CHP’li Özcan: ‘Bu köpek, gazeteci maskesi takmış bir ABD ajanı’

Sığınmacılarla ilgili olarak söylediği sözlerle tartışma yaratan gelen Bolu Belediye Başkanı Özcan, kendisine ve kadınlara hakaret eden ve hakkında soruşturma başlatılan Sunatullah Saadat'ın paylaşımına ilişkin olarak açıklama yaptı.

Tanju Özcan, kendisine ve kadınlara hakaret eden, Saadat’ı “gazeteci maskesi takmış basit bir ABD ajanı” olarak tanımlarken, “Bu köpek; Türk kadınına, milli iradeyle seçilmiş devlet yöneticisine salyalarını akıtarak kin kusarken; iktidarıyla muhalefetiyle bizimkilerden ses yok” dedi.

Özcan, hem iktidarı hem de muhalefeti eleştirirken, “Hani biz Atatürkçüydük, anti-emperyalisttik. Hadi iktidar, ABD’nin emperyalist planına sessiz kalıyor. Peki muhalefet bu plana niye sessiz kalıyor? Görmedikleri için mi? ABD’den medet umduklarından mı?” diye sordu.

Özcan, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’a, “Avrupa sınırlarımızı 3-5 günlüğüne değil süresiz olarak açın” çağrısında bulundu.

Özcan’ın paylaşımları şöyle:

“Sunatullah Saadat… Gazeteci maskesi takmış, basit bir ABD ajanı. Ülkemizde cirit atan CIA ajanlarından sadece biri.

Bakın arkadaşa; öyle mazlum, öyle mağdur, öyle mahzun ki, memleketimi ‘Hizaya getirilmesi gereken kâfir’ bir ülke olarak işaret ediyor ve kendileri gibi ahlak ve ilim sahibi olmamızı öneriyor. Vah benim güzel ülkem. Ne hale getirdiler…

Bu zavallı ajanın bana ve milletime söylediği sözleri, ipini elinde tutan emperyalist ABD yönetimine iade ediyorum. Aynı zamanda o sözlerin muhattabı daha çok; beni ırkçı, bunları Türk vatandaşı yapmaya çalışanlardır. Kim bunlar; siz onları çok iyi biliyorsunuz. Arap sevicilerden, FETÖ’cülere, PKK’lılardan abdestli kapitalistlere; tatlı su solcularından, akvaryum milliyetçilerine… Beni kınamak için yarışa yarışa sıraya geçenler… Yani ABD emperyalizmin son uşakları. ABD emperyalizminin ülkemdeki yeni hain planını deşifre ettiğim için bu kadar hakaret işittim.

Milletin sözcülüğünü yaptığım için, 2 saatte bana soruşturma açıldı. Beni kınamak için koca koca siyasiler yarışa yarışa sıraya girdi.

Bu köpek; Türk kadınına, milli iradeyle seçilmiş devlet yöneticisine salyalarını akıtarak kin kusarken; iktidarıyla muhalefetiyle bizimkilerden ses yok.

Hani biz Atatürkçüydük, anti-emperyalisttik. Hadi iktidar, ABD’nin emperyalist planına sessiz kalıyor. Peki muhalefet bu plana niye sessiz kalıyor? Görmedikleri için mi? ABD’den medet umduklarından mı?

Sn. Cumhurbaşkanı’na çağrıda bulunuyorum. Madem doğudaki sınırlarımızı koruyamıyoruz, Avrupa sınırlarımızı 3-5 günlüğüne değil süresiz olarak açın. Bunu yaparsanız ABD’nin bu hain planına ağır bir darbe vurmuş olursunuz. Ben de size amasız fakatsız Milleti önünde teşekkürlerimi sunarım.”

CHP’li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, kentte bulunan yabancı uyrukluların su ve katı atık bedellerine 10 kata kadar zam yapacağını söylemişti.

Bunun üzerine, Özcan hakkında “Görevi kötüye kullanma ve “Nefret ve ayrımcılık” suçlarından soruşturma başlatılmıştı.

Afgan gazeteci Sunatullah Saadat, “Şerefsiz” demişti. Saadat, “Gece gündüze kadar göğüslerini göstererek para kazanan sizin gençleriniz değil mi? Göstereyim mi dünyada. 5 kuruş için 5 lira için 10 lira için hangi işleri yapmıyorlar. Google’a yaz, ne çıkıyor? Çıplak karılar çıkıyor. Bizim ülkemiz savaşla bozulmuşsa sizin ülkenizi kültürle bozmuşlar” ifadelerini kullanmıştı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı yaptığı açıklamada, Sunatullah Saadat hakkında soruşturma başlatıldığını duyurmuştu.

Son Haberler