Pazartesi / 13 Temmuz 2020

CHP’li vekilden olay yaratacak açıklama: Erdoğan sahip olduğu bütün unvanları bana borçlu

2020 yılı bütçesi görüşmeleri TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda devam ediyor. Milli Savunma Bakanlığı’nın bütçesinin görüşüldüğü oturuma CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener’in sözleri damga vurdu.

206,908BeğenenlerBeğen
8,630TakipçilerTakip Et

CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sahip olduğu tüm unvanları kendisine borçlu olduğunu belirterek, “Aday olmuyorum dediğim zaman Abdullah Gül ile birlikte iki saat beni ikna etmeye çalıştılar” dedi

Şener, “Benim sahip olduğum unvanların hiç birisinde Erdoğan’ın hakkı yoktur. Ancak Erdoğan bütün unvanlarını bana borçludur” dedi.

CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener, bazı eleştirilerini dile getirirken, AK Parti milletvekilleri, o dönemlerde kendisinin de Bakanlar Kurulunda olduğunu hatırlattı. Şener, “Benim sahip olduğum unvanların hiç birisinde Erdoğan’ın hakkı yoktur. Ancak Erdoğan bütün unvanlarını bana borçludur. ‘Aday olmuyorum’ dediğim zaman Abdullah Gül ile birlikte iki saat beni ikna etmeye çalıştılar. Bu konuları bırakalım.” diye konuştu.

Türkiye’nin Suriye politikası çerçevesinde diplomasi zaafları olduğunu öne süren Şener, “Süreç düzgün idare edilemedi. Niye düşmanı çoğaltıyorsun?” görüşünü öne sürdü. Abdüllatif Şener, “Dış politika, milli güvenlik konusunda karar vericilerin, hele hele tek kişi karar veriyorsa, yandaş iş adamlarının, eşinin, dostunun, akrabasının silah sanayisinde olması milli güvenlik açısından doğru değildir. Tüm bu silah sanayisiyle ilgili ana ünitelerin devletleştirilmesi lazım. Ciddi bir milli güvenlik politikası uygulanacaksa bunların yapılması lazım.” dedi.

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

“En iyi CHP’li benim”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Genel Sekreter atamasının ardından hakkında yapılan eleştirilere 'En iyi CHP'li benim' diye yanıt verdi.

Özgür Özel 15 Temmuz üzerinden CHP’yi hedef alan Erdoğan’a açtı ağzını yumdu gözünü!

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "15 Temmuz'un en büyük destekçisi CHP'dir'' ifadelerinin ardından CHP'li Özgür Özel'den çok sert yanıt geldi. Özel, ''15 Temmuz'daki duruşumuz bellidir, nettir, ertesi gün bizi övenlerin bu cümleleri kurması utanmazlıktır, hadsizliktir!" dedi.

İBB, Heybeliada’daki yangına çok sayıda araç ve helikopterle müdahale etti!

İBB, ekipleri Heybeliada’da çıkan orman yangınına 3 helikopter ve çok sayıda araçla müdahale etti.

Ağızlarındaki bakla yobaz televizyonunda çıktı: “Hilafet geri gelmeli, Merkezi de Ayasofya olabilir”

Akit TV'de 'Pazar Manşeti' programında Ayasofya'nın yeniden ibadete açılması konuşulduğu sırada konu hilafete geldi. Programın sunucusu Fatin Dağıstanlı, konuğu Musa Biçkioğlu'na "Bunun arkasından bir de hilafetin gelmesi gerekmez mi?" diye sordu.

İBB’nin 565 milyon TL’lik metro kredisine skandal asfalt haczi!

İBB'nin metro projesi için yurt dışından bulduğu ve haczi kabil olmayan krediye, önceki dönemin asfalt şirketi olan Met-Gün İnşaat tarafından haksız şekilde 565 milyon TL'lik haciz uygulandı. Metro parası, eski dönemin asfalt borcuna ödendi.
206,908BeğenenlerBeğen
8,630TakipçilerTakip Et