Salı / 1 Aralık 2020

CHP’li Erdem’den Başak Demirtaş’a destek: Eşinizle güzel günleriniz bize mutluluk verecek

140journos, eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın anlatıldığı bir belgesel hazırladı. "Coğrafya kader" isimli belgeseli eşi Başak Demirtaş da Twitter hesabından "Bir gün birlikte izleyebilmek dileğiyle" diyerek paylaştı.

204,505BeğenenlerBeğen
8,581TakipçilerTakip Et

140journos, eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın anlatıldığı bir belgesel hazırladı. “Coğrafya kader” isimli belgeseli eşi Başak Demirtaş da Twitter hesabından “Bir gün birlikte izleyebilmek dileğiyle” diyerek paylaştı.

Demirtaş’ın bu mesajı kısa sürede yanı yarattı. AKP iktidarı döneminde hukuksuz bir şekilde bir yıldan uzun süre tutuklu kalan Cumhuriyet Halk Partisi PM Üyesi Eren Erdem de Başak Demirtaş’ın bu açıklamasına destek olan bir açıklama yaptı.

Erdem sosyal medya hesabından Başak Demirtaş’ın tweetlerini alıntılayarak, “Benzer çileler yaşamış bir olarak bu duygunuza ortağım… Eşiniz Selahattin bey ile güzel günleriniz bizlere mutluluk verecek, Özgür gelecekte bu günleri yad edip, yaşananları birlikte izleyecek ve ibretle geleceği kuracağız…” dedi.

İŞTE O MESAJ: 

Son Haberler

Delilleri yok edilen bir cinayetin anatomisi

Çağdaş Gökbel yazdı...

“Türkiye’de ‘şiddet ortamı’ yok, faşizm var”

Çağdaş Hukukçular Derneği Genel Başkanı Selçuk Kozağaçlı ile birlikte Türkiye’nin siyasi geleceğini ve Berkin Elvan soruşturmasından, Tahir Elçi cinayetine adaletin nasıl doğru bir biçimde işleyebileceğini konuştuk.

Kılıçdaroğlu: Anaların göz yaşları arasında ayrım yapılmaz

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu partisin grup toplantısında yaptığı konuşmada, son yayınlanan KHK ile 15 Temmuz Şehitlerinin yakınlarına askerlik muafiyeti getirilmesine sert tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu,...

İşte AKP’nin tecavüzcülere af ısrarının sebebi: AKP’li vekilin kardeşi mi?

Tecavüzcülere af getiren tasarının altından AKP'li siyasetçinin kardeşi çıktı. Sözcü yazarı Saygı Öztürk, tecavücünün mağdurla evlenmesi durumunda cezayı ortadan kaldıran tasarı ile ilgili bir yazı...

AKP, tecavüzcülere af getiren tasarıyı geri çekti

Başbakan Binali Yıldırım, tecavüzcülere af getiren önergeyi tepkiler üzerine komisyona aldıklarını açıkladı. Önergeyi içeren torba tasarı Adalet Bakanı'nın imzasıyla komisyona çekildi. Başbakan Binali Yıldırım Atatürk...

Gündem

MAK Danışmanlık’ın yaptığı son ankette dikkat çeken detay! Sadece üç parti barajı geçebiliyor…

MAK Danışmanlık’ın 14-24 Kasım tarihleri arasında yaptığı anketten çarpıcı sonuçlar çıktı. 67 ilden 5 bin 700 kişiye yapılan ankete göre bugün seçim olsa barajı 3 parti geçebiliyor. Öte yandan ankete katılanların yüzde 58’i bugün seçim olsa 24 Haziran’da oy verdiği partiye yeniden oy vermeyi düşünmüyor.

Dönekliğin kitabını yazan eski solcu yeni AKP’li büyükelçiden Avusturya televizyonunda büyük ayıp

Viyana Büyükelçisi Ozan Ceyhun katıldığı bir programda Viyana eyalet milletvekili Berivan Aslan’ı “Türkiye kökenli” saymadı. Aslan peş peşe Tweet atarak Ceyhun’un açıklamalarını “utanç verici” olarak niteledi. Can Dündar da tartışmaya katıldı.

Erdoğan’dan soka çıkma yasağı açıklaması: Artık her gün yasak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, hükümet kabinesi toplantısı açıklamalarda bulunuyor

HaberTürk yazarı Par: Borsa İstanbul’un Katar’a satışını çıkıp açıkça anlatın

HaberTürk gazetesi yazarı Kübra Par, Borsa İstanbul’un yüzde 10’unun Katar’a satılmasına ilişkin olarak bilgilendirilme yapılması gerektiğini belirtti.

ÇYDD, Bülent Ersoy’un bağış teklifini reddetti

Bülent Ersoy, geçtiğimiz çarşamba günü Nişantaşı’ndaki bir mağazadan her biri 40 bin lira değerinde iki adet kar tilkisi kürkü satın almıştı.