Çılgın Sayısal Loto’da neden hep kasa kazanıyor, Milli Piyango satılınca hangi dolaplar döndü?

Milli Piyango’nun satılması sonrası Sayısal Loto’da yapılan değişiklikle birlikte büyük ikramiyeyi kazanmak neredeyse hayal oldu. “Çılgın Sayısal Loto”da numara sayısı 90’a çıkarken daha önce büyük ikramiyeyi tutturma oranı 14 milyonda birken şu anda 622 milyonda bir oldu. Üstüne üstlük yüzde yüz zam yapılarak 1 buçuk TL'ye oynanan oyun 3 TL'ye oynanabiliyor.

Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz Milli Piyango’da dönen dolapları Atakan Sönmez’le Satır Arası programında aktardı.

Yavuzyılmaz, “Neredeyse 6 tutturmak imkansız. 1 Ağustos 2020 tarihinden itibaren yapılan toplam 53 çekilişte 6 tutturan olmadı. Eskisi gibi artık devir kavramı da yok, bu para kasaya kaldı” diyerek değişikliklerin ayrıntılarını anlattı.

Yavuzyılmaz, vatandaşların kafasında soru işaretleri oluştuğunu belirterek ““Milli Piyango’nun yaptığı çekilişlerde 1-49 arasındaki rakamlarda 6 tutturma ihtimali 14 milyon birdi. Şimdi ise 1-90 arasındaki rakamlarda 6 tutturma ihtimali 622 milyonda bir. Yani neredeyse imkansız. Büyük ikramiye vatandaşa çıkmıyor hep kasaya kalıyor. Hasılatın tümü bir sonraki çekiliş ikramiyesine eklenmiyor, çoğu kasaya gidiyor. Vatandaşa dağıtılacak ikramiye tutarı da birikenden az oluyor. Oynanan kolon sayıları da açıklanmıyor. Şirketin kasası vatandaşa dağıtmadığı parayla doluyor” diye konuştu.

Son Haberler