Cübbeli Ahmet’ten ‘mahalleyi’ karıştıracak sözler

Akit TV'de katıldığı bir programda "Bir insan, gerçekten hanımını çok özlemişse orucunu hanımıyla da açabilir" ifadelerini kullanan Mesut Özdemir'e Cübbeli Ahmet'ten sert tepki geldi.

207,611BeğenenlerBeğen
7,893TakipçilerTakip Et

Akit TV ekranlarında yayınlanan İnanan Genç programına geçtiğimiz günlerde konuk olan Dünya Hafızlık Eğitim Derneği Başkanı Mesut Özdemir, tartışmalara neden olacak ifadeler kullanmıştı.

Özdemir, Ramazan ve oruçla ilgili yaptığı açıklamada “Bir insan, gerçekten hanımını çok özlemiş dayanamamış iftara kadar beklemiş orucunu hanımıyla da açabilir” şeklinde konuşmuştu.

Özdemir’in sözlerine kamuoyunda Cübbeli Ahmet olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü’den tepki geldi.

Çok tartışılan “Eşinizi özlediyseniz cinsle ilişkiye girerek oruç açabilirsiniz” ifadesine tepki gösteren Cübbeli Ahmet Hoca şu ifadeleri kullandı:

“Ne bu yani! Bunun manası yok lüzumsuz yani… Ama sen bana şunu sorsan “Bir insanın hakikaten eşine karşı çok fazla istek doğmuş şehvet deniyor buna. Neticede tam da iftar saati iftar oldu diye orucunu açmadan ağzına bir hurma atmadan cinsel ilişkiye girmişler. Bu adamın orucu bozuldu mu? 61 kefaret yedi mi?” diye bana sorarsın bende sana derim ki iftar vakti girdiyse, ezan vakti girdiyse bunun orucu bozulmaz çünkü vakit girmiş.”

“Orucun vakti çıktığı için bunun güne gün kefaret bir şey gerekmez. Fıkıhta her şey konuşulur. Çünkü her şey gelebilir dünyada insanın başına. Ama durup dururken açabilirsiniz diye sanki bir hurmayla iftar etmek sünnettir veya hurma bulamazsa Peygamberimiz suyla orucu açardı gibi hadisleri anlatır gibi, bir teşvik yapar gibi böyle açarsınız lafı gündeme gelmek için herhalde.”

loading...

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İkinci Süleyman Soylu vakası

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sokağa çıkma yasakları konusunda ikinci kez boşa düştü.

‘İktidar, istediği vekili cezaevine koyar’

Hukukçular, CHP’li Enis Berberoğlu ve HDP’li Leyla Güven ve Musa Farisoğlu’nun milletvekilliğinin düşürülmesini değerlendirdi.

Ahmet Hakan’dan aç-kapa rezaletini aklama yazısı: Biliyorum, bazılarını kesmeyecek bu hikâye

İktidarın bile tam olarak açıklayamadığı sokağa çıkma skandalını aklamaya çalışan Ahmet Hakan, yaşanan 48 saatin hikayesini, 'Biliyorum, bazılarını kesmeyecek bu hikâye' diye kaleme aldı.

Bu iki fotoğraf siyasetin saflaşma kutuplarını oluşturacak

Bu iki fotoğraf önümüzdeki dönemde siyasetin saflaşma kutuplarını oluşturacak.

Öztrak’tan kritik sorulara yanıt… CHP Meclis’ten çekilecek mi? Süleyman Soylu’ya ne olacak?

CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak CHP Genel Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu.
207,611BeğenenlerBeğen
7,893TakipçilerTakip Et