CHP’den Erdoğan’a jet yanıt: Yalan söylüyor

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Erdoğan'ın "Zillet ittifakı adayının resimleri var ama resimlerinin altında CHP logosu yok" sözlerine yanıt verdi.

CHP’den AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın CHP’nin adaylarının reklam afişleriyle ilgili söylediği “Zillet ittifakı adayının resimleri var ama resimlerinin altında CHP logosu yok. Niye biliyor musunuz? Aday bilinsin ama kimin adayı olduğu bilinmesin diye bunu yapıyorlar” sözlerine yanıt geldi.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, “AKP Genel Başkanı ve AKP belediye başkan adayları siyasi partiler yasasını da seçim yasaklarını da çiğneyerek kampanya yürütüyor. Buna uyanlara da iftira ve çamur atıyor. Erdoğan’ı siyasi ahlaka ve yasalara uymaya davet ediyoruz ” dedi.

Seyit Torun, “AKP adayları ve AKP Genel Başkanı henüz seçim yasakları olduğu halde afişlerinde ve diğer çalışmalarında parti adı ve amblemi kullanmaktadır. İtiraz etmemize rağmen görevliler korkudan bu hukuksuzluğu engelleyemiyor çünkü ” diye konuştu.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Erdoğan’ın kendi hukuksuzluğunu gizlemek için CHP’ye laf attığını söyledi.

“BİLEREK SEÇMENLERİ KANDIRMAYA ÇALIŞIYOR”
Torun şöyle konuştu:

“Erdoğan diyor ki, biz CHP’liler parti amblemlerimizi gizleyerek seçim işbirliği yapıyormuşuz ve seçim çalışması yürütüyormuşuz. Bu ülkenin Cumhurbaşkanının, seçim öncesi partilerin amblem kullanımının ne zaman başladığını bilmesi gerek. Eğer biliyor da yasaya uymuyorsa, bilerek yasayı çiğniyorsa bedelini ödemeli. Bilerek seçmenleri kandırmaya çalışıyor, seçmeni etkilemeye çalışıyorsa, bile bile halka yalann söylüyorsa ki öyle yapıyor, bu siyasi ahlaksızlıktan vazgeçmesi gerek.”

Yürürlükteki yasaya göre kampanyada parti amblemi ve isminin 1 Mart’ta kullanılmaya başlanacağını söyleyen Torun, şöyle konuştu:

“Biz başından beri neden tarafsız Cumhurbaşkanı diyoruz? İşte bunun için: AKP Genel Başkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanı sıfatıyla yaptığı çalışmalarda da seçim propagandası yürümektedir. Gittiği tüm şehirler AKP logolu afiş, pankart ve çeşitli büyük görsellerle dolmaktadır. Bu logolu ve parti isimli görseller bir açılış, bir toplantı sonrasında da günlerce şehirlerde asılı kalmaktadır. ”

CHP: BİZİM ADAYLARIN GÖRSELLERİ TOPLANIYOR
Torun, “CHP olarak bu hukuksuzluğa itiraz ediyoruz. Ancak adli ve idari birimler bu afişleri, bu görselleri toplamakta tereddüt ediyor. Yetkililer korku yüzünden seçim kanununun ve siyasi partiler kanununun çiğnenmesine göz yumuyor. Görevliler başına bir iş gelmesinden korkuyor. Ancak bizim adayların görselleri anında toplanıyor” diye konuştu.

“İKTİDARIN DEĞİL HUKUKUN HİZMETİNDE OLUN”
Torun adli ve idari birimlere çağrıda bulunarak “Hukuku uygulayın, korkmayın. Adaletten ayrılmayın, hukuk herkese lazım. İktidarın değil hukukun hizmetinde olun” dedi.

Osman Kavala tutuklandı

Gezi Parkı Davasında tahliye edildikten sonra yeniden gözaltına alınan ve ardından tutuklama talebiyle nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk edil Osman Kavala tutuklandı.

Emekli Tuğamiral Ertürk: ABD’nin bizi İran ile bir savaşa hazırlayacak girişimler yaptığını biliyoruz

Emeli Tuğamiral Türker Ertürk, İdlib üzerinden bölgedeki son gelişmeleri değerlendirdi.

Pentagon: Ruslarla Türklerin geniş çaplı bir çatışmaya girmeye yakın olduklarını görüyoruz

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü Jonathan Hoffman, Türkiye ile Rusya'nın İdlib'de geniş çaplı bir çatışmaya yakın olduklarını gördüklerini belirterek, 'uluslararası toplumun Suriye hükümetine İdlib'deki saldırılarına son vermesi konusunda baskı uygulaması gerektiğini' savundu.

AKP Grup Başkan Vekili Cahit Özkan intiharlar neden arttı sorusu sorulunca Türkiye’yi Gambiya’yla kıyasladı

AKP Grup Başkan Vekili Cahit Özkan KRT'de katıldığı programda son günlerde gittikçe artan yoksulluk intiharlarının sorulması üzerine Türkiye'yi Afrika ülkesi Gambiya'yla kıyasladı. 

Feyzioğlu: Gezi davasıyla ilgili konuşma gereği görmüyorum

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, "Gezi davasıyla ilgili süreç devam ettiği için konuşma gereği görmüyorum ve doğru da bulmuyorum" dedi.
209,631BeğenenlerBeğen
4,903TakipçilerTakip Et