CHP’li Özel ‘bu da oldu’ dedi: MHP’nin tavrını hayretle, ibretle…

MHP dün randevu vermediği CHP'den raporu istedi.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, 8 partiyi ziyaret ederek hazırladıklarıseçim güvenliği raporunu iletmek istedikleri ancak randevu taleplerine olumsuz yanıt veren MHP’nin, raporu kendilerinden talep ettiğini açıkladı.

NEZAKETE UYGUN BİÇİMDE

Özel, MHP Grubunun kendilerine olumsuz yanıt verdiğini anımsatarak şu ifadeleri kullandı:

“Az önce MHP grubu, grubumuzdan dün Adalet ve Kalkınma Partisi grubuna ilettiğimiz seçim güvenliğine ilişkin raporumuzu talep etmiştir. Dün randevu talebimizi reddeden MHP’nin kendi tutumlarıyla bağdaşmayan, kendi açıklamalarını yalanlayan, kendi kendini tekzip eden bu tavrını hayretle ve ibretle kamuoyuyla paylaşıyoruz. MHP’nin bir görevli aracılığıyla değil yetkili bir ismi tarafından, partiler arası iletişim nezaketine uygun bir şekilde raporun talep edilmesi durumunda taleplerinin değerlendirileceğini kamuoyuna iletiyoruz.”

BÜYÜK AĞABEYLERİ RANDEVUYU KABUL EDİNCE

Özel, sosyal medya hesabı Twitter’dan da “Büyük ağabeyleri randevuyu kabul edince mahcup oldukları anlaşılıyor” değerlendirmesinde bulundu.

MHP, CHP’nin seçim güvenliğini görüşmek için istediği randevu talebini reddetmiş ve gerekçe olarak “Cumhur İttifakı’na uygun davranmayı” göstermişti. Özel de AKP Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş ile birlikte yaptığı ortak açıklamada, “AK Parti ile yapacağımız görüşmeyi yeterli görmüş. Seçmenlerine saygımızdan dolayı kendilerini siyasi parti olarak görmeye devam edeceğiz” demişti.

Son Haberler