Cübbeli Ahmet: Asker müslüman değilse Türk de olsa şehit olamaz

Cübbeli Ahmet, "şehitlik" konusunda "fetva" verdi, "Türk de olsa Müslüman olmayan şehit değildir." dedi.

207,726BeğenenlerBeğen
7,861TakipçilerTakip Et

Cübbeli Ahmet’ten ‘şehitlik’ fetvası: Asker müslüman değilse Türk de olsa şehit olamaz
AKP destekli İsmailağa tarikatının ‘ünlü’ yüzü, ‘Cübbeli Ahmet’ diye bilinen Ahmet Mahmut Ünlü şimdi de “şehitlik” konusuna el attı.

20 Ekim 2019 tarihli “sohbet”inin görüntülerini sosyal medya hesaplarından paylaşan Ünlü, 17 Ekim’de ABD ile yapılan anlaşmayla birlikte “5 gün ara” kararı verilen Suriye’deki askeri harekata ilişkin konuştu.

Ünlü, harekatta hayatını kaybeden askerlerin “şehit”lik durumuyla ilgili şöyle “fetva” verdi:

“Şu anda yine mehmetçiğin cenazeleri geldiği zaman o analar ‘vatana feda olsun’ diyorlarsa milli şuurun yanında bir de orda dini şuur vardır. Çünkü şehitlik mefhumu İslam’a mahsus bir tabirdir. Arapçadır ve hadis-i şeriflerde geçmektedir. Dolayısıyla Türk de olsa Müslüman olmayan şehit değildir.”

“Fetva”sını Çanakkale Savaşı’ndan da bahsederek kanıtlamaya çalışan Ünlü, “Çanakkale’de 250 bin küsür şehit var. O kadar insan içinde bir tane gusülsüz, abdestsiz, namazsız, cenabet yok. Böyle kazanıldı Çanakkale” ifadelerini kullandı.

loading...

1 Yorum

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İşte Youtube’ta fırtına estiren Ali Babacan’ın partisinin oy oranı

Avrasya Araştırma'nın yaptığı ankette Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu'nun kurdukları partilerin oy oranları dikkat çekti.

Bu hafta sonu sokağa çıkma yasağı uygulanacak mı? İbrahim Kalın’dan açıklama

Gazeteci Candaş Tolga Işık, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'a hafta sonu sokağa çıkma yasağı ile ilgili belirsizliği sordu.

Mustafa Hoş: Gezi bu toprakların gördüğü en delikanlı direnişlerden biridir

Gazeteci Mustafa Hoş, gazeteci Atakan Sönmez'in gündeme dair sorularını yanıtladı. Gezi davasında yargılanan sanıkların hiç birinin yargılanmaması gerektiğinin altını çizen Mustafa Hoş, "Asıl hesap vermesi gerekenler o gencecik çocukları katledenlerdir" dedi.

Avusturya fena karıştı: Ataması olay olan “Büyükelçi Ozan Ceyhun Hıristiyanları aşağıladı” iddiası

Avusturya Büyükelçisi Ozan Ceyhun'un AKP destekli Ramazan toplantısında Hıristiyan ve Avusturya değerlerini rencide edici ifadelere yer verdiği iddiası Viyana'ya bir bomba gibi düştü. Açıklama için Uyum Bakanlığına davet edilen “eski solcu” Ceyhun, “Yanlış anlaşıldım” derken, konuşmanın videosunda yer alan ifadelerin kuşkuya yer bırakmadığı ileri sürüldü. 

CHP’li isim AKP’nin blöfünü gördü el yükseltti: Toplumu birleştiren partiyiz pilavdan dönenin kaşığı kırılsın deriz!

CHP İstanbul Milletvekili Özgür Karabat, Fatma Karaağaç'la Gündem Özel'in konuğu oldu. Erken seçim iddialarını değerlendiren CHP'li Karabat, iktidar temsilcilerinin de bu konuda kafa karışıklığı yaşadığını belirtti. Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mehmet Uçum'un erken seçime ilişkin "Yeni sistemde erken seçim yoktur, ancak seçim yenilenir" sözlerini hatırlatan Karabat, "Kafaları gerçekten karışık neyi nasıl yapacaklarını da bilmiyorlar" dedi.
207,726BeğenenlerBeğen
7,861TakipçilerTakip Et