CHP’den Erdoğan’a jet yanıt: Yalan söylüyor

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Erdoğan'ın "Zillet ittifakı adayının resimleri var ama resimlerinin altında CHP logosu yok" sözlerine yanıt verdi.

CHP’den AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın CHP’nin adaylarının reklam afişleriyle ilgili söylediği “Zillet ittifakı adayının resimleri var ama resimlerinin altında CHP logosu yok. Niye biliyor musunuz? Aday bilinsin ama kimin adayı olduğu bilinmesin diye bunu yapıyorlar” sözlerine yanıt geldi.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, “AKP Genel Başkanı ve AKP belediye başkan adayları siyasi partiler yasasını da seçim yasaklarını da çiğneyerek kampanya yürütüyor. Buna uyanlara da iftira ve çamur atıyor. Erdoğan’ı siyasi ahlaka ve yasalara uymaya davet ediyoruz ” dedi.

Seyit Torun, “AKP adayları ve AKP Genel Başkanı henüz seçim yasakları olduğu halde afişlerinde ve diğer çalışmalarında parti adı ve amblemi kullanmaktadır. İtiraz etmemize rağmen görevliler korkudan bu hukuksuzluğu engelleyemiyor çünkü ” diye konuştu.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Erdoğan’ın kendi hukuksuzluğunu gizlemek için CHP’ye laf attığını söyledi.

“BİLEREK SEÇMENLERİ KANDIRMAYA ÇALIŞIYOR”
Torun şöyle konuştu:

“Erdoğan diyor ki, biz CHP’liler parti amblemlerimizi gizleyerek seçim işbirliği yapıyormuşuz ve seçim çalışması yürütüyormuşuz. Bu ülkenin Cumhurbaşkanının, seçim öncesi partilerin amblem kullanımının ne zaman başladığını bilmesi gerek. Eğer biliyor da yasaya uymuyorsa, bilerek yasayı çiğniyorsa bedelini ödemeli. Bilerek seçmenleri kandırmaya çalışıyor, seçmeni etkilemeye çalışıyorsa, bile bile halka yalann söylüyorsa ki öyle yapıyor, bu siyasi ahlaksızlıktan vazgeçmesi gerek.”

Yürürlükteki yasaya göre kampanyada parti amblemi ve isminin 1 Mart’ta kullanılmaya başlanacağını söyleyen Torun, şöyle konuştu:

“Biz başından beri neden tarafsız Cumhurbaşkanı diyoruz? İşte bunun için: AKP Genel Başkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanı sıfatıyla yaptığı çalışmalarda da seçim propagandası yürümektedir. Gittiği tüm şehirler AKP logolu afiş, pankart ve çeşitli büyük görsellerle dolmaktadır. Bu logolu ve parti isimli görseller bir açılış, bir toplantı sonrasında da günlerce şehirlerde asılı kalmaktadır. ”

CHP: BİZİM ADAYLARIN GÖRSELLERİ TOPLANIYOR
Torun, “CHP olarak bu hukuksuzluğa itiraz ediyoruz. Ancak adli ve idari birimler bu afişleri, bu görselleri toplamakta tereddüt ediyor. Yetkililer korku yüzünden seçim kanununun ve siyasi partiler kanununun çiğnenmesine göz yumuyor. Görevliler başına bir iş gelmesinden korkuyor. Ancak bizim adayların görselleri anında toplanıyor” diye konuştu.

“İKTİDARIN DEĞİL HUKUKUN HİZMETİNDE OLUN”
Torun adli ve idari birimlere çağrıda bulunarak “Hukuku uygulayın, korkmayın. Adaletten ayrılmayın, hukuk herkese lazım. İktidarın değil hukukun hizmetinde olun” dedi.

En çok okunan haberler

İslamcı sosyete yine şatafatıyla gündemde: Londra’dan gelen Tubiş’e hoş geldin partisi

Türkiye Büşra Nur Çalar'ın şatafatlı hayatına odaklanmışken, bir görüntü daha sosyal medyanın gündeminde. 'Londra'dan gelen Tubiş'e hoş geldin partisi...' AKP aday adayı olan Ahu Kalfa'nın partisi gündeme bomba gibi düştü.

“Çok şükür vergilerimizin bugün de nereye gittiğini gördük”

Sosyal medyada dolaşan mevlid gösterisi tartışma konusu oldu.

Salih Güney isyan etti: Korkunç şeyler oluyor, hükümete yakın bir iş adamı…

"Duyduğumuza göre hükümete yakınlığıyla bilinen iş adamı Volkan B. köylülerin elinden 128 dönümlük araziyi satın almış. Çay bahçesi bile yapamaz."

Cübbeli Ahmet, Ahmet Hakan’a lanet okudu: “Kimse ona karşı dava kazanamıyor”

Kamuoyunda Cübbeli Ahmet olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, Hürriyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan’a sert tepki gösterdi. Cübbeli, “Ahmet Hakan’ın arkası sağlam olduğu için yalan söylese de ona karşı kimse dava kazanamıyor” dedi.