CHP’den MHP’ye: “Partisini kapatıp AKP’ye gidebilirler”

CHP'den MHP'nin açıklamalarına ilk tepki geldi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, medyanın Ankara temsilcileriyle sohbet toplantısında açıklamalarda bulundu.

Bahçeli Cumhurbaşkanlığı için aday göstermeyerek Erdoğan’ı destekleyeceklerini söyleyerek “MHP, Cumhurbaşkanlığı adayı göstermeyecektir. Anayasada beraber hareket ettiğimiz parti ile beraber sonuç almak Türkiye’nin hayrına olacağı inancındayız. Herhangi bir sebeple sayın Recep Tayyip Erdoğan aday olmaktan vazgeçerse, başka türlü gerekçeler ortaya konulursa kendisinin bileceği iştir. 7 Ağustos’ta başlatılan ruha MHP sadıktır. Yenikapı meselesini de iyi anlamak lazımdır” diye konuştu.

BirGün, Bahçeli’nin açıklamalarını Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yerel Yönetimler’den Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun’a sordu. Bahçeli’nin açıklamalarına şaşırmadıklarını söyleyen Torun, “Zaten bugüne kadar davranışları, beyanatları, kararları zaten bu yönde. Hiç şaşırmadık. Artık MHP koalisyon ortağı mı diyelim yoksa AKP’nin içinde bir parti mi diyelim, bugüne kadar gösterdiği yapı zaten destekleyen bir yapı” diye konuştu.

“Partisini kapatıp AKP’ye gidebilirler”

“MHP ismini değiştirsin başına AKP-MHP mi koyuyor yoksa ne koyuyorsa koysun” diyen Torun, şöyle konuştu:

“Yani muhalefetteki bir siyasi parti bugünden, daha ortada bir şey yokken böyle bir ifade kullanıyorsa demek ki o siyasi partinin koalisyon ortağıdır veya onun emrine, onun güdümüne girmiş demektir. Sonuçta bugüne kadar gerek meclisteki gerek sonrasındaki tutumu tamamen AKP’yi ve Recep Tayyip Erdoğan’ı destekler vaziyettedir. Bu şaşırtıcı bir şey değil. Belki yakında partisini de kapatır hep beraber AKP’ye gidebilirler.”

“Siyasi geleceklerini için güvence almışlardır”

Anayasayı beraber hazırladıklarını belirten Tosun, konuşmasını şöyle noktaladı:

“Geleceklerini herhalde o anayasada hazırlamışlardır. Bu anayasayı AKP ile MHP birlikte hazırladı. Kendi siyasi gelecekleri için de mutlaka bir güvence almışlardır. Biz önümüze bakıyoruz, demokrasiden yana olanları birleştirerek mutlaka demokrasinin kazanacağına olan inancımızı devam ettiriyoruz. Önümüzdeki seçim tek adam yönetiminden yana olanlarla demokrasiden yana olanlar arasında olacak ve demokrasi kazanacak.”

En çok okunan haberler

Trump’tan kendisine soru soran Hilal Kaplan’a: Siz gazeteci olduğunuza emin misiniz?

Hilal Kaplan'ın Donald Trump'a yönelttiği sorunun ardından ABD Başkanı "Siz gazeteci misiniz? Türk hükümeti adına çalışmadığınıza emin misiniz?" dedi. 

Dünyaya rezil olan Hilal Kaplan’dan açıklama: Trump şaka yaptı

ABD Başkanı Donald Trump'a sorduğu soru ve aldığı ironik yanıt ile sosyal medyanın gündemine oturan Sabah yazarı Hilal Kaplan, ilk kez konuştu.

“Hoca ‘cin çıkaracağım’ deyip benimle defalarca ilişkiye girdi”

İddiaya Göre Manevi sıkıntı yaşayan genç bir kız, Annesi ile birlikte Ankara’da meşhur olan cinci bir hocaya gitti.

Dünyaya rezil olan Pelikancı Hilal Kaplan’ı ilk savunan bakın kim oldu?

Yaptığı hareketle dünyaya rezil olan Yandaş Hilal Kaplan'ı ilk savunan Vatan Partililer oldu. 

Eski bakan canlı yayında patladı: Çakayım sizin seferberliğinize… Lan Damat Berat efendi dalga mı geçiyon lan?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski Bakanı Yaşar Okuyan canlı yayında Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ı hedef aldı. 

Feyzioğlu coştu: Suriye’nin tamamını güvenli bölge yapalım, AVM’lerle ihya edelim

TBB Başkanı Metin Feyzioğlu, Suriye'deki gelişmelerle ilgili konuştu, "30 kilometrelik derinlikteki güvenli bölge bizim için yetmez. Suriye'nin tamamını birkaç sene içerisinde güvenli bölgeye çevirmek bizim elimizde." dedi.

Temiz hava satışı başladı… 15 dakikalık temiz hava 24 lira!

Hindistan’ın başkenti Yeni Delhi, 5 Kasım’da hava kirliliği oranında tüm zamanların rekorunu kırdı.

Cumhuriyet ve Atatürk düşmanı Fatih Tezcan’a soruşturma!

Ankara’da yaşayan Güven Ertürk isimli bir vatandaş, Cumhuriyet ve Atatürk düşmanı Fatih Tezcan’ın Mustafa Kemal Atatürk’e yönelik hakaretlerini Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne (CİMER) şikayet etti. Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı, Tezcan hakkında soruşturma başlattı. 

İmamoğlu toplu ölümlere ilişkin ilk kez konuştu!

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, son günlerde siyanürlü toplu ölümlere ilişkin ilk kez konuştu. İmamoğlu'nun dün Londra'da yaptığı konuşmada ölümlere ilişkin "insanlarımız bilinmeyen sebeplerle hayatlarına son veriyorsa bunun sebebi; bugüne kadar İstanbul görevini yapmadı demektir. Çünkü İstanbul, Türkiye’nin motor gücüdür. İstanbul iyiyse, Türkiye de iyi olur. İstanbul’da yönetim ahlakı varsa, inanın o Türkiye’ye de yansır. İstanbul’da kamu hukuku korunuyor, insanlara iyi davranılıyorsa Türkiye’ye yansır" ifadelerini kullandı.

İBB’de üst düzey istifa

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun çağırmasıyla Balıkesir'den gelip, Ulaşım Daire Başkanlığı görevine başlayan, öğretim üyesi Dr. Taylan Engin istifa etti.

AKP’li Başkandan Trabzonlulara: Sizi biz Müslüman yaptık

Maraş'ın AKP'li Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Trabzonlu bir kadına "Sizi biz Müslüman yaptık" dedi.