CHP’den son açıklama: Elimizdeki verilere göre…

CHP'nin sandıkları terk etmeme çağrısı devam ediyor

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Anadolu Ajansı’nın duyurduğu rakamların aksine kendi ellerindeki verilere göre Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci tura kaldığını söyledi.

Kaftancıoğlu, Twitter’da yaptığı açıklamada, “Parti verilerimiz uyarınca seçim ikinci tura kalıyor. Sandıkları ıslak imzalı tutanakları almadan ve görevi tamamlamadan terk etmeyiniz” ifadesini kullandı.

CHP’li Erdem: Asla sandıkları terk etmeyin
CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem de “Arkadaşlar an itibariyle YSK’da açılan sandık sayısı %47!!! Yapılan şey manipülasyon! Tek amacı SANDIKLARI TERK ETMENİZ! Asla terk etme” tweet’ini paylaştı.

“Seçim sonuçlanmadan yapılacak balkon konuşmaları seçim hilesinin başka bir hamlesi olacak”
CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, “Biz sandıkta kazanacağız, onlar sokakta başka bir şey yapmaya çalışacaklar. Yurttaşlarımız sağduyulu olmalı” dedi. CHP’nin bir diğer İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu da şunları söyledi:

“Anadolu Ajansı’nın açıklamalarında Muharrem İNCE’nin en güçlü olduğu sandıklar en sona bırakıldı… Bu seçim ikinci tura kalacak… Seçim sonuçlanmadan yapılacak balkon konuşmaları seçim hilesinin başka bir hamlesi olacak… Islak imzalı sandık tutanaklarının peşinde olun…”

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce de, 21:19’da yaptığı son paylaşımda şunları söyledi: “Sandık görevlisi arkadaşlarım; an itibariyle YSK’nın sisteminde sandıkların yüzde 37’si açılmış gözükmektedir. Televizyonlarda ise Anadolu Ajansı kaynaklı sandıkların yüzde 85’inin açıldığı yönünde haberler yapılmakta/sonuç açıklanmaktadır. Sandıkları terk etmeyin!”

Tarihi surda Millet Balkonu

Diyarbakır’ın UNESCO koruması altındaki surların hemen dibinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yapılan çalışmalar ve TOKİ’nin ihalesiyle 6 ayda tamamlanan ‘Millet Bahçesi’ projesi kapsamında, tarihi sura balkon yapıldı. Surların dibine de beton dökülürken, önüne de istinat duvarı örüldü.

Kafede telefonla konuşan gazeteciyi ‘Hükümeti eleştiremezsin’ deyip ihbar ettiler

Uzun yıllardır gazetecilik yapan Y.K., Muğla’da bir kafede telefonla konuşurken, hükümetin Libya ve Suriye politikası ile Kanal İstanbul projesini eleştirdi. iddiaya göre bu sırada Y.K.'nın telefon konuşmalarına kulak misafiri olan iki kişi önce Y.K. ile tartıştı daha sonra da polise ihbarda bulundu. Yapılan şikayet nedeniyle 'devlet büyüklerine hakaret' suçlamasıyla gözaltına alınan Y.K. emniyetteki ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Gazeteci Uğur Mumcu katledilmesinin 27. yılında anılıyor

Türkiye'nin yetiştirdiği gelmiş geçmiş en büyük gazetecilerinden Uğur Mumcu, bombalı bir suikastle öldürülmesinin 27. yılında anılıyor.

Emin Çölaşan: Gördüklerim karşısında şok geçirdim…

Sözcü yazarı Emin Çölaşan bugünkü köşesinde, 24 Ocak 1993’te evinin önündeki bombalı suikaste uğrayarak hayatını kaybeden gazeteci Uğur Mumcu’yu andı. 

Hülya Koçyiğit’in damadı kamuyu 15 milyon zarara uğrattı!

Hülya Koçyiğit’in damadı Ender Alkoçlar’ın şirketinin kamuyu 15 milyon lira zarara soktuğu ortaya çıktı. Söz konusu ihale ve sözleşme Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek tarafından iptal edildi.
209,940BeğenenlerBeğen
4,672TakipçilerTakip Et