CHP’li Engin Özkoç: Kolonya dökün, mesafe koyun, böyle kriz ortamı yönetilir mi?

CHP’li Engin Özkoç, iktidarın koronavirüs tedbirlerini eleştirirken, “Marketlere aralıklı girin, yarın üzerinize kolonya dökün, öbür gün bir metre mesafe koyun. Diğer gün bir metreyi bir buçuk metreye çıkardık. Arkadaş, böyle kriz ortamı yönetilir mi?” dedi.

208,790BeğenenlerBeğen
7,504TakipçilerTakip Et

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç düzenlediği basın toplantısı ile gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Özkoç, hükümetin koronavirüs ile mücadele kapsamında aldığı tedbirleri eleştirerek Ataşehir’de yapımı devam eden Dünya Finans Merkezi’nin inşaatında 10 kişinin koronavirüse yakalandığını açıklayarak bu işçilerin bir yandan ekmek derdinde, öbür yandan korku ile yaşadıklarını belirtti. Özkoç, bu duruma acilen devlet aklı ile bir çare bulunmasını istedi.

“GENEL KURUL’DA 250 KİŞİYDİK”
CHP’li Özkoç, “Akşam Genel Kurul’da 250 kişiydik. 250 kişi içerisinde bir vakanın daha bulunması 250 kişiye bunun bulaşma riskinin en yüksek rakamlara ulaşması demektir. Örneğin Ataşehir’de Dünya Finans Merkezi’nin inşaatında 3 bin kişi çalışıyor. Az önce beni aradılar. 10’a yakın koronavirüs vakasına rastlanmış. İnsanlar tedirginler. Bir taraftan ekmek derdindeler, yaşam derdinler. Öteki taraftan da korku ile yaşıyorlar. 3 bin kişinin çalıştığı yerde nasıl bir tedbirle bu insanlar evlerinde oturur, gidip de evlerinizde kalın diyebiliyoruz? Buna devlet aklı ile bir çare bulmak zorundayız. Bugün, marketlere aralıklı girin, yarın üzerinize kolonya dökün, öbür gün bir metre mesafe koyun. Diğer gün bir metreyi bir buçuk metreye çıkardık. Arkadaş, böyle kriz ortamı yönetilir mi?” diye konuştu.

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Fahrettin Koca yutkundu, gözleri doldu… Kaç sağlık emekçisi koronavirüse yakalandı?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Bilim Kurulu toplantısının ardından kameralar karşısında geçti. Koca, basın toplantısının ardından sorulara yanıt verdi. 

Sağlık bakanı günler sonra kameralar karşısında: Herhangi bir insan bu hastalık yokmuş gibi yaşayamaz

Bilim Kurulu bugün bir kez daha toplandı. Sağlık Bakanı Koca, Bilim Kurulu toplantısının ardından açıklama yaptı.

Koronavirüs tedavisi gören Çapa Tıp Fakültesi Dahiliye Profesörü Cemil Taşcıoğlu hayatını kaybetti

Yeni tip Koronavirüs (Covid-19) tedavisi gören İstanbul Çapa Tıp Fakültesi Dahiliye Profesörü Cemil Taşcıoğlu hayatını kaybetti.

“Bu yasak salgından dolayı değil” diyen Orhan Sarıbal: Maden şirketleri rahat çalışsın diye polisler burada bekletiliyor

Türkiye halkının koronavirüsle mücadele ettiği günlerde dahi doğa talanı ve rant siyaseti işlemeye devam ediyor. Bursa Yenişehir’de Meyra Madencilik’in yapacağı kurşun, çinko, bakır zenginleştirme tesisi ve atık barajı için bölgeye hareket eden CHP Genel Başkan Yardımcısı Orhan Sarıbal’ın yolu polis tarafından kesildi.

Koronavirüse karşı topladıkları bağışlar bloke edilen belediyelerden ortak bildiri

Koronavirüse karşı topladıkları bağışlar bloke edilen 11 büyükşehir belediyesi ortak bir bildiri yayınladı.
208,790BeğenenlerBeğen
7,504TakipçilerTakip Et