CHP’li vekil kendisini kürsüye kelepçeledi

Bağımsız Milletvekili Aylin Nazlıaka, Meclis'teki anayasa değişiklik paketi görüşmeleri sırasında kendisini kürsüye kelepçeledi. Nazlıaka'nın eylemi nedeniyle oturuma önce 5, daha sonra da 45 dakikalık ara verildi.

208,674BeğenenlerBeğen
7,631TakipçilerTakip Et

Anayasa görüşmelerinin 8. maddesi üzerinde görüşmeler başlarken bağımsız milletvekili Aylin Nazlıaka kürsüye doğru yürüdü. Nazliaka bu sırada MHP sıralarına seslenerek, milletvekillerini vicdana davet etti ve hayır oyu vermelerini istedi.

Meclis Baskanvekili Ayşenur Bahçekapılı, Nazlıaka’nın kürsüye gelmesi üzerine “Sizi buraya cağırmadım. İçtüzüğü ihlal ediyorsunuz. Yerinize geçin” diye uyardı.

Bahçekapılı idare amirlerini de göreve davet etti.

Ancak bu arada Nazlıaka’nın bir elini kürsüye kelepcelediği görüldü.

https://youtu.be/C7acYrAaBwA

OTURUMA ARA VERİLDİ

Aranın ardından HDP’nin kadın milletvekilleri kürsüye giderek Nazlıaka’yı ikna etmeye çalıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Salgına nispeten daha hazırlıklı yakalandık

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi'nin koronavirüs salgını konulu olağanüstü video konferans zirvesinde konuştu. Erdoğan, "Görünmez düşmana karşı zor bir savaş yürütüyoruz. " dedi.

“Zırnık yok” dediği için gözaltına alınan Gülseven: Başımıza cühela takımı musallat olmuş, kurtulmadan gün yüzü yok!

Independent Türkçe yazarı Hakan Gülseven, Türkiye’nin koronavirüsle mücadelesini, ceza infaz kanununda yapılması beklenen düzenlemeyi ve gözaltına alınma sürecini gazeteci Çağdaş Gökbel’e değerlendirdi.

Davutoğlu’ndan ‘gizli af’ eleştirisi: Rüşvet alan çıkacak, gazeteci yatacak! Bunu kamu vicdanı kabul eder mi?

Ahmet Davutoğlu, "İlke yok, gizli af var. Devlete karşı suçlarda değil, rüşvet, çete, yolsuzluk suçları için tahliye var. Bu yasada zimmet, gasp, rüşvet, irtikap affediliyor" ifadelerini kullandı.

CHP’li Turan Aydoğan “majestelerinin yargısı” deyip Sedat Peker’in firarını hatırlatınca AKP’liler kudurdu

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Turan Aydoğan Meclis kürsüsünde infaz paketine yönelik eleştiriler dile getirince AKP sıralarından tepkiler yükseldi. Yargı'daki hukuksuzlukları vurgulamak için "majestelerinin yargısı" ifadesini kullanan Aydoğan'a AKP'liler müdahale etmeye çalıştı. 
208,674BeğenenlerBeğen
7,631TakipçilerTakip Et