Cumartesi / 27 Şubat 2021

CHP’li Başkan: Yandaş müteahhidin vergi borcunu sileceğinize gençlerin KYK borcunu silin

Cumhuriyet Halk Partisi Sancaktepe Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Ateş gençlerin sorunlarını Cem TV'de katıldığı Fikir Atlası programında anlattı.

Ateş, gençlerin mücadeleyi bırakmaması dönüştüremiyorsak gidelim mantığında olmamaları gerektiğini belirti.

Ateş, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün mücadelesini örnek göstererek “Dönüştürücü olmak zorundayız” dedi.

Ateş şunları söyledi:

”Normalde Türkiye’de gençlerden ziyada kimse gelinen noktadan, kutuplaştırıcı durumdan ümitli değil. Benim birçok arkadaşım bir ümit görmediğinden yurtdışına gitti. Aslında umut yok ama bir şekilde de mücadeleyi bırakmamak lazım. Mustafa Kemal tam anlamıyla direnişi örgütlemiş ve umut olmuştur, umut olmak bizim işimiz. Bizler ne kadar gerçekleri haykırırsak bugün Boğaziçi’nde direnen arkadaşlar için direnme ve umut etme kültürünü nasıl ortaya koyabilirsek başaramayacağımız hiçbir şey yok.

Kimsenin yüzü gülmüyor çünkü herkes ‘borcum var nasıl ödeyeceğim’ diyor., Bugün birçok KYK maduru var, ihaleleri verdiğiniz vergileri sileceğinize KYK’dan burs alan öğrencilerin borçlarını silin buradan çağrı yapıyorum sizlere” ifadelerini kullandı.

 

Son Haberler