Çarşamba / 16 Eylül 2020

Çocukları ‘FETÖ’ suçlamasıyla hapiste olan anneler AKP İstanbul İl Başkanlığı önünde eyleme başladı

Diyarbakır'daki HDP binası önünde oturma eylemine başlamasının ardından, FETÖ iddiasıyla tutuklanan askeri öğrencilerin aileleri de İstanbul'daki AKP binası önünde eyleme başladı.

205,812BeğenenlerBeğen
8,582TakipçilerTakip Et

Evlatları dağa kaçırılan ailelerin Diyarbakır’daki HDP binası önünde oturma eylemine başlamasının ardından, FETÖ iddiasıyla tutuklanan askeri okul öğrencilerinin aileleri de İstanbul’daki AKP binasına yakın bir bölgede toplanmaya başladı.

Yeniçağ gazetesinin haberine göre 15 Temmuz darbe girişimi sonrası ‘FETÖ’ iddiasıyla tutuklanan askeri öğrencilerin aileleri, Sütlüce’de bulunan AKP İstanbul İl Başkanlığı binasının yakınında oturma eylemi başlattı.

HDP önü serbest, AKP önü yasak

Çocuklarının suçsuz olduklarını ifade eden aileler, tahliye için Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a çağrıda bulundu.

“Çocuğu PKK’ya katılanlar HDP önünde eylem yapıyorsa, FETÖ’ye katılanlar hangi partinin önüne gitsin?”

Konuya ilişkin konuşan bir aile ferdi, “Adalet gelene kadar buradan ayrılmayacağız” derken; bina önünde bulunan bir anne de “Buradan Cumhurbaşkanı’na sesleniyoruz. Bizler mağdur anneleriz.” ifadelerini kullandı.

En çok okunanlar

Gündem

Kaşıkçı itirafı, Prens Salman’ı Netflixle anlaşmaya zorladı

Netflix'in CEO'su Reed Hastings, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ın, gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayeti nedeniyle eleştirildiği bir programı yayından kaldırmaları karşılığında, bazı programlarının Suudi Arabistan'da yayınlanmasına izin verildiğini söyledi.

Halil Sezai’nin yaşlı adamı darp ettiği görüntüler ortaya çıktı

Şarkıcı Halil Sezai'nin Tuzla'da film çekimi için kiraladığı villanın önünde 67 yaşındaki Hüseyin Meriç'i dövdüğü görüntüler ortaya çıktı, Sezai'den açıklama geldi.

Yandaşlar tarafından hedef gösterilen Eren Erdem’den Halil Sezai açıklaması

''Şiddeti onaylamam mümkün değildir, amasız ve fakatsız şiddetin her türüne karşıyım''

“Düdüklendik” dedi ceza yedi!

RTÜK, Fox TV ana haber bültenini bırakan Fatih Portakal’ın ardından, bu kez yeni sunucu Selçuk Tepeli’ye ceza verdi.

Otomatik bilgi paylaşımı: Banka bilgileri paylaşılacak, mülk ve araç bilgileri verilmeyecek

Almanya’daki Türklerde büyük huzursuzluk yaratan otomatik bilgi değişimi konusuna YTB Başkanı Abdullah Eren açıklık getirdi. Eren banka bilgilerinin paylaşılacağını ancak mülk ve araçların bilgilerinin verilmeyeceğini belirtti.