CHP’li Tezcan: AKP, yeni bir aldatılmışlık hikayesinin altyapısını mı hazırlıyor

CHP'li Bülent Tezcan, hükümetin yasayı değiştirerek yurtdışında bulunan ve konsolosluklarda adres kaydı olmayanların seçmen kütüklerine yazılmasına yönelik bir hazırlık içinde olduğu bilgisinin geldiğini belirtti. Tezcan, "AKP'deki bu telaşı anlamak mümkün değil" dedi.

CHP’li Bülent Tezcan, hükümetin Nüfus Yasası’nı değiştirerek yurtdışında bulunan ve konsolosluklarda adres kaydı olmayanların seçmen kütüklerine yazılmasına yönelik bir hazırlık içinde olduğu bilgisinin geldiğini vurgulayarak, “Bunun bir torba kanuna monte etme girişimi olduğu haberini alıyoruz. Türkiye’de adres kaydı olmayanların kütüğe yazımı mümkün değilken yurtdışındakileri bu şekilde kütüğe yazılması anlamına geliyor.

Anayasanın 67. maddesi açısından muvazalı bir yöntemle bu tip seçim kanunlarını etkileyecek durumları uygun bulmayız” dedi. Başbakan Yıldırım’ın milletvekillerinin anayasa önerisiyle ilgili itirazları üzerine “Bunu MHP ile yapıyoruz” dediği şeklinde haberler olduğunu anımsatan Tezcan,
“MHP dayatması olduğu gibi bir anlam çıkıyor. Yarın acaba AKP, yeni bir aldatılmışlık hikayesinin altyapısını mı hazırlıyor” diye konuştu.

Son Haberler