Cumhurbaşkanı Erdoğan vazgeçmiyor: Hadi biz hatalıyız, peki hırsızın hiç mi suçu yok?

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, öğlen cami açılışında 23 Haziran seçimleri için "hırsızlara bu işi bırakmayacağız" demişti. AKP lideri aynı söylemi bu kez farklı şekilde iftar yemeğinde devam ettirerek "Hadi bizim hata payımız var, peki hırsızın hiç mi suçu yok?" dedi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, İstanbul’da esnaflara verdiği iftar yemeğinde konuştu.

Erdoğan, yine miting konuşmasına çevirdiği sözlerine İstanbul’daki AKP belediyeciliğini överek başladı. “Hamd olsun el birliğiyle İstanbul’u bir dünya şehri haline getirdik.” diyen Erdoğan, “Eksiklerimiz yok mu? Elbette var. Bunları birlikte çözeceğiz. Yeter ki gönül bağımız güçlü olsun, yeter ki kalpten kalbe giden o yol hep açık kalsın.”dedi.

Ekrem İmamoğlu’ndan “hırsızlara bırakmayacağız” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan’a çok konuşulacak yanıt

AKP lideri, dinleyenlerine “Aramıza kimsenin girmesine izin vermeyelim, ne yapılacaksa gelin birlikte yapalım” diye seslendi.

Sık sık saldırı haberleriyle gündem olan UBER konusuna da değinen Erdoğan, “UBER Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti olarak bizde bitmiştir. Böyle bir şey yok. Bizim literatürümüzde UBER diye bir şey yok. UBER olayının korsan taksicilikten bir farkı yok. Taksilerimizi icabında yenileyeceğiz, gerekli desteği veririz. Taksi modellerinde bile değişime gidilebilir, dünyanın bazı ülkelerinde bunlar farklılık arz ediyor, bu adımı atarız.” diye konuştu.

“23 HAZİRAN’DA DA KAZANIRSINIZ?”
Erdoğan daha sonra da sonuçları iptal edilen ve 23 Haziran’da yeniden yapılacak olan İstanbul seçimleri için konuştu.

“YSK’nin tespitlerine göre İstanbul’daki 31 bin 186 sandığın 754’ünün başkanları açıkça kanuna aykırı şekilde atanmıştır. İşte hırsızlık burada.” diyen AKP’li Cumhurbaşkanı şunları söyledi:

“18 sandığın sayım döküm cetveli bulunamadı. Birileri bu karar sebebiyle hem YSK hem AK Parti’ye saldırıyor. Bu kesimler bu tablo karşısında ne yapmamızı bekliyordu? Hadi diyelim ki sandıklara yeteri kadar sahip çıkamadığımız için bizim de hata payımız var. Peki hırsızın hiç mi suçu yok? Herkesin bu karara saygı duyması gerekir. 31 Mart’ta hakkıyla kazanmışsanız 23 Haziran’da da kazanırsınız. İstanbul halkının bir yanda 212 bin diğer yanda 30 bin oyuna halel gelmesine göz mü yummalıydık. Peki hırsızın hiç mi suçu yok? Biz milletin hakkını hukukunu savunmayı sürdüreceğiz, biz size inanıyoruz.”

En çok okunan haberler

Ekrem İmamoğlu Esenler Otogarı’nın alt katına indi: Böyle bir yere ailem girmez

Ekrem İmamoğlu, 15 Temmuz Demokrasi otogarında güvenlik ve temizlik önlemleri ile ilgili çalışma yapılacağını söyledi

Atatürk’e küfreden yandaşa polis koruması

AKP'ye yakınlığıyla bilinen ve sosyal medyadaki provokatif paylaşımlarıyla dikkat çeken yazar Fatih Tezcan'a koruma polisi tahsis edildiği iddiasını, CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen Meclis gündemine taşıdı.

CHP’ye yakın anket şirketinden CHP’yi ayağa kaldıracak anket sonuçları

Yerel seçimlere yaklaşırken büyükşehirlerdeki oy dağılımlarını, ittifakların söylemlerinin belirlediğini söyleyen Gezici Araştırma Genel Müdürü Murat Gezici “Kutuplaştırma yerine sorunları çözmeye dönük söylem adayın puanını arttırıyor. Buna göre; İstanbul, Ankara, Aydın, Hatay Cumhur İttifakı AKP adayları, Adana Cumhur İttifakı MHP adayı, Bursa Millet İttifakı CHP adayı ve Mersin’de İYİ Parti adayının önde olduğu görülüyor”. dedi.

“Her şey çok güzel olacak” demeyen ünlüler İBB’den milyonları götürmüş

Yeniçağ gazetesi yazarı Murat Ağırel, İBB ihalelerinden yandaş sanatçılara giden paraları yazdı.

İstanbul Büyükşehir’de tüm iştiraklerin genel müdürleri istifa etti

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı tüm iştirak şirketlerinin genel müdürleri bugün istifa etti.

Davutoğlu ile mülakat yapan Yavuz Oğhan’ın işine son verildi

Yavuz Oğhan, Ahmet Davutoğlu'yla yaptıkları röportajın ardından RS FM'deki programlarını son verildiğini açıkladı.

AKP’li eski vekil önerdi, Şamil Tayyar duyurdu: 15 Temmuz için HTS haritaları çıkartın

AKP'li eski vekillerin 15 Temmuz gecesiyle ilgili çağrısına partisinden nasıl bir yanıt geleceği merak konusu.

Merkez Bankası, yıl sonu dolar beklentisini açıkladı

Merkez Bankası anketine göre yıl sonu enflasyon beklentisi yüzde 15 oldu. Yıl sonu dolar beklentisi ise 6,1 lira.

Bitlis’te roketli saldırı: Binbaşı hayatını kaybetti

Bitlis’te makam aracına teröristlerce düzenlenen roketli saldırıda ağır yaralanan binbaşı hayatını kaybetti.

Atilla Taş: Bir gün masumiyetimin anlaşılacağını biliyordum

FETÖ’nün hiyerarşik yapısına dahil olmamakla birlikte örgüte bilerek ve isteyerek yardım etme’ suçundan yargılandığı dava kapsamında tutuklanarak 14 ay cezaevinde kalan şarkıcı Atilla Taş,...

Ankete katılanların yüzde 62,5’sinden Erdoğan’a mesaj var!

Piar Araştırma'nın aboneleri ile yaptığı anket, yurttaşların AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ve tek adam sistemine olan güvensizliğini bir kez daha gözler önüne serdi. Ankete katılanların yüzde 62,5'i "Parlamenter sistem geri gelmeli" derken, "Bugün Cumhurbaşkanlığı seçimi olsa Recep Tayyip Erdoğan'a oy verir misiniz?" sorusuna yüzde 54,7 oranında "Kesinlikle vermem" yanıtı geldi.

Küçük çocuktan AKP’liye efsane kapak: “O zaman neyine konuşuyorsun ağabey?”

Sokak röportajında ‘Ekonomik kriz yok, CHP'nin söylediklerinin hepsi yalan’ diyen AKP'liye küçük bir çocuğun verdiği yanıt sosyal medyanın gündeminde.

Hakan Atilla tahliye edildi

Halkbank Eski Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla tahliye edildi. Atilla, Türkiye'ye iadesi için Göçmenlik Dairesi'ne teslim edildi.