Posta Gazetesi Yazarı Candaş Tolga Işık, CHP’nin İstanbul adayına ilişkin bugün çarpıcı bir yazı kaleme aldı.

Candaş Tolga Işık, CHP kulislerinde Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun adaylığının konuşulduğunu kaleme aldı.

“Çeşitli kaynaklardan aldığımız bilgilere göre İmamoğlu zamanı boş geçirmiyor. Ekipleriyle İstanbul seçmenlerine ait verileri analiz ediyor, yol haritası belirliyor” diyen Işık şöyle devam etti:

“İmamoğlu’nun en önemli avantajı hemen her partinin seçmen kitlesinden oy alabilecek bir profile sahip olması. Bunu hem 2014’deki Beylikdüzü seçiminde ispat etmişti.

Hem MHP’den hem AK Parti’den hem de ciddi ölçüde HDP seçmeninden oy almıştı. Son zamanlarda yapılan farklı anketlerde de benzer bir başarıyı yakalayabileceğini hissediyor.

Kürt seçmenle ilişkisinin çok iyi olduğu vurgulanıyor. İmamoğlu, Başkanlık döneminde memleketi Karadeniz’e gösterdiği ilgi kadar Doğu ve Güneydoğu’ya ilgi göstermiş.

Bölgeyi sık sık ziyaret etmiş ve bölgedeki belediyelerle, kuruluşlarla projeler yapmış. Elini ve ilgisini Doğu’dan hiç çekmemiş. İstanbul’da Kürt seçmenin seçim sonucuna etkisi düşünülecek olursa bu İmamoğlu için büyük avantaj.”