Çocuklara “Yahudilere ölüm” sloganını attıranlar hakkında suç duyurusu!

HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan paylaştığı görüntülerde çocuklara "Yahudilere ölüm" sloganı attırıldı.

HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, sosyal medyada yer alan, çocuklara “Yahudilere ölüm, Filistin kurtulacak” sloganlarının attırıldığı görüntülerde yer alan slogancı kadın ve arkasındaki organizasyon hakkında suç duyurusunda bulunacağını duyurdu.

Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde çocuklar ‘Yahudiler!” diye bağıran bir slogancı çocuğa “Ölüm!” yanıtını veriyor.

Ardından slogancı “Filistin” diyor, çocuklar “Kurtulacak” karşılığını veriyor. Çocuklara “Ayasofya açılacak” sloganları da attırılıyor. Videonun sonunda da çocuklar tekbir getiriyor.

HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan Twitter hesabında paylaşarak, olayla ilgili suç duyurusunda bulunacağını duyurdu.

Paylan paylaşımında, ”Parmak kadar çocuklara “Yahudiye ölüm” diye bağırtan bu kadın ve arkasındaki organizasyon hakkında suç duyurusunda bulunuyorum. Nefret söylemleri, nefret suçlarına yol açar. @TC_icisleri @adalet_bakanlik” açıklamasında bulundu.

Osman Kavala hakkındaki gözaltı kararını canlı yayında öğrenen Saymaz: Hükümet-yargı çatışması var

Osman Kavala hakkındaki gözaltı kararı haberini Halk TV yayınında öğrenen İsmail Saymaz öğle saatlerinde Gezi Davası'nda beraat kararı verilen Osman Kavala hakkında akşam saatlerinde 15 Temmuz soruşturması kapsamında gözaltına alınmasını değerlendirdi. 

Mustafa Hoş perde arkasını anlattı… Burhan Kuzu’ya soruşturmayı Erdoğan’ın damadı mı istedi?

Gazeteci yazar Mustafa Hoş, Mesut Mevlevi suikastinin ve Burhan Kuzu'ya soruşturma açılmasının perde arkasını tane tane anlattı. 

Gezi davasında beraat kararının ardından Ekrem İmamoğlu: Şehrin yeşilini, doğasını savunan herkese selam olsun

Gezi Parkı davasında çıkan beraat kararlarını ilişkin açıklama yapan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, "İstanbul'da yaşayan herkes adına bu şehrin tarihini, kültürünü, yeşilini, doğasını savunan herkese selam olsun" dedi.

Hafter güçleri: Türkiye’ye ait gemiyi vurduk

Halife Hafter liderliğindeki Libya Ulusal Ordusu, Trablus'ta Türkiye'ye ait bir gemiyi vurduklarını duyurdu.

Gezi davasında tüm sanıklar beraat etti

Gezi eylemlerine finansal destek ve koordinasyonu sağladıkları iddialarıyla suçlanan aralarında Osman Kavala, Ayşe Mücella Yapıcı ve oyuncu Mehmet Ali Alabora'nın da bulunduğu davada karar çıktı.
209,663BeğenenlerBeğen
4,901TakipçilerTakip Et