Salı / 29 Eylül 2020

CHP’li vekil masaya yumruğunu vurdu: El koyun, uçacak adam yoksa ben de hazırım!

Türkiye yazı afet halini alan orman yangınları ile geçirdi, geçiriyor. CHP'li Mehmet Ali Çelebi, bakana afet durumu yaşandığı uyarısında bulundu. Çelebi, "Bırakın ihaleyi gerekirse el koyun uçaklara uçurun! Uçacak adam yoksa ben de hazırım!" dedi.

205,594BeğenenlerBeğen
8,583TakipçilerTakip Et

Son yılların en büyük yangınları yaşanmasına ve binlerce hektar ormanın canlılarla birlikte kül olmasına rağmen, Orman Bakanlığı’nın söndürme işinde uçak kullanmamasına dönük tepkiler büyüyor.

Yaz boyunca Türkiye’nin ciğerleri yandı. Bakanlık THK yerine özel firmalardan hizmet almayı tercih etti, yangınlara müdahale yetersiz kaldı. Yüzlerce hektar orman içindeki canlılarla birlikte kül oldu.

Askeri helikopter pilotu, kumpas davaları mağduru, CHP milletvekili Mehmet Ali Çelebi bu duruma isyan etti. Çelebi, Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye seslendi. Çelebi, Afet yaşanıyor afet! Bırakın ihaleyi gerekirse el koyun uçaklara uçurun! Uçacak adam yoksa ben de hazırım!” dedi.

Son Haberler

Delilleri yok edilen bir cinayetin anatomisi

Çağdaş Gökbel yazdı...

“Türkiye’de ‘şiddet ortamı’ yok, faşizm var”

Çağdaş Hukukçular Derneği Genel Başkanı Selçuk Kozağaçlı ile birlikte Türkiye’nin siyasi geleceğini ve Berkin Elvan soruşturmasından, Tahir Elçi cinayetine adaletin nasıl doğru bir biçimde işleyebileceğini konuştuk.

Kılıçdaroğlu: Anaların göz yaşları arasında ayrım yapılmaz

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu partisin grup toplantısında yaptığı konuşmada, son yayınlanan KHK ile 15 Temmuz Şehitlerinin yakınlarına askerlik muafiyeti getirilmesine sert tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu,...

İşte AKP’nin tecavüzcülere af ısrarının sebebi: AKP’li vekilin kardeşi mi?

Tecavüzcülere af getiren tasarının altından AKP'li siyasetçinin kardeşi çıktı. Sözcü yazarı Saygı Öztürk, tecavücünün mağdurla evlenmesi durumunda cezayı ortadan kaldıran tasarı ile ilgili bir yazı...

AKP, tecavüzcülere af getiren tasarıyı geri çekti

Başbakan Binali Yıldırım, tecavüzcülere af getiren önergeyi tepkiler üzerine komisyona aldıklarını açıkladı. Önergeyi içeren torba tasarı Adalet Bakanı'nın imzasıyla komisyona çekildi. Başbakan Binali Yıldırım Atatürk...

Gündem

İsviçre: Cenevre, dünyanın en yüksek asgari ücret teklifine evet dedi

İsviçre'nin Cenevre kantonunda sandık başına giden halk, dünyanın en yüksek asgari ücreti için evet dedi. Pazar günü yapılan referandumda, seçmenlerin yüzde 57,8'i Cenevre'de saatlik asgari ücretin 23 İsviçre frangına (190 Türk lirası) yükselmesini kabul etti.

Ahmet Çakar’ın “Ne sıfatla orada maçı izliyor?” sözleri üzerine Acun yayına bağlandı

Galatasaray-Fenerbahçe derbisini protokolden izleyen Acun Ilıcalı'ya yüklenen Ahmet Çakar'a, yayına telefon ile bağlanan Acun Ilıcalı çok sert yanıt verdi.

Kim Kardashian’ın Azerbaycan paylaşımına tepki yağdı

Ermeni asıllı televizyon yıldızı Kim Kardashian, Azerbaycan-Ermenistan sınırındaki çatışmaya ilişkin sosyal medya hesabından paylaşımlarda bulundu. Kardashian yaptığı paylaşımda, Türkiye'nin Bakü'ye silah ve savaşçı göndermemesi için uyarılmasını da talep etti.

Azerbaycan’dan Türkiye kararı: Türkiye haricindeki tüm uçuşlar iptal edildi

Azerbaycan ile Ermenistan arasında gerilim artarken, Ermenistan'ın saldırı ile Azerbaycan'daki sivil yerleşim alanlarını hedef alması sonrası bölgeden sıcak haberler gelmeye devam ediyor.

Erdoğan’dan CHP ve İYİ Parti’ye teşekkür

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ermenistan'ın Azerbaycan'a yönelik saldırısını kınayan siyasi partilere teşekkür etti.