Sosyal Medya

Çiftçi Nihat Babaözlü’den tarihe geçecek konuşma; 15 senede batırdığın memleketi!

Gündem

Çiftçi Nihat Babaözlü’den tarihe geçecek konuşma; 15 senede batırdığın memleketi!

Ankara’da bir otelde düzenlenen Esam Konferansları Şeker Zirvesi’nde konuşan çiftçi Nihat Babaözlü; AKP’ye ateş püskürdü.

Çiftçi Nihat Babaözlü’nün konuşması ESAM Konferansları Şeker Zirvesi’ne damga vurdu. Şeker fabrikalarının özelleştirilmek istenmesine isyan etti. Konferansa hiçbir hükümet yetkilisinin gelmemesine de tepki gösteren Babaözlü, “Sen 15 senede batırdığın memleketi 50 senede düzeltemezsin” diye isyan etti.

Şeker pancarı çiftçisi Nihat Babaözlü şeker fabrikalarının özelleştirilmesiyle ilgili konuştu. Şimdi sokağa çıkılmazsa iki yıl sonra bebeklerin bile kanser olacağını belirten Babaözlü “eylem zamanı eylem zamanı” diye haykırdı.

    Nihat Babaözlü’nün konuşmasının tamamı:

    “Hepinize iyi günler. Hoş geldiniz hepiniz. Kusura bakmayın ben ömrümde ilk defa otele geldim. Yanlış yaparsam özür dilerim. Yapılan konuşmalara baktığımda ben hiçbir şey anlamadım. Ben çiftçiyim arkadaş. Ben akşam saat 10 da yapıp, sabah zantur gibi saat 5’te kalkmam lazım. Ama ben korkuyorum yatamıyorum. Gece 1’e kadar açık oturum izlemek zorunda kalıyorum. Ben huzur arıyorum. Huzur yok. Bu geç kalınmış bir toplantı. Burada sadece keller körler birbirlerini ağırlıyor. Laf salatası yapıyorsunuz, lafın harmanı olmaz. Burada bizi kim duyuyor? Bir tane Allah rızası için tenezzül edip gelmiş hükümet temsilcisi var mı? Neredesiniz yahu, neredesiniz? Adam Allah’tan korkar, lafa gerek yok. Burada eylem zamanı. Lütfen dışarıya çıkın kardeşim, bunu sokakta yapın. İki kişi okula geç kalsın. 3 kişi işe geç kalsın. Biri treni kaçırsın, biri uçağı kaçırsın. Ondan sonra iki sene sonra o gözün gibi baktığın bebelerin zehirlenip öldüğünü, kanser olduğunu göreceksiniz siz. Bunun sonu buraya gidiyor. Ağdalı lafa gerek yok. Kestirmeden konuş. Hepimiz geberip gideceğiz bu böyle olursa. Eylem zamanı, hareket zamanı. Adam almış gidiyor, bizi gören yok. Olmaz böyle birşey eylem lazım eylem lazım. Ben pancarı 10 kuruşa satarım arkadaş. Sen bana 1 lira ürettiğin mazotu 1.5 liraya ver. Ben 10 kuruşa satarım bunu. Bana laf satma. 15 kuruşa ürettiğin elektriğin kilovatını 35 kuruşa bana verme. Kalkmış dana getireceğim, inek getireceğim. Lan bırak yalan söyleme, böyle bir şey olmaz. Sen 15 senede batırdığın memleketi 50 senede düzeltemezsin”

    Gündem Kategorisinden...

    Yukarı