TakipçilerTakip Et