CHP’den istifa eden Mustafa Sarıgül’e ilk yanıt geldi

CHP’den istifa edip aday olacağını duyuran Mustafa Sarıgül’e yanıt CHP Şişli Belediye Başkan aday adayı Dursun Çaltı’dan geldi.

CHP’de 7 yıl Şişli İlçe Başkanlığı ve iki dönem Belediye Meclis Üyeliği yapan Dursun Çaltı, Mustafa Sarıgül’ü isim vermeden işaret ederek “Cumhuriyet’i kuran partimin tehdit edilmesini içime sindiremiyorum” dedi.

“Şişlililer yıllarca CHP’ye destek verdi, partimizi onurlandırdı” diyen Çaltı “Kendisini partimizin üzerinde gören şahıslar, partimizin başarılarını da kendilerine mal etmeye çalışmaktadır” açıklamasında bulundu.

“BUNA EN HAFİF İFADEYLE ‘İHANET’ DENİR”

Dursun Çaltı, CHP’nin yıpratılmaya çalışıldığını ve bu saldırının planlı bir şekilde sürdürüldüğünü belirterek şunları söyledi:

“Şişli, CHP’nin kalesidir ve yıllarca Şişlililer bu kalenin anahtarını CHP’ye emanet etmişlerdir. Burada isimlerin çıkıp ‘ben yaptım’ demeleri son derece anlamsızdır. Şişlililer isimden önce partiye bakarlar. Çünkü bu parti Atatürk’ün partisi ve bu parti Cumhuriyet’i kuran partidir. ‘CHP’liyim’ diyen birinin yani hiçbir partilinin yapmayacağı şeyleri yapıp partimizi hedef alan bazı kişilerin ‘vefasızlığa uğradım’ demeleri gülünçtür. 40 yıllık Cumhuriyet Halk Partili olarak, örgütün tüm birimlerinde görev yaptım, verilen görevlerin hiçbirine ‘bu küçük, bu büyük’ demedim. Her CHP’li yoldaşım da görev ayırt etmeden, sızlanmadan, birileri gibi ‘vefasızlık’ demeden terinin son damlasına kadar çalışıyor. Bir yandan ‘memleket’ diyeceksiniz, diğer yandan istifa edip partinize ‘hodri meydan’ diyeceksiniz, buna en hafif ifadeyle ‘ihanet’ denir.”

“İSMİYLE OY ALACAĞINI SANANLARA İNAT ŞİŞLİLİLERE SÖZ VERİYORUM”

Dursun Çaltı “Aday yapmazsanız istifa ederim” zihniyetinin Şişli’de kavgaları başlattığını öne sürerek açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Doğma büyüme Şişliliyim. Şişli’nin 25 mahallesini avucumun içi gibi bilirim. Şişlililer, isim beklemiyor. Tam tersi, Şişlililer artık kendisini marka zanneden, egosu ‘yaptırdığı’ gökdelenleri aşmış kişilerin yerine sadece CHP’nin emekçisini görmek istiyor, yani CHP’nin adayını.

Bizim Şişli için en büyük projemiz, huzur, barış ve güven ortamıdır. Şişli, kültür ve sanatıyla kentin aydın birikimini kucaklayan İstanbul’un incisi bir ilçemiz. Ancak, bugün siyasi gerilimler ve kavgalarla anılıyor olması Şişlilileri derinden yaralıyor. Bizim sloganımız şudur; ‘Şişli’de fabrika ayarlarına geri döneceğiz!’ Şişli’de sadece kültür ve sanatın konuşulması, trafik sorununun son bulması, imar rantına ‘dur’ denilmesi bizim birinci görevlerimiz arasındadır. Şişli’yi kültür kenti yapacağız. CHP’ye bir anlamda savaş açıp, ismiyle oy alacağını sananlara inat, Şişli’de her daim yüzde 65 olan oyumuzu arttırma sözünü de buradan vermek istiyorum.”

“Mücadele adamı” olduğunun altını çizen Dursun Çaltı “Geçmişte Şişli’nin rantına karşı Gülay Aslıtürk’e ve onun yerine gelen Cüneyt Akgün’e karşı verdiğim mücadele Şişli halkı tarafından bilinir” diye ekledi.

CHP’NİN ADAY ADALARINA ÇAĞRI

CHP’nin Şişli aday adaylarına da çağrıda bulunan Dursun Çaltı, “Partim bu onurlu görevi bana verdiği taktirde, tüm aday adaylarıyla tek tek görüşeceğim. Bu saygıdeğer isimlere, birlikte çalışma teklifinde bulunacağım. Şişli’ye gerçek barışı ve huzuru birbirimize ve partimize yürekten inanarak getirebiliriz” diye konuştu.

Son Haberler