Cumhurbaşkanı Erdoğan vazgeçmiyor: Hadi biz hatalıyız, peki hırsızın hiç mi suçu yok?

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, öğlen cami açılışında 23 Haziran seçimleri için "hırsızlara bu işi bırakmayacağız" demişti. AKP lideri aynı söylemi bu kez farklı şekilde iftar yemeğinde devam ettirerek "Hadi bizim hata payımız var, peki hırsızın hiç mi suçu yok?" dedi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, İstanbul’da esnaflara verdiği iftar yemeğinde konuştu.

Erdoğan, yine miting konuşmasına çevirdiği sözlerine İstanbul’daki AKP belediyeciliğini överek başladı. “Hamd olsun el birliğiyle İstanbul’u bir dünya şehri haline getirdik.” diyen Erdoğan, “Eksiklerimiz yok mu? Elbette var. Bunları birlikte çözeceğiz. Yeter ki gönül bağımız güçlü olsun, yeter ki kalpten kalbe giden o yol hep açık kalsın.”dedi.

Ekrem İmamoğlu’ndan “hırsızlara bırakmayacağız” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan’a çok konuşulacak yanıt

AKP lideri, dinleyenlerine “Aramıza kimsenin girmesine izin vermeyelim, ne yapılacaksa gelin birlikte yapalım” diye seslendi.

Sık sık saldırı haberleriyle gündem olan UBER konusuna da değinen Erdoğan, “UBER Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti olarak bizde bitmiştir. Böyle bir şey yok. Bizim literatürümüzde UBER diye bir şey yok. UBER olayının korsan taksicilikten bir farkı yok. Taksilerimizi icabında yenileyeceğiz, gerekli desteği veririz. Taksi modellerinde bile değişime gidilebilir, dünyanın bazı ülkelerinde bunlar farklılık arz ediyor, bu adımı atarız.” diye konuştu.

“23 HAZİRAN’DA DA KAZANIRSINIZ?”
Erdoğan daha sonra da sonuçları iptal edilen ve 23 Haziran’da yeniden yapılacak olan İstanbul seçimleri için konuştu.

“YSK’nin tespitlerine göre İstanbul’daki 31 bin 186 sandığın 754’ünün başkanları açıkça kanuna aykırı şekilde atanmıştır. İşte hırsızlık burada.” diyen AKP’li Cumhurbaşkanı şunları söyledi:

“18 sandığın sayım döküm cetveli bulunamadı. Birileri bu karar sebebiyle hem YSK hem AK Parti’ye saldırıyor. Bu kesimler bu tablo karşısında ne yapmamızı bekliyordu? Hadi diyelim ki sandıklara yeteri kadar sahip çıkamadığımız için bizim de hata payımız var. Peki hırsızın hiç mi suçu yok? Herkesin bu karara saygı duyması gerekir. 31 Mart’ta hakkıyla kazanmışsanız 23 Haziran’da da kazanırsınız. İstanbul halkının bir yanda 212 bin diğer yanda 30 bin oyuna halel gelmesine göz mü yummalıydık. Peki hırsızın hiç mi suçu yok? Biz milletin hakkını hukukunu savunmayı sürdüreceğiz, biz size inanıyoruz.”

En çok okunan haberler

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’tan Erdoğan’a ağır hakaret!

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, ülkede iç savaş başladığından bu yana ilk kez İdlib'e gitti. Esad, Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında hakaret niteliğinde açıklamalar yaptı.

“PKK terör örgütü değildir” diyen AKP’li Orhan Miroğlu talk show’a çevirdiği canlı yayını böyle terk etti

CNN Türk'te Ahmet Hakan'ın sunduğu Tarafsız Bölge programında konuklar AKP eski milletvekili Orhan Miroğlu ve CHP'li eski vekil Aytuğ Atıcı birbirine girdi. 

Dünya bu mutabakatla çalkalanıyor! “Putin’in zaferi”

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in gerçekleştirdiği Soçi zirvesine uluslararası basının ilgisi yoğundu. Toplantıda iki ülke arasında mutabakat sağlanırken, Dışişleri Bakanları Sergey Lavrov Rusça, Mevlüt Çavuşoğlu ise Türkçe olarak 10 maddelik anlaşmanın detaylarını açıkladı. Açıklamaların ardından ABD'nin önde gelen gazetelerinden NY Times "Putin'in zaferi" manşetini attı.

“CHP, 23 Haziran’da Kürtlerden aldığı desteği bir daha zor alır”

Türkiye'nin Suriye'deki Kürt bölgesine yönelik askeri harekatına Meclis'te tezkere oylamasına evet diyerek destek veren CHP'nin tavrı eleştiri konusu. Anamuhalefet partisi, son yerel seçimlerle Türkiye'nin en büyük kentlerini HDP'nin desteğiyle kazanmıştı.

“Her şey çok güzel olacak” demeyen ünlüler İBB’den milyonları götürmüş

Yeniçağ gazetesi yazarı Murat Ağırel, İBB ihalelerinden yandaş sanatçılara giden paraları yazdı.

‘Esad’tan Türkiye-Rusya mutabakatına tam destek’

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Suriyeli mevkidaşı Beşar Esad ile telefon görüşmesinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la Soçi’de yaptığı görüşmeyle ilgili bilgi verdiğini belirtti. Peskov, 'Esad, Vladimir Putin’e teşekkür etti, çalışma sonuçlarına tam desteğini açıkladı' ifadelerini kullandı.

Dünya bu mutabakatla çalkalanıyor! “Putin’in zaferi”

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in gerçekleştirdiği Soçi zirvesine uluslararası basının ilgisi yoğundu. Toplantıda iki ülke arasında mutabakat sağlanırken, Dışişleri Bakanları Sergey Lavrov Rusça, Mevlüt Çavuşoğlu ise Türkçe olarak 10 maddelik anlaşmanın detaylarını açıkladı. Açıklamaların ardından ABD'nin önde gelen gazetelerinden NY Times "Putin'in zaferi" manşetini attı.

Türkiye ve Rusya arasındaki tarihi anlaşmada dikkat çeken detay!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin 6 saatlik görüşmenin ardından açıklama yaptı.

İşte Türkiye ve Rusya arasında imzalanan Soçi Mutabakatı’nın detayları

Erdoğan ve Rusya'nın Soçi'de yaptığı görüşme sonucunda 10 maddelik mutabakat açıklandı.

Aklı beş karış havada olan yandaş ÖSO karşıtlarına hakaret etti: Cihatçılar ‘Mustafa Kemal’in Millî Mücadelesi’nin benzerini’ yürütüyormuş!

AKP’li yazar Fuat Uğur, ‘SMO’ (Suriye Milli Ordusu)’ adı verilerek TSK’nın ‘Barış Pınarı’ harekatında yer alan ÖSO’cu güçleri savunurken akıl almaz benzetmelere başvurdu.

Göreme milli park olmaktan çıkarıldı

Cumhurbaşkanı Kararı ile Nevşehir Göreme ve çevresindeki alanın milli park olarak belirlenmesi hakkındaki Bakanlar Kurulu kararı yürürlükten kaldırıldı.