Perşembe / 16 Temmuz 2020

CHP’li Çelebi: ‘İBB’ye bağlı merkezdeki tabloları nereye götürüyorsunuz?’

CHP'lilerin iddiasına göre, büyükşehir belediyesi ve bağlı kurumlardan kimi malzemeler taşınıyor.

206,853BeğenenlerBeğen
8,625TakipçilerTakip Et

31 Mart yerel seçimleri bitti, sandıklar açıldı, sayıldı ama İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile ilgili tartışmalar bitmek bilmiyor. Resmi olmayan seçim sonuçlarına göre, belediyeyi CHP’nin adayı Ekrem İmamoğlu kazandı. Ancak AKP sonuçlara itiraz etti.

Aradan üç gün geçti ama İstanbul ile ilgili belirsizlik sürürken, diğer yandan CHP’lilerin iddiasına göre, büyükşehir belediyesi ve bağlı kurumlardan kimi malzemeler taşınıyor.

Benzer iddia bu kez CHP Milletvekili Mehmet Ali Çelebi tarafından dillendirildi. Çelebi Twitter’dan bir fotoğraf paylaşarak, “Hayırdır büyükşehire bağlı kültür merkezindeki tabloları nereye götürüyorsunuz” dedi.

CHP İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Kadir Topbaş Kültür Merkezi’nde bulunan tabloların yerlerinden alınarak, başka bir yere götürüldüğünü söyledi.

Kılıçdaroğlu’na 359 bin lira tazminat cezası

İstinaf Mahkemesi tarafından usulden bozulan ve yeniden görülen ‘Man Adası’ davasında bugün bir karar daha çıktı. Davada daha önce 197 bin lira tazminat ödemesine hükmedilen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 359 bin TL daha tazminat ödemesine karar verildi.

Yolsuzluklar bir bir ortaya çıktı, AKP’li meclis üyeleri Mansur Yavaş’ın üzerine yürüdü

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, önceki dönemde bir firmanın piyasadan 1.5 TL’ye aldığı fidanları ASKİ’ye 15 TL’ye sattığını, bunların da çoğunun dikilmediğini belgeleriyle açıkladı. Bunun üzerine AKP'li Meclis üyeleri Yavaş'ın üzerine yürüdü.

Erdoğan’dan Şehit Yakınları ve Gaziler Dayanışma Vakfı açıklaması: Kulak asmayın

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” kapsamında Saray'daki Sergi Salonu'nda düzenlenen yemekte şehit aileleri ile bir araya geldi.

İmamoğlu Ayasofya’yı yanıtladı: Doğrular yapılır, kimsenin endişesi olmasın

İmamoğlu, İBB Meclisi'nde sunulan Ayasofya'nın imar planlarına 'Ayasofya cami ve külliyesi' olarak işlenmesi teklifini değerlendirdi. İmamoğlu, "Doğrular yapılır. Hiç kimsenin endişesi olmasın" dedi.

Haber Global’de ikinci Muharrem İnce vakası! Sunucu isyan etti…

Haber Global'de geçtiğimiz günlerde Muharrem İnce'nin canlı yayını terk etmesinin ardından CHP Parti Meclisi (PM) Üyesi Erdal Aksünger de program konuklarından Avukat Ertuğrul Akar'ın CHP'yi hedef alan sözleri sonrası programı terk etti.
206,853BeğenenlerBeğen
8,625TakipçilerTakip Et