Salı / 27 Ekim 2020

CHP’li Eren Erdem Hüsnü Mahalli için harekete geçti

205,036BeğenenlerBeğen
8,576TakipçilerTakip Et

CHP İstanbul Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Eren Erdem, polisler tarafından evinde arama yapılmasının ardından gözaltına alınan gazeteci-yazar Hüsnü Mahalli’nin durumunu TBMM Genel Kurul gündemine taşıdı.

“SAVCILAR HAVUZ MEDYASININ TALİMATLARIYLA MI GAZETECİLERİ TUTUKLUYOR?”

Havuz medyası tarafından Mahalli’nin hedef gösterildiğini anımsatan CHP’li Erdem, TBMM Genel Kurulu’nda konuya ilişkin şu sözleri söyledi:

“Bir süre önce bir gazeteci​ kılığına saklanan bir şahıs tarafından çok ağır hakaretlerle bir TV ekranında hedef gösterilmişti. Bu hedef gösterme akabinde kendisi hakkında soruşturma açıldığını öğrendik. Burada temel iki tane soruyu parlamentoya gündemine getirmek gerekiyor. İlk olarak Halk TV’ye geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Kincisi savcılara artık havuz medyasında yapılan haberler üzerinden talimat verilip bu talimatlarla gazetecilerin tutuklanması meşru bir zemin mi kazanmıştır? Böyle bir yaklaşım demokratik vicdan tarafından kabul edilebilir mi? Hüsnü Mahalli değerli bir gazetecidir, fikirleri ne olursa olsun, görüşlerini ifade etme özgürlüğüne sahiptir. Hüsnü Mahalli’nin yalnız olmadığını tekrar Meclis’ten ifade etmek istiyorum.”
 

Son Haberler

Delilleri yok edilen bir cinayetin anatomisi

Çağdaş Gökbel yazdı...

“Türkiye’de ‘şiddet ortamı’ yok, faşizm var”

Çağdaş Hukukçular Derneği Genel Başkanı Selçuk Kozağaçlı ile birlikte Türkiye’nin siyasi geleceğini ve Berkin Elvan soruşturmasından, Tahir Elçi cinayetine adaletin nasıl doğru bir biçimde işleyebileceğini konuştuk.

Kılıçdaroğlu: Anaların göz yaşları arasında ayrım yapılmaz

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu partisin grup toplantısında yaptığı konuşmada, son yayınlanan KHK ile 15 Temmuz Şehitlerinin yakınlarına askerlik muafiyeti getirilmesine sert tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu,...

İşte AKP’nin tecavüzcülere af ısrarının sebebi: AKP’li vekilin kardeşi mi?

Tecavüzcülere af getiren tasarının altından AKP'li siyasetçinin kardeşi çıktı. Sözcü yazarı Saygı Öztürk, tecavücünün mağdurla evlenmesi durumunda cezayı ortadan kaldıran tasarı ile ilgili bir yazı...

AKP, tecavüzcülere af getiren tasarıyı geri çekti

Başbakan Binali Yıldırım, tecavüzcülere af getiren önergeyi tepkiler üzerine komisyona aldıklarını açıkladı. Önergeyi içeren torba tasarı Adalet Bakanı'nın imzasıyla komisyona çekildi. Başbakan Binali Yıldırım Atatürk...

Gündem

Kahveci esnafı, derdini anlatan vatandaşa ‘Keyif çayı iç’ diyen Erdoğan’a isyan etti: Açız, aç

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Malatya ziyareti sırasında dün otobüsle şehirde gezerek vatandaşları selamladı. Otobüs durduğu sırada minibüsçü ve servisçi esnafı Erdoğan’a sorunlarını anlatmaya çalıştı.

Altın fiyatlarında dalgalanma sürüyor!

Altın fiyatlarındaki dalgalanma devam ediyor. Merkez Bankası’nın aldığı karar sonrası hızla yükselen altın fiyatları, haftanın ilk gününde yükselişini durdurdu. Serbest piyasada 22 ayar gram altın fiyatı 487 lira oldu.

Ahmet Hakan’dan dikkat çeken iddia: Millet İttifakı 2023 yarışına Haşim Kılıç ile mi girecek?

Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, bugünkü yazısında Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayının eski AYM Başkanı 'Haşim Kılıç olabileceğini' söyledi.

Erdoğan’ın ‘Al keyif çayı iç’ dediği servisçi: AK Parti üyesiyim, kırıldık, üzüldük…

Erdoğan’a dün “Evimize ekmek götüremiyoruz” diyen Malatya Minibüs ve Servisçiler Esnaf Odası Başkanı Mesut İnce, AKP üyesi olduğunu belirterek “Biz esnaf olarak orada şaşırdık, beklemiyorduk. Kırıldık, üzüldük” dedi.

Enis Berberoğlu AYM’ye tekrar başvuruyor

Barış Yarkadaş TV100'de katıldığı programda canlı yayında son dakika haberi olarak Enis Berberoğlu'nun AYM'ye tekrar başvurduğunu söyledi. Berberoğlu'nun avukatı Yiğit Acar ile reklam arasında...