Cumartesi / 24 Ekim 2020

CHP’li Gökan Zeybek: Kim yapacak darbeyi kardeşim, bunlar mı?

205,092BeğenenlerBeğen
8,576TakipçilerTakip Et

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Gökan Zeybek TV100’de Ahu Özyurt’un sunduğu 10’dan 12’ye programında AKP ve yandaş medyanın köpürttüğü darbe tartışmasına dair konuştu.

Zeybek, Türkiye’de bugüne kadar gerçekleşen tüm darbelerin ABD destekli olduğunun altını çizerek, “Kim yapacak darbeyi kardeşim? Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Genelkurmay Başkanı Yaşar Güler bunlar mı yapacak darbeyi. Sonuçta bir darbe olacaksa silahlı kuvvetlerin en tepesindeki makamlardan gelir” dedi.

Zeybek darbe tartışmasının yapay olduğunu vurgulayarak, “Bu tartışmanın gündemde yer almasının doğru olmadığını düşünüyorum. Çok önemli meselelerimiz var” diye konuştu.

Vergi gelirlerinde, ithalat ve ihracattaki daralma, 2019 bütçesinin üçte ikisinin kullanılmış olması nedeniyle devletin kasasının boşaldığını belirten Zeybek, bu gerçeklerin tartışılmasının yerine yapay bir gündem olarak darbe imasının yaratıldığını savundu.

İŞTE GÖKAN ZEYBEK’İN AÇIKLAMALARININ TAMAMI: 

 

Son Haberler

İsmet Berkan Hürriyet’ten kovuldu… Berkan: Detayları Cem Küçük’e sorabilirsiniz

Hürriyet gazetesi köşe yazarı İsmet Berkan'ın işe son verildi. Berkan'ın ayrılık haberini yandaş yazar Cem Küçük Twitter hesabından duyurdu.

Star TV Atatürk’e hakaret eden ‘AKP’li gelin adayı’ hakkında kararını verdi

Star TV Genel müdürü Ömer Özgüner, Atatürk'e hakaret eden gelin adayı Yağmur Avcı'nın programdan pazartesiyi beklemeksizin çıkartılmasını istediği öğrenildi.

Mahkemeden Atatürk’e hakaret eden Akit’e 10 Kasım ayarı

Atatürk’ün ölüm yıldönümünde ‘Zulüm 1938’de son buldu’ başlığıyla video yayınlayan Akit TV’ye verilen duruşma saati dikkat çekti. Mahkeme, duruşmayı Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm saati olan 09.05’te yapmaya karar verdi.

Vatanım Sensin dizisinden flaş ‘Atatürk’ kararı

O3 Medya, "Vatanım Sensin" dizisinde sürpriz bir değişikliğe gidiliyor. Atatürk karakterini diziye dahil etme kararı aldı.

Şirin Payzın acılı velinin feryadını görmedi

Aladağ'da kül olan yurt binasının önünde kızının akıbetini öğrenmeye çalışan bir öğrenci velisi, "Burası Süleymancıların yurdu. Devlet yurdunu yıktılar, çocuklarımızı buraya yerleştirdiler" diye isyan...

Gündem

Koronavirüs testi pozitif çıkan İmamoğlu’ndan ilk açıklama!

İBB Sözcüsü Murat Ongun, sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun koronavirüs testinin pozitif çıktığını duyurmuştu. Kötü haberi veren Murat...

Sosyal medyadan Ekrem İmamoğlu’na geçmiş olsun mesajları

İBB Sözcüsü Murat Ongun, sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun koronavirüs testinin pozitif çıktığını duyurmuştu. Kötü haberi veren Murat...

Ekrem İmamoğlu’nun koronavirüs testi pozitif çıktı

İBB Sözcüsü Murat Ongun, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun koronavirüs testinin pozitif çıktığını duyurdu.