Salı / 7 Temmuz 2020

CHP’li Altay, ‘Siyasette bazen rakibe iyilik de yapılır’ dedi, Erdoğan’ı böyle uyardı

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında gündemi değerlendirdi. CHP'li Altay, 48 gün sonra yeniden çalışmalarına başlayan TBMM'de koronavirüsle mücadele ederken hayatını kaybeden sağlık çalışanlarının şehit kabul edilmesi için hazırlanan yasa teklifinin gelmesini istediklerini ancak iktidar partisinin bekçilerle ilgili yasaya öncelik verdiğin söyledi.

206,998BeğenenlerBeğen
7,858TakipçilerTakip Et

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında gündemi değerlendirdi. CHP’li Altay, 48 gün sonra yeniden çalışmalarına başlayan TBMM’de koronavirüsle mücadele ederken hayatını kaybeden sağlık çalışanlarının şehit kabul edilmesi için hazırlanan yasa teklifinin gelmesini istediklerini ancak iktidar partisinin bekçilerle ilgili yasaya öncelik verdiğin söyledi.

Son dönemde artan polis ve bekçi şiddetini eleştirdikleri için AKP sözcülerinin CHP’yi hedef göstermesine tepki gösteren Altay, “Biz polisimizin de bekçimizin de arkasındayız. Ama hiç kimse hukukun dışına çıkamaz. Hukukun dışına çıkılırsa işler karışır” dedi.

“EMNİYETE 33 BİN TERÖRİSTİ BEN YERLEŞTİRMEDİM”

İktidar sözcülerinin ‘CHP polisi teröristle bir tutuyor’ gibi suçlamalar yaptığını ancak CHP’nin hiç bir zaman böyle bir şey yapmadığını söyleyen Altay, “Emniyet teşkilatına 3 bin üniformalı teröristi ben mi yerleştirdim. TSK’ya üniformalı teröristleri ben mi yerleştirdim” diye sordu.

‘ALLAH IŞİD’İN MERMİSİNİ BİTİRMESİN’ DİYEN SİZDİNİZ”

Kimsenin CHP’yi polis, asker ve bekçilerin karşısında göstermeye hakkı olmadığını belirten CHP’li Altay, “Kimi AKP’liler ‘Allah IŞİD’in mermisini bitirmesin’ diye dua ederken, bizler ‘Allah polisimizin, askerimizin ayağına taş değdirmesin’ diye dua ettik. Eğer bir yerde polis şehit ediliyorsa, bunun sorumluluğu ülkeyi yönetenlerdedir. Polis tabii ki terörle de mücadele edecek. Ancak bu durum vatandaşa karşı şiddet kullanma hakkını vermez. Vatandaşa güler yüzünü göstermek zorunda” diye konuştu.

BAHÇELİ’NİN AÇIKLAMALARI

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin CHP’ye yönelik hakaretlerine cevap verdiklerinde MHP’lilerden tehdit aldıklarını söyleyen Altay, “Bahçeli ve MHP yöneticilerinin tuhaf bir alışkanlıkları var. Kendileri hakaret etsin ama biz cevap vermeyelim istiyorlar” dedi.

“AZMİNLE ÇIKTIĞIN SİYASETİN ZİRVESİNDEN HIRSINLA DÜŞECEKSİN”
Ülkede kutuplaştırma politikasını Erdoğan’ın yürüttüğünü söyleyen Engin Altay, “İktidarı eleştiren herkesi bu ülkeye düşman gibi gösteriyorlar. Bu ülkeye en büyük kötlülük, ülke yönetimine yönelik eleştiri yapanları ülke düşmanı gibi göstermektir. Bunu yaparak bu ülkeye en büyük kötülüğü Erdoğan yapıyor” dedi.

‘Bazen siyasette rakiplerinize iyilik de yaparsınız’ diyen Altay, Erdoğan’a “Gel bu üslubundan vazgeç. Bu sana da zarar veriyor. Azminle çıktığın siyasetin zirvesinden hırsınla düşeceksin” diye seslendi.

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Ensar Vakfı’na ‘Değerler Eğitimi Faaliyetleri Protokolü’ şoku! Dava sonuçlandı…

Antalya 4’üncü İdare Mahkemesi, Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Ensar Vakfı Antalya Şube Başkanlığı arasında imzalanan 'Değerler Eğitimi Faaliyetleri Protokolü’nün hukuka aykırı olduğuna karar verdi.

Kılıçdaroğlu’ndan ‘Egemen Bağış’ salvosu: Bu sahtekar, rüşvetçi adam…

Kılıçdaroğlu, TBMM'nin Yılmaz Özdil hakkında suç duyurusunda bulunmasına ve “Her Cuma bir ayet sallıyorum, bakara makara” diyerek Kuran ayetleri ile dalga geçen Egemen Bağış'ın son paylaşımına tepki gösterdi.

Musavvat Dervişoğlu’yla Resul Tosun birbirine girdi: Yav sen ne kadar boş bir adamsın be

Habertürk TV’de Didem Arslan Yılmaz’ın sunduğu Türkiye’nin Nabzı programında tartışma çıktı... Habertürk'te Didem Arslan Yılmaz'ın sunduğu Türkiye'nin Nabzı programında AKP'nin çoklu baro teklifi tartışıldı.

‘AKP, anket yaptırıp erken seçimi tartıştı’ iddiası

Anketlerde, toplumun eğilim olarak böylesine felaketlerde var olan otoriteye yöneldiği ve AKP’nin oy oranının yükseldiği ortaya çıktı. Bunun üzerine, AKP kurmayları, bir erken seçimi aralarında tartışmaya başladılar.

CHP’li İlhan Kesici noktayı koydu: Bana ‘Yallah AKP’ye demek ayıptır

CHP'li İlhan Kesici, İBB'nin satın aldığı Fatih portresine yönelik yaptığı eleştiri sonrası sessizliğini Tele 1'e bozdu.
206,998BeğenenlerBeğen
7,858TakipçilerTakip Et