Çocuk Cumhurbaşkanından ‘Kılıçdaroğlu’ Açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı sebebiyle koltuğunu Mamak Kuva-yi Milliye Ortaokulu öğrencisi Ozan Sözeyataroğlu'na bıraktı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın koltuğuna oturan 6. sınıf öğrencisi Ozan Sözeyataroğlu şöyle konuştu:

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk, millet egemenliğini hakim kılmak için 23 Nisan 1920’de Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni açmış ve bugünü biz çocuklara armağan etmiştir. Dünyadaki tüm çocukların imrenerek baktığı bir bayrama sahip olan bizler çok güzel bir ülkenin çocuklarıyız. Dünyada çocuklara bayram hediye eden ve bu bayramı dünya çocukları ile paylaşan tek ülke olma gururunu bizlere yaşatan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşlarına, bu ülke için canlarını ortaya koyan aziz şehitlerimize, gazilerimize saygılarımı sunuyorum. Ayrıca bizleri makamında ağırlayan, bu makamın asıl sahibi Cumhurbaşkanımıza da tüm arkadaşlarım adına teşekkürlerimi sunuyorum. Bizler vatanımızı ve bayrağımızı korumayı, çalışkan olmayı, dürüst olmayı değerli öğretmenlerimizden kıymetli anne ve babalarımızdan öğreniyoruz. Bugünün çocukları, yarının büyükleri olarak sizlerden aldığımız bu emanetle ülkemizi en güzel yerlere taşıyacağız. Bizlere verdiğiniz güvene, değere ve sevgiye layık olacağız.”

Ozan Sözeyataroğlu, gazetecilerin sorularına cevap da verdi.

Sözdeyataroğlu’ ‘Telefonu bende yok, onun için arayamayacağım’ yanıtını verdi ve ekledi: ‘Şiddetin her türlüsüne karşıyız.’

Bir gazetecinin, Milli Eğitim Bakanı’nın tatil önerileriyle ilgili açıklaması ve Ramazan Bayramı tatilinden sonraki bir haftanın da tatil edilip edilmeyeceği şeklindeki sorusuna, “Kabinemle bu konuları görüşeceğiz. Ben olumlu bakıyorum” diye cevap veren Ozan Sözeyataroğlu, futboldaki şampiyonluk yarışının sorusunu futbol ile arası olmadığını söyleyerek cevapladı.

Bağlama ve piyano çalan Ozan Sözeyataroğlu, 29 Ekim’de Fazıl Say’ın vereceği konsere katılıp katılmayacağı sorusuna, “Bilmiyorum ama katılmaya çalışacağım. Benim de çaldığım doğrudur, severek çalıyorum” ifadeleri ile cevap verdi.

Hayvanlara kötü muamele ve işkence konusuna ilişkin konuşan Ozan Sözeyataroğlu, “Asla bu konu hakkında mutlu değilim. Bu konu ile ilgili gerekli çalışmaları bakanlarımızla yapacağız” dedi.

Ozan Sözeyataroğlu, kabinede bir revizyon olup olmayacağı sorusunu, “Zaten yeni kabinem burada. Zaten ilk günümüz. Sistem başarılı bir şekilde gidiyor. Aşılamayacak bir sorunumuz yok” ifadeleri ile cevaplarken, küçük cumhurbaşkanının cevabına gülen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sayın Cumhurbaşkanım sanki benim söyleyeceklerimi söyledi” diyerek espri yaptı.

Çocuk Cumhurbaşkanı, İstanbul seçimlerine ilişkin soruyu “Bu konu hakkında bilgim yok, tek gündemimiz 23 Nisan” yanıtını verdi.

“Atatürk’ün en çok hangi özelliğini seviyorsunuz?” sorusuna ise “Biz Atatürk’ü örnek alarak yöneteceğiz ülkemizi. Atatürk’ün demokrasisini, ilkelerini örnek alacağız” ifadeleriyle cevap veren Ozan Sözeyataroğlu, günümüzde çocukların artık sokaklarda oynamak yerine tablet ve telefonlarla oyun oynamalarına ilişkin ise “Bu konu hakkında çok üzülüyoruz, bakanlarımla bu konu hakkında çocuklarımızın iyiliği için her türlü adımı atacağız” değerlendirmesinde bulundu.

Çocuk Cumhurbaşkanı Sözdeyataroğlu’na geçtiğimiz gün saldırıya uğrayan CHP lideri Kılıçdaroğlu’nu arayıp aramayacağı da soruldu.

Küçük Cumhurbaşkanına soru yönelden basın mensuplarından biri “Hafta sonu CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaoğlu’na yönelik bir saldırı oldu. Bu olaya ilişkin yorumunuz nedir? Bir de telefonla arayacak mısınız kendisini?” diye sordu.

 

 

Abdüllatif Şener’de Erdoğan’a: Eski bir arkadaşı olarak uyarıyorum, hiç yorma kendini, başın ağrır!

Eski AKP kurucularından ve CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener, CHP'nin İş Bankası'ndaki hisselerinin Hazine'ye devredilmesinin büyük bir hata olacağını söyledi. “Erdoğan'a eski bir arkadaşı olarak tavsiyem, yanlış işlerle uğraşıp başına bela almasın” diyen CHP'li Şener, “Tayyip Erdoğan'ın bankalara ve paralara çok özel merakı var. Bu yüzden nerede bir para kaynağı varsa Tayyip Erdoğan oraya uzanıyor” dedi.

İmamoğlu’na açılan davada video skandalı

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na Ordu Valisi'nin kendisine hakaret edildiği iddiasıyla açtığı davanın ilk duruşması yapıldı. Mahkeme hakimi duruşmada video kaydını izletti ve İmamoğlu'nun Vali Yavuz'a yönelik, 'vali itlik yapmıştır' dediğinin duyulduğunu tutanağa geçirtti. İmamoğlu'nun avukatı tanıklar dinlenilmeden ifadelerin tutanağa geçirilmesinin, "önceden görüş bildirmeme ilkesine" aykırı olduğu ve hakimin tarafsızlığını şüpheye düşürdüğü gerekçesiyle reddi hakim talebinde bulundu.

AKP’den CHP’nin İş Bankası hisselerine ilişkin açıklama

AKP Grup Başkan Vekili Mehmet Muş, CHP'nin İş Bankası'nda bulunan hisselerinin hazineye devri tartışmalarıyla ilgili açıklama yaptı.

Bir ‘FETÖ’nün siyasi ayağı’ AKP’dir açıklaması da SP liderinden

Genelkurmay eski Başkanı İlker Başbuğ'un, 'FETÖ'nün siyasi ayağı' tartışmalarında AKP'yi işaret etmesi ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun daha açık bir şekilde Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın adını zikretmesinin ardından, benzer bir açıklamasa da SP lideri Temel Karamollaoğlu'dan geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözlerine Rusya’dan yalanlama: Putin böyle bir emir vermedi

Kremlin Sözcüsü Dimitri Peskov, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın 'Rusya'nın en üst düzey asker kadrosunun Libya'da Wagner'e bağlı güçleri bizzat yönettiği' yönündeki açıklamalara yanıt verdi.
209,676BeğenenlerBeğen
4,903TakipçilerTakip Et