CHP’li Murat Emir Gökçek’in provokasyonunu böyle bozdu: Azıcık mert ol!

CNN Türk'te CHP'li Murat Emir'le Hasan Basri Yalçın arasındaki HDP'li belediyelere kayyum tartışması Melih Gökçek'in radarına girdi ancak Gökçek yine baltayı taşa vurdu.

CNN Türk’te CHP’li Murat Emir’le Hasan Basri Yalçın arasındaki HDP’li belediyelere kayyum tartışması Melih Gökçek’in radarına girdi ancak Gökçek yine baltayı taşa vurdu.

Hasan Basri Yalçın CHP’li Emir’e “kayyum atanması için belediye başkanının PKK marşı okunurken ayağa kalkması yeterli mi değil mi?” diye sormuştu.

Emir, “Bana göre yeterli değil. Çünkü bu var ise bile. Burada vatandaşlarımızın duygularına hitap ediyorsunuz. Ben de iki cümle fazla kurayım. Ben bundan çok rahatsız olurum, çok üzülürüm, kabul edemem. Bir belediye başkanının PKK marşı üzerine ayağa kalkmasını asla kabul edemem. Ama bunun için Anayasa’nın 127’inci maddesini harekete geçirmek için yetmediğini söylemeye çalışıyorum” diye yanıt verdi.

Gökçek bu açıklamanın tamamını göz ardı ederek Murat Emir’in ilk cümlesi üzerinden provokasyon yapmaya çalıştı.

 

CHP’li Emir cevabın tamamını yayınlayarak Gökçek’e yanıt verdi.

Emir, provokasyon çıkarmaya çalışan Gökçek’e “Azıcık mert olun” diye sitem etti.

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

AKP panikte…50 bin üye istifa etti!

Eylül-Kasım ayları arası 57 bin kişinin ayrıldığı AKP'nin üye sayısı, son 4 ayda 114 binlik bir düşüş gösterdi. CHP ve İYİ Parti ise 4 ayda 30 binden fazla yeni üye kazandı.

Eski Fazilet partili Bülent Arınç’tan Gelecek Partisi’ne veryansın!

Milli Nizam, Milli Selamet, Refah ve Fazilet partileri ile AK Parti'de önemli görevlerde bulunan, eski Başbakan Yardımcısı ve eski Meclis Başkanı Bülent Arınç, gazeteci Ömer Şahin'in kaleminden bugün piyasaya çıkan, kendi hayatının anlatıldığı 'Küçük Erbakan' kitabıyla ilgili konuştu.

‘Kanal İstanbul’ ‘Katar İstanbul’ olma yolunda!..

Katar Emiri’nin annesi Şeyha Moza’nın Başakşehir’de 100 bin lira sermayeli şirket kurup 1.5 ay kadar sonra Kanal İstanbul güzergahında 44 dönüm arazi satın aldığı ortaya çıktı.

Davutoğlu’na ‘Vekil isterse veririm’ demişti… AKP’den yanıt geldi

Siyaset dünyasında ‘kiralık vekil’ tartışması başladı. AKP Ünal, İYİ Parti lideri Akşener’in ‘Yeni partiler vekil isterlerse veririm’ açıklamasını eleştirdi. Ünal, “Türk siyasetinde bir bidat adeta oluşturdular. Bu, ‘kiralık vekil’ çok çirkin bir ifade farkındayım. Milletin iradesi kimsenin tekelinde değildir” dedi.

MHP’den çok sert Davutoğlu açıklaması

MHP'li Edip Semih Yalçın, Türkiye'de eski kirli defterlerin açıldığını savunarak ‘’MHP, tehditlere karşı devletin elini güçlendirmek için millî mutabakat zemini oluşması yönünde çaba sarf etmiştir” dedi. Yalçın, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e ‘Cambaz oynatıcısı’, Ahmet Davutoğlu’na da ‘’Yalancı pehlivan” dedi.
210,479BeğenenlerBeğen
4,597TakipçilerTakip Et