Pazartesi / 3 Ağustos 2020

CHP’ye akıl verene bak: “AKP’ye dayak atar gibi konuşuyorlar” diye suçladı!

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, CHP’ye “AKP’ye dayak atar gibi konuşuyorlar” sözleriyle yüklendi.

206,544BeğenenlerBeğen
8,614TakipçilerTakip Et

Doğu Perinçek, Aydınlık gazetesindeki yazısında, “Cumhurbaşkanlığı Sistemine karşı mücadelenin bu aşamadaki hedefi nedir? Meclisin Anayasa değişikliği önerisini reddetmesini sağlamak için en az 15 AKP ve MHP milletvekilini daha hayır oyu vermeye ikna etmek” dedi.

“Tekrar vurguluyoruz: İkna edeceğimiz insanlar, AKP ve MHP milletvekilleridir, yoksa CHP’nin veya HDP’nin tabanı değildir, FETÖ veya PKK mağdurları da değildir” diyen Perinçek, şöyle devam etti:

“AKP’YE DAYAK ATAR GİBİ KONUŞUYORLAR”

“CHP’nin Meclis konuşmalarına ve genel olarak izlediği çizgiye bakıyoruz: AKP’ye dayak atar gibi konuşuyorlar. İkna amaçları yok. Kendi seçmenlerine şov yapıyorlar. Tartışmayı gerginleştirerek AKP ve MHP milletvekillerini parti yönetimleriyle dayanışmaya itiyorlar.

Daha önemlisi CHP’nin Cumhurbaşkanlığı Sistemine karşı tavrı başarıya uygun değil. Diktatörlük suçlamasını esas alıyorlar ve Tayyip Erdoğan’ın kişiliğini hedef alarak konuyu kişiselleştiriyorlar.”

CHP’ye “FETÖ ve HDP ile ittifak çizgisi”nde imasında bulunan Perinçek yazısını şöyle sonlandırdı:

“Umarız CHP yönetimi, Cumhurbaşkanlığı Sistemine karşı yanlış konumlanmasını değiştirir, terör ve ekonomi eksenli mücadeleyi esas alır. Aksi takdirde FETÖ ve HDP ile ittifak çizgisi, AKP yönetiminin başarısına hizmet edecektir.”

Erbakan’ın oğlunun danışmanı olan Osmanlı torunundan AKP’ye Vahdettin’in mezarını Türkiye’ye getirme çağrısı

II. Abdülhamit’in 4. kuşak torunu ve Fatih Erbakan’ın baş danışmanı Osmanoğlu, AKP’ye Vahdettin’in mezarını Türkiye’ye getirme çağrısında bulundu.

İsmail Saymaz: Muharrem İnce bağını koparmış yeni parti kuruyor…

İsmail Saymaz canlı yayında Muharrem İnce'nin yeni parti kuracağı iddiası hakkında çarpıcı bilgiler verdi. 

Muharrem İnce: ‘Çok talep alıyorum’

Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi, yeni parti kuracağı iddia edilen ve bugüne kadar iddiaları ne doğrulayan ne de yalanlayan Muharrem İnce'nin 2 ayrı anket yaptırdığını...

Erdoğan tartışmaya açmıştı: Yüzde 58,9 parlamenter sistem istiyor

Avrasya Araştırma'nın yaptığı son ankette çarpıcı sonuçlar çıktı. Vatandaşların yüzde 58'i "Parlamenter Sistem'e dönelim" dedi. Genel Başkanların beğeni anketinde ise "Erdoğan'ı beğeniyorum" diyenlerin oranı 37,8'de kaldı. Başkanlık sistemine karşın parlamenter sistemi tercih edenler ise yüzde 58,9.

Kılıçdaroğlu, Tuncay Özkan ve Canan Kaftancıoğlu kavgasında masaya yumruğunu vurdu

Milliyet'ten Şevket Yaman'ın haberine göre, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dört yardımcısının Parti Meclisi’ne (PM) seçilemediği kurultayla ilgili tartışmaların geride kalmasını istiyor.
206,544BeğenenlerBeğen
8,614TakipçilerTakip Et