Pazartesi / 13 Temmuz 2020

CHP’nin İstanbul adayı İmamoğlu’na ilginç soru

"İstanbul'da 24 saat ulaşım mutlaka olacak"

206,912BeğenenlerBeğen
8,634TakipçilerTakip Et

.

CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, Ekşi Sözlük’ün soru-cevap etkinliğine katıldı. Siyasetten kişisel yaşamına birçok soruya cevap veren İmamoğlu, bir Ekşi Sözlük kullanıcısının “Soyadınızı değiştirmeyi düşündünüz mü?” sorusuna, “Soyadımdan çok memnunum” yanıtını verdi.

İmamoğlu, bir sözlük yazarının Başakşehir Futbol Kulübü ile ilgili sorusuna sorusuna, “İBB başkanının işi futbol kulübü kurmak değil; hele hele İstanbul’da iseniz gururla yanında olacağınız Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş’ın yanında olmak. Ayrıca 16 milyon insanın toplumsal spor bilincini geliştirmek olacaktır” şeklinde yanıt verdi. İmamoğlu, başka bir soruya verdiği yanıtta da “İstanbul’da yeniden bir kulüp kurup, ben o kulübün taraftarıyım demeyeceğim. Zaten 100 küsür yıldır kurulmuş Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş gibi markaları var. Bu kent, üç kıymetli markasıyla dünyaya meydan okuyacak” ifadelerini kullandı.

İmamoğlu’na sorulan bazı sorular ve yanıtları şöyle:

 

İstanbulda 24 saat ulaşımın olmaması?

Bu da İstanbulun önemli bir sorunu. Aslında İstanbul 24 saat yaşayan bir kent. Yaşıyorsa o zaman damarları tıkanmamalı. İstanbul’un yaşamasının en önemli damarı da ulaşım. 24 saat ulaşım mutlaka olacak.

“İstanbul’da biz sokak hayvanlarını doğal hayatlarından mahrum eden ne yazık ki vahşi bir şehirleşme yarattık”
Sokak hayvanları ile ilgili projenizi öğrenebilir miyim?

İstanbul’da biz sokak hayvanlarını doğal hayatlarından mahrum eden ne yazık ki vahşi bir şehirleşme yarattık. Dolayısıyla sokak canlılarına hatta yeşile doğaya borcumuz var. Bunu çok planlı bir şekilde ödemeliyiz.

Sokak canlıları için mahalle gönüllüleri kurumunu tesis edeceğiz. Ve aynı zamanda sokak hayvanları için özel zabıta kolluk gücü kuracağız. Hem denetimi hem korunması hem de acil sağlık hizmeti alabilsinler diye.

“Soyadımdan memnunum”

Bir yazarın, soyadını değiştirmeyi düşünüp düşünmediği yönündeki sorusuna, “Soyadımdan çok memnunum” yanıtı veren İmamoğlu, “Youtube’daki reklamlarınızda neden hep başörtülü bayanları görüyoruz? Kasıtlı yapılan bir şey mi yoksa tamamen tesadüf mü?” sorusuna ise, “Açıkçası çevremizde kim varsa görüntüler de onlar. Bir de bırakalım artık şu başörtülü, başörtüsüz var kısmını. Toplulumuzda olan herkes görüntülerde var.” yanıtını verdi.

“En iyi CHP’li benim”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Genel Sekreter atamasının ardından hakkında yapılan eleştirilere 'En iyi CHP'li benim' diye yanıt verdi.

Özgür Özel 15 Temmuz üzerinden CHP’yi hedef alan Erdoğan’a açtı ağzını yumdu gözünü!

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "15 Temmuz'un en büyük destekçisi CHP'dir'' ifadelerinin ardından CHP'li Özgür Özel'den çok sert yanıt geldi. Özel, ''15 Temmuz'daki duruşumuz bellidir, nettir, ertesi gün bizi övenlerin bu cümleleri kurması utanmazlıktır, hadsizliktir!" dedi.

İBB, Heybeliada’daki yangına çok sayıda araç ve helikopterle müdahale etti!

İBB, ekipleri Heybeliada’da çıkan orman yangınına 3 helikopter ve çok sayıda araçla müdahale etti.

Ağızlarındaki bakla yobaz televizyonunda çıktı: “Hilafet geri gelmeli, Merkezi de Ayasofya olabilir”

Akit TV'de 'Pazar Manşeti' programında Ayasofya'nın yeniden ibadete açılması konuşulduğu sırada konu hilafete geldi. Programın sunucusu Fatin Dağıstanlı, konuğu Musa Biçkioğlu'na "Bunun arkasından bir de hilafetin gelmesi gerekmez mi?" diye sordu.

İBB’nin 565 milyon TL’lik metro kredisine skandal asfalt haczi!

İBB'nin metro projesi için yurt dışından bulduğu ve haczi kabil olmayan krediye, önceki dönemin asfalt şirketi olan Met-Gün İnşaat tarafından haksız şekilde 565 milyon TL'lik haciz uygulandı. Metro parası, eski dönemin asfalt borcuna ödendi.
206,912BeğenenlerBeğen
8,634TakipçilerTakip Et