CHP’li Eren Erdem: Verileri saklayıp virüsün hızla yayılmasına neden olan Bakan istifa etmelidir

''İlgililer istifalarıyla gereğini yapmak zorundadır...''

Bilim Kurulu toplantısı sonrası Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın gerçek günlük vaka sayısını açıklaması sosyal medyada büyük yankı uyandırdı.

Bilim Kurulu toplantısı sonrası açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, corona virüsü salgını nedeniyle yaşanan yeni can kaybını ve hasta sayısını açıkladı. Türkiye’de son 24 saat içinde 6 bin 814 yeni hasta tespit edilirken, toplam hasta sayısı 467 bin 730’a yükseldi.

TTB BAŞKANI ŞEBNEM KORUR FİNCANCI’DAN AÇIKLAMA: 

Sağlık Bakanı Koca, halktan gelen tepkiler sonrası artık Sağlık Bakanlığı’nın corona virüsü verilerinin yer aldığı tabloda gerçek vaka sayısının da açıklanacağını duyurdu. Koca, son 24 saat içinde testi pozitif çıkan vaka sayısını 28 bin 351 olarak açıkladı.

Fahrettin Koca’nın açıklaması sonrasında Eren Erdem sosyal medya hesabından tepki gösterdi.

İşte Eren Erdem’in açıklamaları:

Türk Tabipler Birliği ve İBB Başkanı @ekrem_imamoglu‘nun yüksek sesle dillendirdiği “gerçek vaka verilerine” dönen Sağlık Bakanlığı, bugüne kadar yayınladığı “1000-2000” günlük vaka verisinin yarattığı sosyal rehavet ve bu rehavetin sonuçlarının sorumlusudur.
Gereği istifadır!

Görülen o ki halkımız, bir rehavet ve aldatmaca içerisine kasten sokulmuştur. Turizm girdileri ve ekonomik buhran nedeniyle yapılan bu “veri saklama” durumu, yarattığı rehavetle Covid19’un hızla yayılmasına yol açmıştır.
İlgililer istifalarıyla gereğini yapmak zorundadır…

Bu hususta hakkını iade etmek gerekir ki, Türkiye’nin gündemine gerçek vaka sayılarını sokan ve bu noktada çok önemli çıkışlarıyla halkımızı bilgilendiren Ankara Milletvekilimiz
@muratemirchp‘in emeği büyüktür.
Durumu kabullenen hükümet, gereğini yapmalı, Bakan istifa etmelidir.

Son Haberler