CNN Türk Genel Müdürü Aktaş’tan ‘soru soran’ üniversitelilere tehdit

Ankara Üniversitesi’nde düzenlenen ‘Medya ve 15 Temmuz’ isimli panele gelen CNN Türk Genel Müdürü Erdoğan Aktaş, öğrencilerin gündemle ilgili sorularını yanıtlamayı reddedip, “Provokasyon yapma, faşizm bu, provokatörler” ifadelerini kullandı.

Erdoğan Aktaş’a Adana’nın Aladağ ilçesinde gerçekleşen 11’i çocuk 12 kişinin hayatını kaybettiği yurt yangınıyla ilgili yaptıkları yayına, Çağdaş Hukukçular Derneği’ne polis baskını olduğu sırada avukatların yayına bağlanmamasına, bölgedeki savaşa dair yaptıkları yayınlara ve HDP milletvekillerine uygulanan medya sansürüne dair sorularına cevaplamayı reddetti.

Aktaş, öğrencilere, “La ben bu yüzden geldim buraya”, “Ben tecrübeli bir gazeteciyim bu soruların sorulacağını bilmiyor muydum? Delirdiniz mi siz?”, “Yırtınıyoruz karşınızda” gibi ifadeler kullandı.

Öğrencilere, “Provokasyon yapma, faşizm bu, provokatörler” diye bağıran Aktaş, CNN Türk’e davet ettiğini söylediği öğrencileri de “Fotoğraf da çektim ordan, tespit edeceğiz” diyerek tehdit etti.

Aktaş, öğrencilerin sorularını yanıtlamaması üzerine devam eden protestolar nedeniyle kürsüyü terk etti.

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Gerekirse İncirlik’i de kapatırız

ATV ve A Haber ortak canlı yayınına katılarak gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Kongresi'deki Ermeni Soykırımı kararına tepki göstererek, İncirlik Hava Üssü'nün ABD'nin kullanımına kapatılabileceğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı strese sokan AKP anketi: Bahçeli ayağına pranga oldu

İktidar partisinin yaptırdığı kamuoyu araştırmalarında, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a MHP seçmenindeki desteğin ciddi oranda düştüğü belirtildi.

“Tayyip Bey de farkında” diyen Erol Mütercimler arşivinden çıkarttı: AKP’nin siyasal ömrü bitmiştir!

Akademisyen Erol Mütercimler, AKP'nin ideolojik bir parti olmadığını ve konjonktürel bir parti olduğunu belirterek siyasi ömrünün bittiği iddiasında bulundu. 

Süleyman Soylu’dan kadınlara tehdit: Kanuna Anayasa’ya rağmen…

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, dün TBMM'de LasTesis eylemi yapan kadınlara ilişkin, "İçişleri Bakanı’yım, kanuna rağmen, anayasaya rağmen en geniş hakkımı kullanacağım” dedi
210,473BeğenenlerBeğen
4,597TakipçilerTakip Et