CHP’li vekilden Sabah’ın Alevilerle ilgili manşetine tepki!

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, iktidara yakın Sabah gazetesinin "Aleviler CHP'ye mahkum değil" manşetine tepki gösterdi. Emir "Onlara göre Alevilerin eşitlik ve demokrasi taleplerini duymak gerekmez, saz çalıp semah dönerlerse başka bir dertleri kalmaz, oyları kolayca alınabilir" dedi.

AK Parti 7. Olağan Kongresi’nde MKYK’ya seçilen eski Alevi Dernekleri Federasyonu Sözcüsü ve Erikli Baba Kültür Derneği Başkanı Metin Tarhan’ın açıklamalarından oluşan haberi manşete taşıyan Sabah gazetesi ‘Aleviler CHP’ye mahkum değil’ manşeti attı. Manşetine taşıdığı haberin fotoğrafında ise semah dönenler yer aldı.

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, bu manşete tepki gösterdi. Emir, haberin görselini Twitter hesabından paylaşarak şu ifadeleri kullandı:

“Alevilerle ilgili haber yapılırken her defasında Semah dönen insanların resmini kullanmak bir tür etiketleme ve küçümsemedir. Onlara göre Alevilerin eşitlik ve demokrasi taleplerini duymak gerekmez, saz çalıp semah dönerlerse başka bir dertleri kalmaz, oyları kolayca alınabilir.”

Son Haberler