CHP’den MHP’ye: “Partisini kapatıp AKP’ye gidebilirler”

CHP'den MHP'nin açıklamalarına ilk tepki geldi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, medyanın Ankara temsilcileriyle sohbet toplantısında açıklamalarda bulundu.

Bahçeli Cumhurbaşkanlığı için aday göstermeyerek Erdoğan’ı destekleyeceklerini söyleyerek “MHP, Cumhurbaşkanlığı adayı göstermeyecektir. Anayasada beraber hareket ettiğimiz parti ile beraber sonuç almak Türkiye’nin hayrına olacağı inancındayız. Herhangi bir sebeple sayın Recep Tayyip Erdoğan aday olmaktan vazgeçerse, başka türlü gerekçeler ortaya konulursa kendisinin bileceği iştir. 7 Ağustos’ta başlatılan ruha MHP sadıktır. Yenikapı meselesini de iyi anlamak lazımdır” diye konuştu.

BirGün, Bahçeli’nin açıklamalarını Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yerel Yönetimler’den Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun’a sordu. Bahçeli’nin açıklamalarına şaşırmadıklarını söyleyen Torun, “Zaten bugüne kadar davranışları, beyanatları, kararları zaten bu yönde. Hiç şaşırmadık. Artık MHP koalisyon ortağı mı diyelim yoksa AKP’nin içinde bir parti mi diyelim, bugüne kadar gösterdiği yapı zaten destekleyen bir yapı” diye konuştu.

“Partisini kapatıp AKP’ye gidebilirler”

“MHP ismini değiştirsin başına AKP-MHP mi koyuyor yoksa ne koyuyorsa koysun” diyen Torun, şöyle konuştu:

“Yani muhalefetteki bir siyasi parti bugünden, daha ortada bir şey yokken böyle bir ifade kullanıyorsa demek ki o siyasi partinin koalisyon ortağıdır veya onun emrine, onun güdümüne girmiş demektir. Sonuçta bugüne kadar gerek meclisteki gerek sonrasındaki tutumu tamamen AKP’yi ve Recep Tayyip Erdoğan’ı destekler vaziyettedir. Bu şaşırtıcı bir şey değil. Belki yakında partisini de kapatır hep beraber AKP’ye gidebilirler.”

“Siyasi geleceklerini için güvence almışlardır”

Anayasayı beraber hazırladıklarını belirten Tosun, konuşmasını şöyle noktaladı:

“Geleceklerini herhalde o anayasada hazırlamışlardır. Bu anayasayı AKP ile MHP birlikte hazırladı. Kendi siyasi gelecekleri için de mutlaka bir güvence almışlardır. Biz önümüze bakıyoruz, demokrasiden yana olanları birleştirerek mutlaka demokrasinin kazanacağına olan inancımızı devam ettiriyoruz. Önümüzdeki seçim tek adam yönetiminden yana olanlarla demokrasiden yana olanlar arasında olacak ve demokrasi kazanacak.”

AKP’den skandal hamle: Cinsel istismar ve terör suçlarına indirim mi gelecek?

AKP’nin son şeklini vermek için çalışmalarını sürdürdüğü ceza indirimi paketinde kapsam dışı bırakılan örgütlü suçlar, terör suçları ve cinsel istismar gibi suçlar için ‘kademeli indirim’ uygulanabileceği iddia edildi.

Libya’da şehit olan askerleri yazan gazetecilere operasyon

Libya'da yaşamını yitiren ve törensiz olarak gömülen aralarında bir albayında bulunduğu askerlerin olduğunu duyuran Yeniçağ yazarlarının hesapları ele geçirildi.

Van’da yıkıma neden olan depremin ardından afet uzmanından kritik uyarılar!

Doç. Dr. Yıldırım Güngör, İran'da meydana gelen ve Van'da yıkıma neden olan depremin ardından uyarılarda bulundu.

Depremin ardından ölü sayısı açıklandı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İran sınırında meydana gelen depremde ölü ve yaralı sayısını açıkladı.

Ünlü güvenlik uzmanı Mete Yarar’dan flaş açıklama: Esad’ın ömrü bir haftayı bulmaz

Güvenlik Politikaları Uzmanı Mete Yarar, İdlib ve Suriye sorunuyla ilgili yaptığı değerlendirmede "Esad'la yarın sabah konuşmaya karar verilse Esad’ın ömrü bir haftayı bulmaz" iddiasında bulunarak nedenlerini anlattı.
209,583BeğenenlerBeğen
4,917TakipçilerTakip Et