Cuma / 26 Şubat 2021

CHP’den yeni Berat Albayrak soruları: Damadı kimler susturuyor?

CHP'den, eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’la ilgili yeni sorular geldi. Yapılan açıklamada, Merkez Bankası rezervinde ortadan kaybolan 128 milyara dikkat çekilerek, "Damadı kimler susturuyor? 128 milyar dolara ne olduğunu kimler saklıyor?" ifadeleri kullanıldı.

CHP’nin dün gece resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımda “Merkez Bankası’nın 128 milyar doları kayıp ama sorumlusu ‘damat’ firarda… Yarın saat 13.00’te damadı buluyoruz.” paylaşımı yapılmış ardından da bugün 13.00’da bir görsel paylaşılarak ”Arkası yarın” ifadeleri kullanılmıştı.

Berat Albayrak’ın avukatı ise açıklama yaparak, CHP’nin söylemlerine karşı 500 bin TL’lik dava açacaklarını duyurmuştu.

CHP’den Berat Albayrak’la ilgili ikinci açıklama da geldi. Sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, Merkez Bankası rezervinde ortadan kaybolan 128 milyar dolar soruldu ve “Damadı kimler susturuyor? 128 milyar dolara ne olduğunu kimler saklıyor?” ifadeleri kullanıldı.

“AKP’nin ekonomi yönetimi gelinen noktada ülkemizin için bir ulusal güvenlik sorunu haline gelmiştir” denilen açıklamada, “Merkez Bankası rezervlerinin tamamı satılmış, net rezervi eksi 47 milyar dolara kadar düşmüştür” denildi.

Açıklamada şu sorular yer aldı:

-128 milyar dolar rezerv nereye ve kimlere gitti?

– Döviz rezervimiz eksi 47 milyar dolara nasıl geriledi?

– Dolar 8 liranın üzerine neden çıktı? Kimler ne kazandı? Millet ne kaybetti?

– Berat Albayrak neden istifa etti?

– İstifası neden haber dahi yapılmadı?

– Bunların hesabının sorulmasını kimler engelliyor?

CHP ayrıca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin yer aldığı karikatürü paylaşarak, “128 milyar doların nereye gittiğinin açığa çıkmasını kim engelliyor? Döviz rezervimiz eksi 47 milyar dolara nasıl geriledi? Ekonomiyi kimler çökertti? Haydi bulalım” dedi.

Son Haberler