CHP’li vekil: Süleyman Soylu’yu daha fazla sahalarda görmek istiyoruz

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, 23 Haziran’da yapılacak İstanbul seçimleri için sahada aktif şekilde çalışan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu sahada daha fazla görmek istediğini, Soylu’nun açıklamalarının İmamoğlu’nun oyunu artırdığını ileri söyledi.

Cem TV’de Sıla Ağgül ile Atakan Sönmez’in hazırlayıp sundukları Not Defteri’ programına konuk olan CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

31 Mart’ta Erdoğan ve Soylu’nun CHP adayı Ekrem İmamoğlu’na yönelik sert söylemlerinin İmamoğlu’nun oyunu artırdığı yönündeki analizlere rağmen İçişleri Bakanı Soylu’nun 23 Haziran öncesinde de İstanbul’da sahada olmasını nasıl değerlendirdiği sorulan Tanrıkulu, “İmamoğlu’nun kazanması için çalışan bir CHP Milletvekili olarak, İstanbul’da yaşayan bir yurttaş olarak Sayın Soylu’nun daha çok sahada olmasını istiyorum. Açık söyleyeyim. Herkes daha az oy aldığı yerlere gitmek ister seçmen davranışını etkilemek amacıyla. Ben Sayın Soylu’nun bu yerlere çok daha fazla gitmesi taraftarıyım” diyerek Soylu’nun açıklamalarının İmamoğlu’nun oyunu artırdığını savundu.

“SEZAİ TEMELLİ’Yİ KÜRDİSTAN’A GÖNDERECEKTİ AMA BAKANINI GÖNDERDİ”

AKP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım’ın Diyarbakır ziyareti sırasında kullandığı ‘Kürdistan’ ifadesinin Kürt seçmen üzerinde etkili olmayacağını belirten Sezgin Tanrıkulu, “İstanbul’da yaşayan 7 yaşındaki Kürt yurttaşımız bile AKP’de siyaset yapan tırnak içinde ‘Kürt’ arkadaşlarımızdan daha iyi durumu analiz ediyor. Bunun seçime endeksli bir çıkış olduğunun farkındalar. Binali Yıldırım bu çıkışla kendisini Erdoğan’dan ve partisinin söyleminden ayrıştırmak istemiştir. Ama vatandaş şunu sorar; “Erdoğan, ‘Bu ülkede Kürdistan diye bir coğrafya yoktur. Kürdistan diyen Irak’ın kuzeyindeki Kürdistan’a gitsin. Yallah’ dediğinde neden itiraz etmedin.”

Tanrıkulu, Erdoğan’ın 31 Mart seçimlerinden önce HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli’ye yönelik söylediği “Şimdi bu adam Kürt bile değil. Kürdistan diyor. Şimdi ben söylüyorum. Kürdistan diye bir yer benim ülkemde var mı? Güneydoğu var, Orta Anadolu var. Ege var Marmara var. Ama Kürdistan yok. Ey Sezai sen Kürdistan istiyorsan Irak’ın kuzeyinde var oraya defol orada yaşa” sözlerini hatırlatan Tanrıkulu, “Sezai Temelli gitmedi. Gidebilir tabii ki. Erbil’de komşularımız, akrabalarımız yaşıyor. Ama seçim nedeniyle Sayın Çavuşoğlu son 20 günde iki kere gitti. Nereye gitti? Kürdistan Bölgesel Yönetiminin başkenti Erbil’e gitti. Kim gönderdi? Erdoğan gönderdi. Kimi, gönderecekti Sezai Temelli’yi gönderecekti. Kim gitti? Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu gitti. Ne için gitti? İstanbul’daki seçimler için gitti. Bunu biz çok iyi okuyoruz” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Elazığ’da: ‘Sizden ricam; olumsuz propagandalara kulak asmayın’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, incelemelerde bulunmak üzere İstanbul'dan Elazığ'a geldi.

Bakan Dönmez’den milletin ufkunu açan deprem açıklaması: Her şeyi devletten beklemek doğru olmaz

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Elazığ'da meydana gelen depremle ilgili bağlandığı HaberTürk canlı yayınında, "Her şeyi devletten beklemek çok da doğru olmaz. Vatandaşlarımız da hassasiyet göstererek tedbir almalı" dedi.

Ekrem İmamoğlu: İki büyük deprem toplanma alanını hizmete açacağız

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Deprem Seferberlik Planı'nı başlakttıklarını dile getirerek, "Çok yakın zamanda da 2 tane büyük deprem toplanma alanı ve eğitim parkını hizmete açacağız" dedi.

AFAD’dan son açıklama: 20 can kaybı, 1015 yaralı

AFAD'dan sabah saat 07.30 sıralarında yapılan açıklamada depremde 20 vatandaşın hayatını kaybettiği belirtildi.

Devlet Planlama Teşkilatı’nın projesini reddettiği Prof. Naci Görür, Elazığ depremini Ekim ayında böyle tespit etmiş!

Deprem uzmanı Naci Görür'ün 6 Ekim 2019'da CNN Elazığ ve çevresini vuran depremi nokta atışıyla işaret ettiği ortaya çıktı.
209,917BeğenenlerBeğen
4,679TakipçilerTakip Et