CHP’li Yurter Özcan Ensar’ın ortağı Türken’in New York’taki lüks yurt inşaatının planlarını ortaya çıkardı

208,730BeğenenlerBeğen
7,627TakipçilerTakip Et

Merkezi New York’ta bulunan Ensar Vakfı’nın ortak vakfı TÜRKEN Vakfı’na, Kızılay eliyle gönderilen bağışla, dünyanın en pahalı lokasyonlarından Manhattan’da inşa edilen süper lüks yurt önünden bilgi veren CHP ABD Temsilcisi Yurter Özcan çarpıcı gelişmeleri aktardı.

BİR GECELİK ÜCRETİ: 338 DOLAR

New York’un en pahalı mahallesinde 21 katlı inşaatın yapıldığını belirten Özcan, “Yazın buraya gelmek isteseniz buraya en yakın otelin ücreti 338 dolar, bu yakınımda gördüğünüz binadaki bir dairenin fiyatı da 2 buçuk milyon dolarmış. Böyle bir muhitte bir öğrenci yurdu yapılır mı bunu sizin takdirinize bırakıyorum” dedi.

İKİ KATI TİCARETHANE

Özcan, söz konusu yurdun inşaat planını da ortaya çıkardıklarını belirterek, “Giriş katı ve birinci kat yani 21 katın en az iki katı ticarethane olarak kullanılacakmış. Dükkanlar restoranlar olacak ve kiraya verilecek. Yani TÜRKEN buradan da büyük bir gelir kazanacak. ” ifadelerini kullandı.

BM’YE KOMŞU

2014 yılında New York’ta kurulan TÜRKEN’in, süper lüks öğrenci yurdu Birleşmiş Milletler Genel Merkezi’nin de aralarında bulunduğu birçok önemli kuruma bir adım mesafede.

ARSASI 90 MİLYON LİRA

Türken Evi adlı proje, 2’nci Bulvar ile 41’inci Cadde’nin kesiştiği noktada 90 milyon lira (15.5 milyon dolar) satın alındığı belirtilen eski bir binanın arazisine yapılıyor. Projenin toplam maliyeti ve finansmanın kaynağı açıklanmıyor. Bir kısmı Kızılay üzerinden yapılan bağışla karşılandı ancak kalan miktar için kimlerin bağış yaptığı bilinmiyor.

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

“Herbokologlar”

Tacettin Çolak yazdı...

Diyanet de Bilim Kurulu’na alınsın’ talebi!

Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkanı Nuri Ünal, yaptığı yazılı açıklamada Koronavirüs Bilim Kurulu’nda Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan bir temsilcinin olmasını istedi.

Ekrem İmamoğlu’na hakaret eden Erkan Petekkaya’ya büyük şok!

Oyuncu Erkan Petekkaya sosyal medya hesabından İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na hakaret içerikli yorumlarda bulundu. Petekkaya'nın yaptığı bu yorumların ardından sosyal medya sayfası kapatıldı. Olayın ardından sosyal medya sayfasını tekrar aktif hale getiren oyuncu bir açıklama yaparak kendisini savundu.

Cenginz Holding’ten Erdoğan’ın kampanyasına bağış! Vergiden düşecek

Cengiz Holding Erdoğan'ın kampanyasına 34 milyon lira bağışlarken şirketlerin yaptığı bağışlar ilgili kanun kapsamında vergiden düşüyor.
208,730BeğenenlerBeğen
7,627TakipçilerTakip Et