CNN Türk, HDP’den özür diledi: Bir hata yaptık

CNN Türk, “HDP Binalarına Saldırı” başlıklı haber nedeniyle gelen tepkiler üzerine açıklama yaptı. CNN Türk, “HDP Binalarına Saldırı” başlıklı habere gelen tepkiler üzerine açıklama yaptı Yapılan açıklamada, “Bu vahim hatadan dolayı özür dileriz” denildi. HDP Genel Merkezi’nin Twitter hesabından CNN Türk’ün yayınında hatanın ekran görüntüsü paylaşılıp “Bu alt banda ilişkin bir açıklama bekliyoruz” denilmişti. CNN Türk tarafından […]

CNN Türk, “HDP Binalarına Saldırı” başlıklı haber nedeniyle gelen tepkiler üzerine açıklama yaptı.

CNN Türk, “HDP Binalarına Saldırı” başlıklı habere gelen tepkiler üzerine açıklama yaptı Yapılan açıklamada, “Bu vahim hatadan dolayı özür dileriz” denildi.

HDP Genel Merkezi’nin Twitter hesabından CNN Türk’ün yayınında hatanın ekran görüntüsü paylaşılıp “Bu alt banda ilişkin bir açıklama bekliyoruz” denilmişti.

CNN Türk tarafından yapılan açıklama:

“Pazar sabahı 08.00 haber bülteninde, ‘HDP Binalarına Saldırı’ haberi yayınlandığı sırada asla kabul edilemeyecek bir hata ekrana yansımıştır.

Hem teknik hem de operatör hatasından kaynaklı yanlışlıkla bir önceki haberin alt başlığı ile, ‘HDP Binalarına Saldırı’ haberinin üst başlığı birlikte kullanılmış ve hata fark edildiği an yayından alınmıştır. Bu vahim hatadan dolayı özür dileriz.

Bilinmelidir ki CNN Türk, Doğan Yayın İlkeleri doğrultunda insan hakları ve demokrasiye bağlılıkla yayıncılık yapar. Aynı zamanda ülkemizin içinden geçtiği bu zor dönemde ‘terörle mücadele’ konusunda son derece hassastır.

Gerçekten kabul edilemeyecek bu hatadan dolayı, sorumlu kişiler hakkında da gerekli işlemler başlatılmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Son Haberler