CHP’li Başkan’dan Topbaş’a yanıt: Bize her yağışta 65 kilo düşüyor, biz ne yapalım?

Edirne Belediye Başkanı CHP'li Recep Gürkan, İstanbul’da yaşanan yağmurla ilgili, “Bize her yağmurda metre kareye 65 kilogram yağış düşüyor. Biz ne yapalım” dedi.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, İstanbul Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın İstanbul’a “Normal yağışların çok üstünde bir yağış aldık. 1 saat içinde 65 kilogram yağış düştü” açıklamasına yanıt verdi. CHP’li Gürkan, “Bize her yağmurda metrekareye 65 kilogram yağış düşüyor. Biz ne yapalım” ifadelerini kullandı.

Gürkan dün gece sabaha kadar yağan yağmurla ilgili açıklama yaptı. Başkan Gürkan, Edirne merkezde metrekareye 45 kilogram yağış düştüğünü belirtti. Yağıştan dolayı bir sıkıntı yaşanmadığını ifade eden Başkan Gürkan, geçtiğimiz günlerde Edirne merkeze 20 dakikada metrekareye 50 kilogram yağış düştüğünü söyledi.

Edirne merkez ve ilçelerine metrekareye düşen yağış miktarı şu şekilde: Edirne-Merkez 45.7, Uzunköprü 38.6, İpsala 6.6, Süloğlu 34.2, Lalapaşa 31.2, Meriç 26.7, Keşan 22.0, Enez 7.1, İpsala/Hacıköy 16.5, Lalapaşa/Ömeroba 18.6 kilogram.

Son Haberler